Branża

Anthon zaczyna się tam, gdzie kończy konkurencja

Anthon zaczyna się tam, gdzie kończy konkurencja

Firma Anthon to od 150 lat lider technologii rozkroju i szlifowania wielkoformatowego w przemyśle meblarskim i płytowym.

Anthon to firma rodzinna założona we Flensburgu w 1865 roku. Do dziś jest w 100% własnością rodziny pod kierownictwem Ove i Klausa Lange. W Niemczech ma dwie lokalizacje (Flensburg i Hemmor) o łącznej powierzchni 20 tys. m2, w których pracuje ponad 250 osób. Dzięki eksportowi stanowiącemu ponad 80% sprzedaży Anthon dostarcza produkty klientom na całym świecie.

Anthon - maszyna

Nasza załoga to pasjonaci budowy maszyn i technologii dedykowanych obróbce płyt drewnopochodnych. Dzięki doświadczonemu zespołowi projektantów i programistów opracowujemy niestandardowe rozwiązania dla wymagających klientów należących do ścisłej światowej czołówki w branży przemysłu meblarskiego.

Dysponujemy pionierskimi zasobami technicznym, dlatego skupiamy się na niestandardowych wymaganiach. Nasza wszechstronna, specjalistyczna wiedza technologiczna daje nam możliwości budowy maszyn o dowolnej wielkości i wysokości cięcia do 320 mm.

Nasi klienci to producenci:

  • płyt wiórowych, OSB, MDF, płyt warstwowych oraz mebli w ilościach przemysłowych  (80%),
  • płyt gipsowo-włóknowych, cementowych i gipsowo­-kartonowych (15%),
  • tworzyw sztucznych i materiałów meta­lowych (5%).

Ze względu na politykę firmy, cała nasza produkcja odbywa się w Niemczech, a wysoki poziom produkcji i kontroli wewnętrznej gwarantują precyzyjną jakość przez wiele lat. Cała obróbka metalowa, produkcja szaf sterowniczych, a także ostateczne testy odbiorcze wykonywane są w fabryce we Flensburg. Oznacza to, że każdy indywidualny projekt nadzorowany jest w jednym miejscu i pod ścisłą kontrolą.

Anthon - maszyna Kronospan

Mamy park maszynowy umożliwiający obróbkę metalowych elementów konstrukcji maszyn o długości do 22 m, co daje nam gwarancję dokładności wykonania elementów z wyjątkową precyzją. Ze względu na to, że wszystkie elementy konstrukcyjne wykonujemy we własnym zakresie, możemy zapewnić wysoką dostępność części zamiennych w systemie 24/7.

Nasze instalacje pracują dla największych firm z branży meblarskiej, a ich wydajności rozkrojowe przy rozkroju pakietów mają przepustowości sięgające 3 tys. m³ dziennie. Z kolei przy produkcji jednostkowej w „Seria 1” rozcinają elementy z wydajnością do 20 różnych elementów na minutę.

Daniel Stalenczyk Anthon zdjęcie

Daniel Stalenczyk, przedstawiciel w Polsce: Firma Anthon związana jest z polskim rynkiem od blisko pół wieku. Dość powiedzieć, że pierwsze wysokowydajne linie do rozkroju płyt marki Anthon pracowały w polskim przemyśle meblarskim już pod koniec lat 70. Filozofia firmy, która wyspecjalizowała się w budowie niestandardowych i dedykowanych rozwiązań po dziś dzień pozostaje niezmienna: „Anthon zaczyna się tam, gdzie kończy konkurencja”. Cztery różne korpusy, cztery wysokości cięcia (180, 220, 260, 320 mm) – takich rozwiązań nie oferuje nikt.

Więcej informacji: www.anthon.de