Edukacja

IKEA Industry Lubawa w kierunku przemysłu 4.0

IKEA Industry Lubawa uruchomi kierunek Technik Robotyk.

IKEA Industry Lubawa w kierunku przemysłu 4.0

Od września IKEA Industry Lubawa wraz z Zespołem Szkół w Lubawie oraz pod patronatem firmy technologicznej IDSOL uruchamiają nowy kierunek kształcenia: Technik Robotyk.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Nowy kierunek przygotuje młodzież do programowania, instalacji, serwisowania i obsługi robotów. Dodatkowo uczniowie będą mogli odbywać praktyki zarówno w IKEA Industry Lubawa, jak również w firmie IDSOL. Obie firmy planują również w przyszłości zatrudniać u siebie najlepszych absolwentów tego kierunku.

IKEA Industry Lubawa myśli o przyszłości

Jest to krok w stronę przyszłości i wsparcie dla rozwoju automatyzacji przemysłu meblarskiego w kierunku Industry 4.0 – mówi Karolina Lewandowska, kierowniczka Centrum Szkoleniowego IKEA Industry Lubawa.

Praca w przemyśle coraz częściej wymaga nowych umiejętności, w tym sterowania robotami czy pracy ze sztuczną inteligencją AI. W IKEA Industry roboty przemysłowe pozwalają na odciążenie pracowników od najcięższych, monotonnych, czy niebezpiecznych zadań. Coraz częściej praca przy produkcji to operowanie urządzeniami i maszynami za pomocą pulpitów sterowniczych czy komputerów – dodaje Karolina Lewandowska.

Czym jest Centrum Szkoleniowe IKEA?

W celu dobrego przygotowania absolwentów do zawodu, powstało specjalne Centrum Szkoleniowe IKEA Industry Lubawa, które uczy przyszłych pracowników sterowania robotami. Dzięki robotowi treningowemu uczniowie będą mogli również poza szkołą odbywać zajęcia praktyczne z nauczycielami na najnowszym sprzęcie. A wszystko pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerów, automatyków i robotyków z IKEA w Lubawie. Ponadto obie współpracujące ze szkołą firmy wyposażyły Zespół Szkół w Lubawie w specjalistyczny sprzęt. Umożliwi on prowadzenie zajęć teoretycznych i praktycznych w pracowniach szkolnych i jednocześnie uatrakcyjni zajęcia.

Pomysłodawcy i twórcy nowego kierunku zachęcają dziewczęta i chłopców kończących szkoły podstawowe do podjęcia decyzji o przyszłości już teraz. Przekonują do wspólnej przygody z Zespołem Szkół w Lubawie oraz IKEA Industry Lubawa i firmą IDSOL, robotyką, automatyzacją i AI.

ZOBACZ TAKŻE: IKEA w Polsce w liczbach

Jest to odpowiedź Zespołu Szkół w Lubawie, IKEA Industry w Lubawie i firmy IDSOL z siedzibą w Lubawie na potrzeby rynku pracy, które w coraz większym stopniu zaczynają się opierać na robotyzacji i automatyzacji procesów produkcyjnych w różnych gałęziach przemysłu, a z biegiem czasu ta tendencja przeniesie się również do sektora usług. Technik Robotyk będzie jednym z najbardziej poszukiwanych zawodów w gospodarce.