Webinary

Jak zacząć działać w branży architektonicznej?

Droga do własnej pracowni, czyli jak zacząć działać w branży architektonicznej.

Jak zacząć działać w branży architektonicznej?

Podczas studiów architektonicznych młodzi adepci zdobywają głównie wiedzę techniczną i artystyczną. Często pomijane są zaś kluczowe aspekty dotyczące prowadzenia własnego biznesu. Droga do własnej pracowni to temat webinaru, na który OKK! Design zaprasza 12 grudnia.

Reklama
Lectra banner śródtekstowy 7500x100 16.02.-15.03.2024

Po zakończeniu edukacji absolwentki i absolwenci stają przed nie lada wyzwaniem – wiedzą, jak projektować, ale nie mają pojęcia, jak rozpocząć własną drogę w branży. Brak tej świadomości może prowadzić do frustracji i niepewności, utrudniając przejście od teorii do praktyki. Zrozumienie procesów rządzących światem biznesu i rozpoczęcie własnej działalności pozwalają na skuteczniejsze zarządzanie karierą. Równie istotne są: budowanie marki osobistej, pozyskiwanie klientów i satysfakcję z pracy w branży.

Tymczasem, na początku kariery zdobycie klientów i utrzymanie stałego przepływu pracy, nawet przy doskonałych umiejętnościach projektowych, to spore wyzwanie. W dodatku, bez stałego napływu nowych projektów trudno utrzymać się na rynku i rozwijać działalność. Wpływa to nie tylko na wyniki finansowe, ale także możliwość rozwijana umiejętności, zdobywania nowych doświadczeń, a przez to stopniowy rozwój pracowni. Co więcej, zadowoleni klienci, udane projekty i rekomendacje ułatwiają pozyskanie nowych inwestorów.

Jak rozpocząć działalność w branży architektonicznej?

Największą obawą przed podjęciem własnej działalności jest duża konkurencja na rynku architektonicznym. Młodzi architekci, którzy dopiero rozpoczynają swoją działalność, często muszą stawić czoła różnym aspektom rywalizacji, co może budzić pewne obawy dotyczące utrzymania się na rynku. Dodatkowo branża projektowa podlega ciągłym trendom i zmianom, także w preferencjach klientów. Projektanci muszą być elastyczni i gotowi dostosowywać się do ewoluujących oczekiwań rynku.

Reklama
Banne 300x250 px Furniture Romania ZHali Imre

Firmy z długoletnim stażem mają już ugruntowaną pozycję, a ich znane projekty przyciągają uwagę klientów. Jak młody architekt może poradzić sobie z ich konkurencją i przyciągnąć do siebie klientów? Na te oraz inne pytania poznamy odpowiedź podczas bezpłatnego webinaru OKK! Design „Droga do własnej pracowni. Jak zacząć działać w branży architektonicznej” już 12 grudnia 2023 r. o godz. 12:00.

Mecenasem wydarzenia jest marka Samsung. Jej przedstawiciele – Mateusz Kazula oraz Magdalena Weber – opowiedzą o przygotowywaniu i pieczeniu świątecznych potraw przy użyciu nowoczesnych sprzętów Samsung.

Ponadto gośćmi specjalnymi webinaru będą architektki z pracowni FUGA Architektura Wnętrz, innowacyjnego studia projektowego, składającego się z kilku silnych osobowości. Na jego czele stoją Antonina Sadurska i Katarzyna Burak. Od ponad dekady współpracują ze sobą, tworząc oryginalne i charakterystyczne wnętrza. Kluczowym elementem ich sukcesu jest umiejętność słuchania klientów i partnerów biznesowych. Otwartość na zmiany i nieustanne dążenie do doskonalenia współpracy sprawiają, że są gotowe sprostać każdym wyzwaniom. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat początków rozwoju własnej działalności w branży architektonicznej, weźcie udział w spotkaniu.

Agenda spotkania

12.00 – Powitanie widzów – Olga Kisiel-Konopka, OKK! PR

12.05 – Świąteczne pieczenie – Mateusz Kazula i Magdalena Weber – Samsung

12.30 – Droga do własnej pracowni – Antonina Sadurska i Katarzyna Burak – FUGA Architektura Wnętrz

13.10 – Pytania na forum od widzów

Pod tym linkiem możliwa jest bezpłatna rejestracja.