Newsroom

Targi spoga+gafa w nowym terminie

Fot. Koelnmesse.

Targi spoga+gafa w nowym terminie

Organizatorzy targów spoga+gafa w Kolonii podjęli decyzję o ich przeniesieniu na pierwszą połowę przyszłego roku. Impreza odbędzie się w terminie 30 maja – 1 czerwca 2021 r.

Reklama
visby.pl banner z promocją na łóżko

Na prośbę branży Koelnmesse na stałe przeniosło termin spoga+gafa na pierwszą połowę roku. W przyszłości będzie to oznaczało, że największe na świecie targi obejmujące szeroko pojęty temat stylu życia w ogrodzie, odbędą się w czasie dogodniejszym dla zamówień z dużych segmentów branży.

Mimo że wysoce zadowalający poziom rejestracji na spoga+gafa 2020 został osiągnięty już wiosną br. i pomimo szeroko zakrojonych przygotowań do targów, sytuacja branży targowej coraz bardziej zaczęła odzwierciedlać bieżące wydarzenia wokół COVID-19.

Gdy rozpoczął się kryzys, któremu towarzyszyło pogorszenie sytuacji gospodarczej, wystawcy i zwiedzający zaczęli wykazywać coraz większe wahanie. Istotną rolę odegrały także najnowsze wiadomości o nowych przypadkach infekcji w Niemczech. Obecna sytuacja w zakresie podróży jest nadal niepewna – szczególnie na poziomie międzykontynentalnym.

Dlatego zdecydowana większość wystawców i odwiedzających targi postanowiła zrezygnować z udziału w targach. Ostatecznie szeroko zakrojone przygotowania do targów i pakiet działań # B-SAFE4business na rzecz zgodnej z zasadami koronawirusa realizacji targów nie wystarczyły, by uspokoić nastroje wśród uczestników. Z tego powodu wspólnie z Radą Doradczą organizatorzy wydarzenia ponownie przeanalizowali ogólną sytuację i zdecydowali, że najlepiej odpowiedzieć na odwołania i życzenia dużej liczby wystawców i odwiedzających z branży, przenosząc targi spoga+gafa na przyszły rok

Wydarzenie wygenerowało w ostatnich latach wzrost pod względem wystawców, przestrzeni i liczby odwiedzających – szczególnie dzięki ścisłej współpracy z branżą ogrodniczo-lifestyle’ową. Koelnmesse zawsze koncentrowało się na potrzebach swoich branż. Rozwój spoga+gafa w globalną platformę komunikacji pozostaje strategicznym celem tych targów. 

Przełożenie spoga+gafa na pierwszą połowę roku skomentował COO Koelnmesse Oliver Frese: Celem naszych rozmów z branżą jest wspólna praca, aby silne targi zyskały jeszcze większą siłę i znaczenie na rynku. Skupiamy się tutaj na zachowaniu w zakresie składania zamówień obserwowanym w wielu częściach branży, które ewoluowało przez lata. Żeby to wydarzenie było jeszcze lepsze, spoga+gafa 2021 odbędzie się pod koniec maja, a od 2022 roku będzie się odbywało w połowie lub pod koniec czerwca.