Newsroom

Czy targi SICAM powrócą jesienią?

Fot. Exposicam.

Czy targi SICAM powrócą jesienią?

 
Jak dotąd udział w nadchodzącej edycji SICAM Międzynarodowej Wystawie Komponentów, Akcesoriów i Półfabrykatów dla Przemysłu Meblarskiego – zgłosiło ponad 500 wystawców.
 
Po wymuszonej ubiegłorocznej przerwie, dwunasta edycja ponownie uruchomi wydarzenie, które w minionych latach z powodzeniem dostarczało nowych doświadczeń targowych i przyciągało uwagę zwiedzających z całego świata.
 
Ten oczekiwany z niecierpliwością powrót, nad którym zespół SICAM pracował bez wytchnienia, zastanie rynek po niezwykle trudnym, choć dobrym pod względem gospodarczym, sezonie.
 
 
 
 
Jest to niewątpliwie delikatny okres dla gospodarki, który zmusza wszystkich do dokonywania precyzyjnych i odważnych wyborów – mówi Carlo Giobbi, dyrektor generalny SICAM. –Zaprojektowaliśmy imprezę ,,wolną od COVID-19", podejmując środki mające na celu dostosowanie się do aktualnych przepisów wydanych przez władze krajowe i regionalne oraz gotowość do przystosowania się do wszelkich nowych sytuacji, które mogą się pojawić, popartą pewnością posiadania umiejętności i narzędzi niezbędnych do zapewnienia bezpiecznych targów dla wystawców i odwiedzających.
 
Przez 18 miesięcy pozostawaliśmy w stałym, bezpośrednim kontakcie z naszymi wystawcami, aby wspólnie budować ,,powrót targów". Wszyscy podzielamy pragnienie powrotu do normalności, aby osobiście dać świadectwo potrzebie nadania słowu ,,targi" jedynego znaczenia, jakie może i powinno mieć, czyli spotkania ludzi.
 
To pokazuje naszą zdecydowaną potrzebę przywrócenia pracy, produkcji i gospodarki do dotychczasowego stanu, przy zachowaniu wszelkich niezbędnych środków ostrożności. Wszyscy zdołaliśmy dostosować się do ograniczeń narzuconych przez lockdown, faworyzując wydarzenia cyfrowe i udoskonalone metody pracy. Jednak w ostatecznym rozrachunku nie było to rozwiązanie, choć z pewnością ciekawy sposób radzenia sobie z sytuacją kryzysową. Nowe sposoby działania, pracy i komunikacji w przyszłości nadal będą wzbogacać pewne doświadczenia, ale nigdy nie zastąpią imprezy targowej, fizycznego spotkania z ludźmi, czy to zaplanowanego, czy przypadkowego, i możliwości lepszego zrozumienia rzeczy, dotknięcia ich, uchwycenia i podzielenia się emocjami.
 
Targi SICAM spodziewają się ponad 500 wystawców z przeszło 30 krajów, głównie z Niemiec, Hiszpanii, Turcji, Austrii, Grecji i Polski. Aktualnie zajęte jest już 90% powierzchni wystawienniczej. Organizatorzy postanowili zachować tymczasową halę nr 10, aby zapewnić szczególne środki bezpieczeństwa i przeznaczyć więcej miejsca na strefy restauracyjne i usługowe.
 
Przetłumaczono z www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa)SICAM, PIERWSZE TARGI BRANŻOWE
DLA PRZEMYSŁU MEBLARSKIEGO RUSZAJĄ
 
Pierwsze światowe targi po ostrej fazie pandemii odbędą się tradycyjnie w Pordenone, w dniach 12-15 października 2021 roku, długo oczekiwany powrót do normalności…
 
 
 
Ponad 500 wystawców (jak zawsze lista jest aktualizowana na bieżąco online na stronie https://www.exposicam.it/en/p-826/exhibitors-list-2021/ ) zgłosiło swój udział w nadchodzącej edycji SICAM, Międzynarodowej Wystawy Komponentów, Akcesoriów i Półfabrykatów dla Przemysłu Meblarskiego, zaplanowanej na 12-15 października 2021 roku w Pordenone. Po wymuszonej zeszłorocznej przerwie, dwunasta edycja ponownie uruchomi pozytywny cykl tego wydarzenia, które w minionych latach z powodzeniem zaprojektowało nowe doświadczenia targowe i przyciągnęło uwagę operatorów z całego świata.
 
Ten niecierpliwie oczekiwany powrót, nad którym zespół SICAM pracował bez wytchnienia, zastanie rynek, który bardzo potrzebuje spotkania w ciele po tak niezwykle trudnym sezonie, choć pozytywnym pod względem gospodarczym.
 
