Edukacja

Patodeweloperka w pytaniach i odpowiedziach

Dziury w ziemi. Patodeweloperka w Polsce. Łukasz Drozda.

Patodeweloperka w pytaniach i odpowiedziach

W książce „Dziury w ziemi. Patodeweloperka w Polsce” urbanista Łukasz Drozda szuka odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące problemów mieszkalnictwa w naszym kraju.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Czym właściwie jest niesławna patodeweloperka? Dlaczego mieszkania w nowej zabudowie są tak drogie? I jakie niespodzianki mogą kryć się za często używanym w ogłoszeniach słowem „przytulne”? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi poszukuje dr Łukasz Drozda, urbanista i politolog. Na rynku wydawniczym jest już dostępna jego najnowsza książka „Dziury w ziemi. Patodeweloperka w Polsce”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Czarne.

Warunki mieszkaniowe w Polsce należą do najgorszych w Unii. Katalog patologii obejmuje między innymi absurdalnie małe metraże, fatalną jakość zabudowy, grodzenie osiedli, demolowanie przyrody i zabytków czy „dziką reprywatyzację”. Deweloperzy w Polsce rzadko zajmują się zaspokajaniem rzeczywistych potrzeb lokalowych, a rynek nieruchomości jest ukształtowany przez bezwzględne realia kapitalizmu i brak polityki mieszkaniowej z prawdziwego zdarzenia.

Urbanista Łukasz Drozda analizuje sytuację na polskim rynku mieszkaniowym, rozmawia ze specjalistami z tej branży, a także szuka odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące problemów mieszkalnictwa w naszym kraju. Kreśli przy tym krajobraz współczesnej polskiej urbanizacji – od wielkich miast, jak Warszawa, Kraków i Wrocław, po mniejsze, jak Siewierz i Żory. Pokazuje, że niewydolny system kopie dziury sam pod sobą, wciągając do nich przyszłość kolejnych pokoleń.

O książce „Dziury w ziemi. Patodeweloperka w Polsce”

Seria wydawnicza: Poza serią

Projekt okładki: Agnieszka Pasierska

Data publikacji: 15 lutego 2023

Okładka twarda

Wymiary: 133 mm × 215 mm

Liczba stron: 224

Cena okładkowa: 46,90 zł