Newsroom

Targi spoga+gafa przesunięte na sierpień

Koelnmesse, Entrance North

Targi spoga+gafa przesunięte na sierpień

W związku z utrzymującą się niepewną sytuacją związaną z COVID-19, Koelnmesse przeniosło spoga+gafa z terminu 30 maja-1 czerwca 2021 r. na 8-10 sierpnia 2021 r.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Spoga+gafa nadal będzie miejscem innowacji i trendów – dla wystawców, kupujących i decydentów – w 2021 roku – na miejscu i online. Równolegle Koelnmesse pracuje nad cyfrowym formatem, który uzupełni targi spoga+gafa odbywające się w halach wystawienniczych w Kolonii.

Chociaż większość wystawców i partnerów rynkowych zachowywała optymizm do końca, w ostatecznych rozrachunku nie było innego wyjścia, jak przesunąć termin międzynarodowych targów ogrodniczych z przełomu maja i czerwca na początek sierpnia. Decyzję podjęto biorąc pod uwagę ogólną sytuację spowodowaną pandemią. Do takiego wniosku organizatorzy doszli wspólnie z decydentami z branży, pomimo intensywnych przygotowań i pakietu biznesowego #B-SAFE4business, który ma umożliwić organizowanie targów w warunkach pandemii.

ZOBACZ TAKŻE: Targi spoga+gafa – dylematów ciąg dalszy

Decyzja została poparta międzynarodową ankietą wśród odwiedzających i wystawców przeprowadzoną w lutym. Wyniki pokazały, że proponowane terminy sierpniowe były zdecydowanie lepsze z punktu widzenia respondentów. Stało się – targi spoga+gafa, czyli największe na świecie targi ogrodnictwa i lifestyle’u, otworzą swoje podwoje w dniach 8-10 sierpnia 2021 r. 

Jak informują organizatorzy, z powodu zmiany terminu wystawcy mają możliwość odstąpienia od umowy, jeśli uczynią to na piśmie w ciągu najbliższych dwóch tygodni. W takim przypadku wszelkie płatności już dokonane na rzecz Koelnmesse zostaną w pełni zwrócone. Termin takiej rezygnacji upływa 24 marca 2021 r.

ZOBACZ TAKŻE: Targi spoga+gafa w nowym terminie

W tym roku, w ramach strategii cyfryzacji Koelnmesse, po raz pierwszy spoga+gafa odbędzie się jako wydarzenie hybrydowe. Znane, fizyczne prezentacje produktów i formaty sieciowe zostaną uzupełnione o nowe, cyfrowe koncepcje, zapewniając w ten sposób większy zasięg międzynarodowy.