Firmy na targach

Motiv Home na targach Meble Polska 2024

Motiv Home spotkanie z projektantami, prowadzenie Anna Domin na targach Meble Polska 2024

Motiv Home na targach Meble Polska 2024

Wśród wielu marek, które zaprezentowały swoje najnowsze kolekcje, firma Motiv Home z Poznania wyraźnie wyróżniała się na tle konkurencji i to nie tylko dzięki charakterystycznemu bordowemu kolorowi, który zdominował jej obszerne stoisko o powierzchni prawie 300 metrów kwadratowych, ale przede wszystkim dzięki otwartości, z którą marka Motiv Home przywitała uczestników targów.

Bogata oferta oraz oryginalny program spotkań z cenionymi projektantami i osobowościami sprawiły, że jej stoisko przyciągało zainteresowanie, stając się jednym z popularniejszych miejsc podczas tegorocznej edycji targów. Firma nie ograniczyła się jedynie do prezentacji swoich najnowszych kreacji, pokazała również, że w świecie designu, otwartość na współpracę oraz nieograniczona wolność twórcza są fundamentem budowania długotrwałych relacji z klientami i partnerami biznesowymi. Obecność Motiv Home na targach Meble Polska 2024 w Poznaniu była dowodem na to, że autentyczna innowacja idzie w parze z pasją i zaangażowaniem w rozmowę z otaczającym nas światem.

Alchemia współpracy

Kluczowym filarem nowej strategii Motiv Home jest budowanie twórczej synergii poprzez partnerstwo z wybitnymi polskimi projektantami. Do tej pory marka zainicjowała współpracę z pięcioma renomowanymi biurami projektowymi: Mode:lina, Witamina D, Pawlak&Stwarski, Izabela Brola-Cieśluk, Nikodem Szpunar ale, jak zapowiada właściciel, to dopiero początek kreatywnych sojuszy. Taka strategia pozwala marce wyróżnić się na rynku dzięki ofercie, w której każdy mebel jest czymś więcej niż tylko przedmiotem użytkowym. W efekcie, każda z kolekcji nie tylko odzwierciedla osobisty charakter swoich twórców, ale również wpisuje się w coraz bardziej istotne dla klientów kryteria wyboru mebli, takie jak funkcjonalność i możliwość adaptacji do zmieniających się potrzeb przestrzennych czy oryginalność.

Kolekcje Motiv Home na targach Meble Polska 2024

Cechy pożądane

W obecnym, dynamicznie zmieniającym się świecie, modułowość i elastyczność aranżacji wnętrz stają się kluczowymi kryteriami wyboru dla coraz większej liczby konsumentów. Motiv Home, idąc naprzeciw tym oczekiwaniom, wprowadziła do swojej oferty kolekcje mebli modułowych, które pozwalają na swobodną adaptację do zmieniających się potrzeb i przestrzeni. Projekty takie jak „Organic” autorstwa Izabeli Brol-Cieśluk, innowacyjne rozwiązania „m.o.d.” od studia Mode:lina, oraz kolekcja „Bold” stworzona przez duet Pawlak&Stawarski, doskonale odpowiadają na współczesne zapotrzebowanie na modułowość i elastyczność. Każda z tych kolekcji reprezentuje własną, oryginalną interpretację modułowości, co potwierdza, że Motiv Home posiada w swoim asortymencie rozwiązania dopasowane do indywidualnych preferencji każdego klienta, szukającego mebli, które będą współgrać z dynamiką współczesnego życia. W kolekcji „Bold”, charakterystyczna jest prosta, spójna bryła, która stanowi solidną podstawę dla różnorodnych aranżacji. Z kolei propozycje od studia Mode:lina w kolekcji „m.o.d.” przypominają kreatywną układankę, gdzie każdy element, od ławki i parawanu, po podnóżek i stolik, może być dowolnie konfigurowany. Natomiast „Organic” Izabeli Brol-Cieśluk zapewnia pełną swobodę w kreowaniu i transformacji przestrzeni, niezależnie od jej geometrycznych ograniczeń. Dodatkowo, podczas tegorocznej edycji Meble Polska 2024, ta kolekcja została uzupełniona stolikami.

Kolekcja Bold projektu Pawlak&Stawarski dla Motiv Home na targach Meble Polska 2024

Kolejną pożądaną cechą, której poszukujemy w meblach dla przestrzeni wspólnych – takich jak biurowe open space’y, domowe salony czy hotelowe lobby – jest przede wszystkim komfort. Odpowiadając na tę potrzebę, Motiv Home wprowadza w rozwiązania definiujące nowe standardy przyjaznego designu. Kluczową cechą stają się meble, które nie tylko zachwycają estetyką, ale przede wszystkim oferują użytkownikom wyjątkowe doznania komfortu i relaksu. Dowodem na to są kolekcje „Isa” i „Seg” autorstwa Nikodema Szpunara, gdzie unikatowy design idzie w parze z niezrównaną wygodą. Podobną filozofię odnajdujemy w projekcie „Dumbo” Izabeli Broli-Cieśluk. To krzesło-fotel nie tylko przyciąga uwagę swoją oryginalną formą, ale również otula użytkownika swoją miękkością i komfortem. W kolekcji możemy znaleźć również stół, który idealnie sprawdzi się w biurowych czy domowych przestrzeniach wspólnych.

Oprócz komfortu, coraz częściej rośnie potrzeba znalezienia chwili wyciszenia, prywatności i relaksu. Na te współczesne dążenia odpowiada kolekcja CHAT, projektantów Pawlak& Stawarski. Stworzone tak, aby oferować enklawy spokoju i intymności, te niezwykłe fotele i kanapy znakomicie odnajdą się zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i w zaciszu biurowych zakątków. Wzbogacenie linii o funkcjonalne stoliki dodatkowo uwydatnia jej uniwersalność.

Pogoda przez cały rok

Podczas targów Meble Polska 2024 na ekspozycji Motiv Home 2024, uwagę przyciągnęły również dwie kolekcje outdoorowe od Studio Witamina D – ARC i ZIPP – które udowadniają, że meble zewnętrzne wcale nie muszą być nudne. Warto przypomnieć, że współczesność charakteryzuje się ciągle zmieniającym się klimatem, co sprawia, że nawet zimą często korzystamy z przestrzeni balkonowych czy tarasów. Dodatkowo, na targach swoją premierę miały aż trzy stoliki zaprojektowane przez Nikodema Szpunara.

Premiera kolekcji outdorrowej Zipp by Witamida D dla Motiv Home na targach Meble Polska 2024

Więcej niż projekt

Chociaż meble były głównymi bohaterami stoiska, to równie dużą wartość dla odwiedzających stanowiły zorganizowane spotkania z projektantami, rozmowy i prelekcje zaproszonych gości. Specjalnie przygotowany na tę okazję program pokazał, że firma kładzie duży nacisk na relacje, wzajemne zaufanie oraz budowanie wspólnych inicjatyw opartych na współpracy. To podejście podkreśla zobowiązanie Motiv Home do tworzenia nie tylko wyjątkowych produktów, ale także do pielęgnowania bogatego dialogu z odbiorcami i partnerami.

CZYTAJ TAKŻE: Alchemia Współpracy marki Motiv Home na targach Meble Polska w Poznaniu!