"Jest to niewątpliwie delikatny okres dla gospodarki, który zmusza wszystkich do dokonywania precyzyjnych, mocnych i odważnych wyborów" – mówi Carlo Giobbi, założyciel i patron SICAM. "Zaprojektowaliśmy imprezę "wolną od Covid", podejmując środki mające na celu dostosowanie się do aktualnych przepisów wydanych przez władze krajowe i regionalne oraz gotowość do przystosowania się do wszelkich nowych sytuacji, które mogą się pojawić, popartą pewnością posiadania umiejętności i narzędzi niezbędnych do zapewnienia bezpiecznych targów dla wystawców i odwiedzających".
Przez ostatnie 18 miesięcy pozostawaliśmy w stałym, bezpośrednim kontakcie z naszymi wystawcami, aby wspólnie budować "powrót targów". Wszyscy podzielamy pragnienie powrotu do normalności, aby osobiście dać świadectwo tej potrzebie nadania słowu "targi" jedynego znaczenia, jakie może i powinno mieć, czyli spotkania ludzi.
"Ten wybór pokazuje naszą zdecydowaną potrzebę przywrócenia pracy, produkcji i gospodarki do stanu poprzedniego, przy zachowaniu wszelkich niezbędnych środków ostrożności i opieki. Wszyscy zdołaliśmy dostosować się do ograniczeń narzuconych przez blokadę, faworyzując wydarzenia cyfrowe i udoskonalone metody pracy. Jednak w ostatecznym rozrachunku nie było to rozwiązanie, ale z pewnością ciekawy sposób radzenia sobie z sytuacją kryzysową. Nowe sposoby działania, pracy i komunikacji, które w przyszłości będą nadal wzbogacać pewne doświadczenia, ale nigdy nie zastąpią imprezy targowej, fizycznego spotkania z ludźmi, czy to zaplanowanego, czy przypadkowego, i możliwości lepszego zrozumienia rzeczy, dotknięcia ich ręką, uchwycenia i podzielenia się znakami i emocjami."
 
Pierwsze w branży międzynarodowe targi in-person będą miały ponad 500 wystawców z ponad 30 krajów, głównie z Niemiec, Hiszpanii, Turcji, Austrii, Grecji i Polski. Na dzień dzisiejszy 90% powierzchni wystawienniczej zostało już zajęte. W tym roku ponownie powstanie hala nr 10. Organizatorzy postanowili zachować tę tymczasową halę, aby zapewnić szczególne środki bezpieczeństwa i przeznaczyć więcej miejsca na strefy restauracyjne i usługowe.
 
 
 
 
 
 
 
Liczba, a przede wszystkim lista wystawców zgłoszonych na targi w Pordenone jest najlepszą wizytówką żywych, efektywnych i bogatych w treści targów. Na uwagę zasługuje powrót wielu ważnych nazwisk ze świata powierzchni, które zdecydowały się powrócić do Pordenone, wraz z rosnącą obecnością firm z segmentu ceramiki, kranów i armatury oraz kamienia, uzupełniając portfolio imprezy, na której można znaleźć wszystko, co jest potrzebne do wykonania każdego mebla do każdej przestrzeni domowej lub kontraktowej, niezależnie od niektórych nieobecności w segmencie okuć.
 
SICAM ponownie pojawi się dla publiczności z częściowo zmienionym układem, z większą ilością miejsca zarezerwowanego dla usług i obszarów wspólnych, podczas gdy niektóre obszary zostały zmienione. "Nasi wystawcy doskonale znają nasze zasady", mówi Giobbi. "Ci, którzy zdecydowali się przyjechać do Pordenone – a jeszcze bardziej ci, którzy potwierdzili swoją determinację i zdolność do przedsiębiorczości nawet w tak zagmatwanych czasach – zasłużyli na naszą pełną uwagę i szacunek. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby odwdzięczyć się za ich zaufanie do nas."
 
W nadchodzących tygodniach najbardziej intensywne wysiłki będą koncentrować się wokół odwiedzających, choć liczba i jakość wystawców napawa wielkim optymizmem co do przyjazdów do Pordenone w październiku przyszłego roku. Nie należy zapominać, że zwiedzający muszą się wcześniej zarejestrować online, aby uzyskać dostęp do imprezy ( https://www.exposicam.it/en/p-707/online-registration/ ). Po drodze będą kontrole.
Wiele zgłoszeń napłynęło już z całej Europy, ale nie brakuje też zgłoszeń z innych kontynentów. O możliwościach SICAM zadecyduje oczywiście sytuacja na światowym rynku turystycznym, ale wszystko wskazuje na to, że targi mogą cieszyć się znacznym udziałem odwiedzających z całego świata, pomimo silnych wskaźników europejskich.
 
 
 
 
Przetłumaczono z www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa)