Newsroom

Targi „Holz-Handwerk” odwołane

Fot. NürnbergMesse.

Targi „Holz-Handwerk” odwołane

„Holz-Handwerk” i „Fensterbau Frontale” w Norymberdze nie odbędą się w tym roku. Najbliższa edycja organizowanych w cyklu dwuletnim wydarzeń odbędzie się wiosną 2022 r.

Reklama
Banner targów IFFINA 2024 750x109 px

Najnowsze trendy i innowacje dla branży obróbki drewna – od pił i szlifierek, po maszyny i systemy odciągowe – sprawiają, że „Holz-Handwerk” to jedno z najważniejszych wydarzeń dla stolarzy.

Edycję w 2018 r. odwiedziło ponad 110 tys. osób i 1.329 wystawców z 42 krajów, co uczyniło duet wystawienniczy „Holz-Handwerk” i „Fensterbau Frontale” imponującą atrakcją dla branży.

Zaplanowane na marzec br. targi „Holz-Handwerk” i „Fensterbau Frontale” organizowane w Norymberdze przez NürnbergMesse, początkowo, ze względu na pandemię koronawirusa, zostały przełożone na czerwiec. Ze względu na niepewną sytuację oraz z powodu wycofywania się kolejnych znaczących wystawców, którzy zmagają się nie tylko z ograniczeniami w handlu, ale i trudnościami związanymi z podróżami międzynarodowymi, zadecydowano o całkowitej rezygnacji z organizowania wydarzenia.

W tegorocznych targach „Holz-Handwerk” i „Fensterbau Frontale” pierwotnie miało wziąć udział ponad 1.300 wystawców z 42 krajów. Spodziewano się również ok. 110 tys. odwiedzających z ponad 100 krajów.

Chcielibyśmy podziękować za liczne ufne i konstruktywne dyskusje z przedstawicielami branży w ciągu ostatnich kilku dni, które wsparły nas w procesie decyzyjnym. Niestety, naszego celu, jakim jest stworzenie wyjątkowego wydarzenia dla wystawców i zwiedzających jakim jest Holz-Handwerk i Fensterbau Frontale 2020 i umożliwienie wszechstronnego nawiązywania i rozwijania relacji biznesowych, nie można osiągnąć ze względu na kryzys spowodowany przez koronawirusa – wyjaśniła Petra Wolf, członkini Zarządu NürnbergMesse.

Kolejne targi „Holz-Handwerk” i „Fensterbau Frontale” odbędą się w Norymberdze w dniach 29 marca – 1 kwietnia 2022 r.