Webinary

Bliski Wschód – kierunek rozwoju dla branży meblarskiej?

Webinarium: Bliski Wschód - kierunek rozwoju dla branży meblarskiej.

Bliski Wschód – kierunek rozwoju dla branży meblarskiej?

14 września 2023 roku odbędzie się bezpłatne webinarium biznesowe poświęcone możliwościom rozwoju polskiej branży meblarskiej na rynkach Bliskiego Wschodu, przede wszystkim Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA).

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Czy Bliski Wschód to kierunek rozwoju dla branży meblarskiej? Na to pytanie odpowie webinar „Future Furnishing: Dlaczego Bliski Wschód oferuje szansę wzrostu polskiej branży meblarskiej”?

Zjednoczone Emiraty Arabskie to jeden z najdynamiczniej rozwijających się rynków meblarskich na świecie. Wejście na ten rynek oraz zdobycie nowych klientów i partnerów biznesowych stanowi bardzo duży potencjał dla polskich firm. Jednak, by działania biznesowe prowadzone na tym rynku przyniosły rezultaty, warto zapoznać się ze specyfiką branży meblarskiej w regionie.

Dlaczego Bliski Wschód to kierunek rozwoju dla branży meblarskiej?

Jakie będą najważniejsze tematy, które zostaną poruszone podczas webinarium?

Agenda spotkania:

 • Prezes polskiej firmy z branży – Finishparkiet Fabryka Parkietu, prężnie działającej na rynkach GCC, podzieli się swoimi doświadczeniami dot. prowadzenia biznesu na Bliskim Wschodzie. Zwróci również uwagę na najważniejsze czynniki gwarantujące tam sukces.
 • Przedstawiciele lokalnej firmy meblarskiej opowiedzą o potrzebach lokalnych kupców i trendach obecnych na bliskowschodnich rynkach.
 • Eksperci MK Business Link opowiedzą, jak skutecznie przeprowadzić ekspansję biznesową na Bliski Wschód.
  Przedstawiciele wydarzenia biznesowego dla firm z branży meblarskiej w regionie – HIVE Furniture Show – podpowiedzą, jak skutecznie budować relacje podczas tego typu wydarzeń.
 • Dodatkowo organizator przedstawi uczestnikom spotkania dane, z których wynika, dlaczego Indie stają się coraz bardziej popularnym kierunkiem eksportu dla wiodących producentów mebli na świecie.

Zjednoczone Emiraty Arabskie – perspektywy dla rynku meblarskiego w Polsce

Jak informuje organizator webinaru – rynek meblowy w ZEA bardzo dynamicznie się rozwija. Jego wartość wyniosła 3,79 mld dolarów w 2022 roku. Ponadto w latach 2022-2027 ma on rosnąć na poziomie CAGR 4,5%.

Wynika to głównie z szybkiego rozwoju rynku nieruchomości, a także faktu, że w ostatnich czasach obywatele Emiratów znacznie zwiększyli swoje wydatki na renowacje domów i mieszkań oraz inwestują w produkty wyższej jakości – przekonuje MK Business Link, organizator webinarium.

Co więcej, ZEA zaspokaja większość swojego popytu na meble poprzez ich import.

Do głównych kierunków, z których eksportowane są meble do Zjednoczonych Emiratów Arabskich należą:

 • Chiny,
 • Włochy,
 • Niemcy,
 • Polska,
 • Turcja,
 • Malezja,
 • Wietnam.

Dlatego też, jak podkreśla organizator wydarzenia, wejście na rynek ZEA dla polskich firm, otwiera przed nimi duży potencjał. Podsumowując, to również szansa na zdobycie tam nowych klientów i partnerów biznesowych.

Wydarzenia branżowe takie jak HIVE dają polskim firmom możliwość zwiększenia świadomości marki w międzynarodowym środowisku, sprzyjają pozyskiwaniu nowych klientów i partnerów, i umożliwiają bezpośrednie wejście na rynek meblowy ZEA, który stanowi bramę do reszty rynków Azji i Afryki Północnej – informuje MK Business Link.

Webinarium odbędzie się 14.09.2023 o godzinie 12:00 na platformie Teams, do udziału wystarczy REJESTRACJA.