Newsroom

2024 rok okresem zmian dla branży obróbki drewna i produkcji mebli

Targi Wood Tech 2023 - zdjecie z hali targów

2024 rok okresem zmian dla branży obróbki drewna i produkcji mebli

Trzymaj rękę na pulsie z Wood Tech Warsaw Expo. Rok 2024 ma przynieść branży obróbki drewna i produkcji mebli długo upragnioną dynamizację wymiany handlowej, stabilizację cen i nowe trendy, które zwiększą zainteresowanie produktami i usługami sektora. Platformą kontraktacyjną, która wkrótce po raz kolejny skutecznie zintegruje sektor, będzie trzecia edycja Wood Tech Warsaw Expo, które odbędzie się w Ptak Warsaw Expo w dniach 5-7 marca 2024 roku.

Reklama
Lectra banner śródtekstowy 7500x100 16.02.-15.03.2024

Nowy Rok to nowe rozdanie dla gospodarki. Perspektywy dla sektora obróbki drewna i produkcji mebli są optymistyczne. Po okresie spowolnienia produkcyjnego, deficytu surowców, problemów z dostawami, braków kadrowych, wzrostu cen i koncentracji klienta na inwestycji w usługi pierwszej potrzeby, zagraniczni analitycy spodziewają się wzrostów w branży. 2024 rok stać będzie pod znakiem innowacji i trendów, zwiększających zapotrzebowanie na produkty sektora.

Najważniejsze trendy dla branży obróbki drewna i produkcji mebli

Kolejne miesiące to czas indywidualizacji projektów w odpowiedzi na potrzeby klientów. Ci gotowi są na długoterminowe inwestycje zgodne z ich precyzyjnymi oczekiwaniami. Przedsiębiorcy, którzy otworzą się na nowe, dopasowane rozwiązania i realizację indywidualnych pomysłów mają szanse zyskać przewagę nad konkurencją.

Według analityków trendować będą ciemne odcienie drewna – zarówno w kontekście meblarskim, jak i doboru podłóg oraz paneli. Brąz nie będzie jednak jedynym modnym kolorem. Zielenie, szarości, stonowane czerwienie i inne ciepłe barwy inspirowane naturą mają trafić w gusta klientów. Fascynacja ziemią  spowoduje również dość nieoczekiwany zwrot w kierunku… tapicerki botanicznej. 2024 rok ma być w aranżacji wnętrz pełen kwiatów, mchów i wzorów florystycznych.

Reklama
Banne 300x250 px Furniture Romania ZHali Imre

Ważnym trendem będzie również ekologia. Konsumenci coraz częściej stawają na zrównoważone dla środowiska rozwiązania. Popularne będą takie materiały jak na przykład bambus. Układane będą one niesymetryczne, w nieco zakrzywionej aranżacji. Ta według ekspertów ma być oczekiwaną przez klientów innowacją.

Dokładniej wspomniane trendy i popularne w branży kierunki omówią eksperci podczas odbywającego się w czasie Wood Tech Warsaw Expo Kongresu Branży Obróbki Drewna.

Targi Wood Tech 2023 - zdjecie z hali targów Warszawa

Międzynarodowe kontraktacje podczas Wood Tech Warsaw Expo

W centrum Wood Tech Warsaw Expo jest zarówno aspekt edukacyjny, jak i kontraktacyjny. Ten drugi realizowany będzie również na płaszczyźnie międzynarodowej. W czasie drugiej edycji wydarzenia pojawili się odwiedzający i wystawcy aż z trzynastu krajów Europy. Wśród nich byli kontrahenci między innymi z Irlandii, Francji, Portugalii, Hiszpanii, Włoch, Litwy, Łotwy i Estonii.

Kolejna odsłona eventu będzie jeszcze bardziej otwarta na zagraniczne rynki. To zagwarantuje uczestnikom nowe możliwości kontraktacyjne i szanse na rozbudowę sieci kontaktów biznesowych.

Już dziś zagwarantuj sobie udział w najskuteczniejszej platformie kontraktacyjnej w branży.
Dołącz do Wood Tech Warsaw Expo!

Zarejestruj się: https://woodwarsawexpo.com/rejestracja/

Zostań wystawcą: https://woodwarsawexpo.com/zostan-wystawca/