Newsroom

Dlaczego IKEA zamyka sklep w Warszawie?

Strefy Bistro i Café w IKEA w Blue City.

Dlaczego IKEA zamyka sklep w Warszawie?

IKEA podjęła decyzję o zmniejszeniu liczby sklepów w stolicy. Jeden z nich zniknie z mapy Warszawy jeszcze w tym roku.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Nie tak dawno, bo 31 maja 2021 roku, IKEA otworzyła nowy sklep w Polsce. Teraz ogłasza zamknięcie jednej z warszawskich placówek.

Gdzie w Warszawie zrobimy zakupy w IKEA?

Aktualnie na rynku warszawskim dostępne są trzy sklepy IKEA: Janki, Targówek, a także w Blue City. Działają również trzy Punkty Odbioru Zamówień w centrach handlowych Blue City, King Cross Praga i Wola Park oraz dwa mobilne Punkty Odbioru Zamówień – na Mokotowie i w Wilanowie.

Dodatkowo w Warszawie usytuowane są Domolinia i Twoje Studio Pracy – miejsca spotkań dla obecnych i przyszłych klientów i pracowników, a także IT Service Desk i Service Office, które wspierają firmę.

Dlaczego IKEA zmienia strategię?

Jednym z priorytetów dla IKEA w Polsce jest rynek warszawski. Planujemy dalej rozwijać naszą działalność w tym regionie, z jeszcze większą dynamiką. Chcemy skupić się na nowych formatach miejsc spotkań z klientami, które będą odpowiedzią na zmieniające się potrzeby mieszkańców stolicy i regionu – mówi Karol Barcal, Dyrektor Regionalny w IKEA Retail Polska odpowiedzialny między innymi za rynek warszawski.

Finalizujemy obecnie kompleksowy plan dla regionu warszawskiego, który koncentruje się na tworzeniu jeszcze lepszego doświadczenia klientów, budowaniu i rozwijaniu kompetencji naszych pracowników, inwestowaniu w obecne i nowe miejsca spotkań z klientami oraz atrakcyjnej ofercie usług zdalnych i stacjonarnych – dodaje Karol Barcal.

ZOBACZ TAKŻE: Dlaczego IKEA chce przestać wydawać katalog?

Aby odpowiadać na potrzeby klientów, firma wprowadza innowacje i testuje nowe formaty. Trzeba tu wspomnieć o takich projektach, jak Kuchnia Spotkań IKEA czy Centrum IKEA dla Firm w Śródmieściu.

IKEA w Blue City była z kolei jednym z pierwszych mniejszych formatów firmy na skalę światową, którego celem było przetestowanie nowego konceptu sklepu z ograniczoną ofertą, ale zlokalizowanego bliżej klientów, w centrum handlowym.

Który sklep zostanie zamknięty i kiedy to nastąpi?

W reakcji na zmieniające się potrzeby i wzrastające oczekiwania klientów, niektóre projekty testowe dobiegają końca. Jedną z takich inwestycji jest sklep w Blue City, który będzie prowadzić swoją działalność do końca grudnia 2021 roku.

Sklep IKEA w centrum handlowym Blue City w Warszawie otwarto w październiku 2018 roku. Nowy format wyróżniał się lokalizacją bliżej klientów, w centrum handlowym oraz nowoczesnymi rozwiązaniami prezentacji asortymentu, mającymi zapewniać jak najlepsze doświadczenia zakupowe dla odwiedzających i służące za inspirację dla ich domów. W w Blue City zakupy można zrobić m.in. poprzez Punkty Szybkich Zamówień IKEA (z dostawą do domu) lub zdalnie i odebrać swoje zamówienie w Punkcie Odbioru Zamówień zlokalizowanym na parkingu podziemnym, poziom -1 (wjazd od ul. Opaczewskiej 87).

ZOBACZ TAKŻE: 60 lat IKEA w Polsce – mapa sklepów i fabryk

Sklep IKEA w centrum handlowym Blue City można odwiedzać do końca tego roku. Priorytetem firmy jest zachowanie wszystkich miejsc pracy. Firma dołoży wszelkich starań, aby każdemu pracownikowi sklepu w Blue City zaoferować takie same lub zbliżone warunki pracy na nowym stanowisku w innej warszawskiej jednostce IKEA.

Nadal będziemy kontynuować testy różnych rozwiązań dla klientów oraz stale inwestujemy w dotychczasowe sklepy, w mobilne i stacjonarne Punkty Odbioru Zamówień, sprzedaż online oraz usługi zdalne z różnymi możliwościami dostawy i odbioru. W dalszym ciągu chcemy być bardziej dostępni dla klientów, przystępni cenowo i umożliwiać bardziej zrównoważone życie w domu poprzez oferowanie inspiracyjnych rozwiązań i produktów lepszych dla ludzi oraz planety – mówi Karol Barcal.

O kolejnych krokach koncernu będzie informować na bieżąco.