Newsroom

Misja Malezja

Malaysian Wood Expo to największe dla przemysłu drzewnego targi w Malezji.

Misja Malezja

PIGPD organizuje w dniach 16-23 czerwca 2023 roku misję na największe w Malezji targi drzewne – Malaysian Wood Expo 2023. Będzie to pierwsze tego typu przedsięwzięcie we współpracy polsko-malezyjskiej.

Reklama
Banner targów IFFINA 2024 750x109 px

Jak informowała PIGPD w ubiegłym roku, 26 lipca 2022 roku miało miejsce uroczyste podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy Polską Izbą Gospodarcza Przemysłu Drzewnego PIGPD, Polską Agencją Inwestycji i Handlu (PAIH) i Malaysian Timber Council (MTC). Był to swoisty wstęp do odkrycia tamtejszego rynku drzewnego, szczególnie mocnego w produkcji mebli, dla naszych rodzimych producentów. Kontynuując podjęte działania, PIGPD organizuje w drugiej połowie czerwca misję na największe dla przemysłu drzewnego targi w Malezji – Malaysian Wood Expo 2023. Będzie to pierwsze tego typu przedsięwzięcie we współpracy polsko-malezyjskiej.

Druga edycja Malaysian Wood Expo 2023 została zaplanowana w dniach 16-23 czerwca. Pierwsza odsłona wydarzenia, zorganizowana w 2019 roku, zgromadziła ponad 3 tys. odwiedzających. Na powierzchni 12 tys. m2 zaprezentowali się producenci i eksporterzy materiałów drzewnych oraz maszyn do obróbki drewna, w tym z takich krajów jak USA, Japonia, Chiny. W tym roku wydarzenie wraca po przerwie spowodowanej pandemią.

Dlaczego warto odwiedzić targi w Malezji?

Po raz pierwszy w trakcie targów zostanie zorganizowane – pod szyldem Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu i PIGPD – duże stoisko polskich firm drzewnych.

Malezja jest jednym z wiodących producentów drzewnych w Azji Południowo-Wschodniej. Jedną z wiodących gałęzi jest produkcja mebli, ale także sklejki, wyrobów klejonych i podłogowych. Najwięksi partnerzy eksportowi dla tamtejszych firm to USA, Chiny, Japonia i Australia, a rząd Malezji od lat aktywnie wspiera branżę drzewną, zarówno w kwestiach importu komponentów do produkcji, jak i eksportu.

Oprócz udziału w targach, PIGPD zorganizuje również w trakcie misji wizyty w zakładach produkcyjnych, aby można było się zapoznać z tamtejszą specyfiką produkcji.

Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w misji organizator, czyli Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego, prosi o kontakt mailowy z Rafałem Gruszczyńskim – rg@pigpd.pl.

Więcej szczegółowych informacji o działaniach Izby można znaleźć na stronie internetowej Polskiej Izby Gospodarczej Przemysłu Drzewnego.