Design

IKEA Szczecin otwarcie o ludziach i planecie

IKEA w Szczecinie otwarcie o ludziach i planecie na wydarzeniu Żagle 2023.

IKEA Szczecin otwarcie o ludziach i planecie

Podczas tegorocznej edycji Żagle 2023 IKEA Szczecin pojawiła się przy szczecińskich bulwarach. Ekspozycja zlokalizowana w morskim kontenerze, wpisała się w otoczenie portu i rzeki Odry i opowieść o tym, jak ważne jest podejmowanie działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego.

Reklama
Banner 750x100 px targi CIFF 2024

Żagle 2023 odbyły się po raz trzeci. To coroczne wydarzenie zainicjowane w 2021 roku jako rekompensata odwołanego finału regat The Tall Ship Races. W tym czasie szczecińskie nabrzeże staje się tętniącym życiem sercem miasta. Żaglowce klasy A i B oraz mniejsze jednostki pomagają w budowaniu programu artystycznego, chętnie udostępniając swoje pokłady dla zwiedzających. Program wydarzenia wypełniony był po brzegi, kilka scen, jarmark i wesołe miasteczka. Trzy dni dostarczyły masę ciekawych propozycji dla każdego, jedną z nich była IKEA Szczecin otwarcie informująca o stanie planety i o tym, jak można ją chronić.

IKEA na Żaglach 2023 w Szczecinie

Celem wizyty marki IKEA podczas wydarzenia Żagle 2023 w Szczecinie było przekazanie pomysłów i wskazówek, jak żyć w bardziej przyjazny dla siebie i planety sposób.

Obalamy mity, że życie w duchu eko jest drogie i wymaga wysiłku. Chcemy, by jak najwięcej osób przekonało się, że nawet najmniejsze działania potrafią wiele zmienić. Proste i niedrogie rozwiązania dają konkretne oszczędności wody i energii lub pozwalają nie marnować jedzenia. Dlatego im więcej ludzi je wprowadzi w życie, tym lepiej dla środowiska i dla nas samych – komentuje IKEA.

Strategia People & Planet Positive, czyli IKEA Szczecin otwarcie o ludziach i planecie

IKEA od dawna realizuje strategię zrównoważonego rozwoju People & Planet Positive. Dąży do tego, by umożliwić jednemu miliardowi ludzi na całym świecie lepsze życie w granicach możliwości planety. Dlatego też podejmuje działania, by do 2030 roku stać się biznesem pozytywnie oddziałującym na klimat. Ten cel chce osiągnąć dzięki inwestycjom w energię odnawialną i bezemisyjne dostawy.

ZOBACZ TAKŻE: IKEA w Szczecinie – od kiedy otwarta?

Oprócz szerokiego asortymentu produktów, powstałych przy wykorzystaniu zrównoważonych materiałów, IKEA oferuje też różne udogodnienia. Pomagają one prowadzić bardziej przyjazny planecie styl życia na co dzień. Jednym z nich jest usługa „Oddaj i Zyskaj”. Dzięki niej klienci mogą odsprzedać niepotrzebne meble i odzyskać nawet do 50% ich wartości na karcie refundacyjnej. Marka umożliwia także zakup używanych przedmiotów w bardzo dobrym stanie z pewnego i sprawdzonego źródła. Jest nim dział Okazje na Okrągło  (dawniej Circular Hub). W ramach szerzenia cyrkularności i umożliwiania życia w duchu less waste, IKEA udostępnia także bezpłatne elementy montażowe do mebli, by zagubiona śrubka czy okucie nie były pretekstem do pozbycia się dobrego przedmiotu i zastąpienia go nowym. Osobno można natomiast nabyć części zamienne do sof, jak pokrycia, nóżki czy poduszki, by „stary” mebel zyskał nowe życie.

Siła demokratycznego wzornictwa

Demokratyczne wzornictwo to unikalny sposób, w jaki IKEA projektuje swoje produkty i rozwiązania tak aby zapewniały funkcjonalność, atrakcyjną formę i wysoką jakość przy zachowaniu zrównoważonego rozwoju oraz przystępności cenowej. Sieć wierzy, że każdy powinien mieć dostęp do artykułów wyposażenia domu, składających się z tych pięciu elementów, bez pójścia na kompromis, co do jakości, ceny, wyglądu czy dbałości o środowisko.