Newsroom

Wood Tech 2024: targi obróbki drewna i produkcji mebli

Wood Tech Warsaw Expo - targi obróbki drewna i produkcji mebli.

Wood Tech 2024: targi obróbki drewna i produkcji mebli

3. edycja Wood Tech Warsaw Expo odbędzie się w dniach 5-7 marca 2024 r. w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie.

Reklama
Banner targów IFFINA 2024 750x109 px

Targi obróbki drewna i produkcji mebli w Nadarzynie to przede wszystkim wydarzenie dla przedsiębiorców otwartych na nowe, dopasowane rozwiązania. Spotkania i nowo pozyskane kontakty mają im pomóc w realizacji indywidualnych pomysłów i pozwolić uzyskać przewagę nad konkurencją.

ZOBACZ TAKŻE: 2024 rok okresem zmian dla branży obróbki drewna i produkcji mebli

Wśród tegorocznych wystawców Wood Tech Warsaw Expo są m.in.: Abrys, Airtec, ASPI, BizeA, Blum Polska, California Trading, Cehpol, Felder Group Polska, Festool, HOMAG, ITA, Kleiberit, LAMELLO, Mafell, METAL-TECHNIKA, Nawara Serwis, NESTRO, NEU-JKF,  N-POL, Palette CAD, Polska Grupa CNC, Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego, SABA Polska, Salvamac Group, SCHUKO, Seron, Simalfa, Teknika S.A., TMSYS, TOPSOLUTION, Wood-Mizer Industries.

Kto odwiedza targi obróbki drewna Wood Tech w Nadarzynie?

Organizator kładzie nacisk zarówno na aspekt edukacyjny, jak i kontraktacyjny. Ten drugi realizowany będzie również na płaszczyźnie międzynarodowej.

Podczas drugiej edycji wydarzenia w Nadarzynie pojawili się odwiedzający i wystawcy z aż trzynastu krajów Europy. Wśród nich byli kontrahenci między innymi z Irlandii, Francji, Portugalii, Hiszpanii, Włoch, Litwy, Łotwy i Estonii.

Z zapowiedzi organizatora wynika, że tegoroczna odsłona Wood Tech Warsaw Expo będzie jeszcze bardziej otwarta na zagraniczne rynki. To zagwarantuje uczestnikom nowe możliwości kontraktacyjne. Ponadto otworzy przed nimi szanse na rozbudowę sieci kontaktów biznesowych.

Mapka Wood Tech Warsaw Expo pokazująca, kto odwiedza targi obróbki drewna i produkcji mebli.
Odwiedzający Wood Tech Warsaw Expo. Źródło: Wood Tech Warsaw Expo.

Co w programie?

Zapowiadany przez organizatorów Kongres branży obróbki drewna będzie się składał z dwóch części i potrwa dwa dni. Pierwsza część to konferencja, za której organizację odpowiada Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego. Drugą część stanowi debata, której partnerem merytorycznym jest Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli.

PIGPD zaprasza na konferencję pt. Wyzwania dla polskiego przemysłu drzewnego, w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości. Wydarzenie odbędzie się w sali konferencyjnej nr 1 w hali B – 5 marca 2024 r. Początek przewidziano na godzinę 11.00.

Agenda konferencji PIGPD

  • 11:00 – Piotr Poziomski – Prezydent Polskiej Izby Gospodarczej Przemysłu Drzewnego – Jakie zmiany czekają polskie firmy drzewne?
  • 11:15 – Mateusz Dryjer – Dyrektor zarządzający SPECBUD – Robotyzacja w produkcji palet – case study firma
  • 11:30 – Dominik Walaszek – Prezes Zarządu AGGE – Robotyzacja produkcji mebli litych na przykładzie firmy MARDOM
  • 11:45 – Grzegorz Kotnarowski – Prezes Zarządu WOODINSPECTOR – Polskie systemy optymalizacji produkcji drzewnej.

ZOBACZ TAKŻE: Fotorelacja z Wood Tech Warsaw Expo

Drugiego dnia targów – 6 marca 2024 – odbędzie się debata pt. Przyszłość branży meblarskiej – szanse i zagrożenia. Poprowadzi ją Jerzy Osika, właściciel PROMEDIA.

Program debaty pod patronatem merytorycznym OIGPM

  • 11:00 – 11.45 – Blok pierwszy: Konkurencyjność
    W ramach tej części spotkania uczestnicy porozmawiają na temat konkurencyjności polskiej branży meblarskiej na rynkach zagranicznych. Polscy producenci mebli eksportują 90% swojej produkcji. Ich pozycja na rynkach zagranicznych jest wyznacznikiem dalszego, dynamicznego rozwoju branży meblarskiej. Uczestnicy dyskusji zastanowią się także jakie czynniki wpływają negatywnie na konkurencyjność oraz w jaki sposób, inny niż ceną, można konkurować na coraz bardziej zmiennym i wymagającym rynku. Debata ma również na celu analizę tego, co musiałoby się wydarzyć, aby ceny materiałów strategicznych mogły być niższe i na ile jest to w dzisiejszych czasach realne.
  • 12:00 – 12.45 – Blok drugi: Kadry i Automatyzacja
    Szkolnictwo Zawodowe w Polsce przez ostatnie lata zostało praktycznie zmarginalizowane. Sama branża meblarska nie jest branżą, z którą młodzi ludzie chcą się wiązać. Nauka w zawodach tapicera czy stolarza przechodzi swoisty kryzys. W ramach tej części dyskusji jej uczestnicy zastanowią się jak można podnieść kompetencje pracowników i wykorzystać zalety automatyzacji w celu optymalizacji produkcji. Omówią też kwestię, czy w kontekście braku wyszkolonych kadr należy oczekiwać, że w niedalekiej przyszłości produkcja mebli twardych i tapicerowanych zostanie całkowicie zautomatyzowana. Wybrzmi też pytanie, czy w sytuacji niedoboru wykwalifikowanej kadry, importowanie pracowników z odległych rynków jest korzystną strategią i jakie warunki muszą być spełnione, aby ten proces był efektywny.
  • 13:00 – 13.45 – Blok trzeci: Eksport
    Tematem ostatniej części spotkania będą strategie eksportowe, które pomogą ozwijać sprzedaż na międzynarodowych rynkach. Uczestnicy zastanowią się także nad przyszłością sprzedaży mebli na Starym Kontynencie, a także przeanalizują możliwości ekspansji polskich mebli na rynkach bardziej odległych, takich jak Stany Zjednoczone czy Indie.
  • 14:00 – 14:05 – Podsumowanie i podziękowanie