Edukacja

Co w domu można zrobić na wymiar?

Producenci nie tylko mebli, ale i sprzętów oraz elementów wyposażenia wnętrz proponują rozwiązania na wymiar, które klient może sam zmodyfikować.

Co w domu można zrobić na wymiar?

Standardowa oferta to gotowe rozwiązania, ale coraz częściej kupujemy meble i wyposażenie wnętrz wykonane na wymiar. Oczywiście, chcemy mieć oryginalne przedmioty, ale przede wszystkim zależy nam na wykorzystaniu każdego centymetra domu czy mieszkalnia.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Oferta na wymiar kojarzy nam się z produktami lub usługami premium, tymczasem konieczność dopasowania oferty do klienta widzą wszyscy przedsiębiorcy. Producenci nie tylko mebli, ale i sprzętów oraz elementów wyposażenia wnętrz proponują rozwiązania, które klient może sam zmodyfikować.

Czy wszystko można kupić na wymiar?

Decydując się na zakup mebli czy wyposażenia na wymiar kupujemy tak naprawdę możliwość współtworzenia produktu. Często otrzymujemy zestaw komponentów, materiałów, dodatkowych akcesoriów, z których możemy zbudować zupełnie nowy, idealnie dopasowany produkt.

Produkty na wymiar mają znaczenie dla klientów, którzy dysponują ograniczoną przestrzenią, jak i dla osób, które cenią jakość nabywanych dóbr. Masowa produkcja często wymusza stosowanie tańszych, niekoniecznie najlepszych materiałów. Z kolei cena usług rzemieślników wykonujących swoje dzieła jako pojedyncze sztuki, może przyprawiać o zawrót głowy. Produkty, które można modyfikować i przygotować na miarę, są zatem najlepszą możliwą alternatywą, by pogodzić jakość i cenę. Przykładem rozwiązań na wymiar są rolety, żaluzje czy inne osłony okienne.

Aby dany produkt mógł spełniać wszystkie funkcje, do których został zaprojektowany, musi być w pełni dostosowany do warunków, jakie przed nim stawiamy. Osłony okienne muszą być ściśle dopasowane nie tylko do przeszkleń, a więc mieć określony wymiar, ale także do przyzwyczajeń i stylu życia użytkowników – zaznacza Agnieszka Laskowska, product manager w firmie Anwis. Nasi klienci otrzymują nie tylko możliwość doboru rodzajów i kolorów tkanin, lamel czy osprzętu, ale mogą także indywidualnie zdecydować o sposobie sterowania osłonami – dodaje.

Rozwiązania, które sprostają oczekiwaniom

Przede wszystkim musimy wziąć pod uwagę wszystkie warunki, które zdecydowały, że standardowe rozwiązania są niewystarczające. Zanim spotkamy się ze sprzedawcą lub przedstawicielem producenta, dobrze abyśmy znali szacunkowe wymiary przestrzeni, którą chcemy zagospodarować. Dodatkowo, warto wykonać różnego rodzaju zdjęcia poglądowe, które pomogą dopasować wizualnie oraz funkcjonalnie konkretny produkt. Oczywiście, w niektórych branżach wizyta fachowca bezpośrednio w aranżowanym pomieszczeniu jest wręcz niezbędna.

Profesjonalni projektanci wnętrz czy przedstawiciele producenta, dysponują wiedzą i doświadczeniem, dzięki którym uzyskamy fachową pomoc oraz projekt końcowy. To ważne, ponieważ zdarza się, że coś, co dobrze wygląda w naszej wyobraźni, nie ma szans prawidłowego funkcjonowania w realnych warunkach. Często wystarczy drobna modyfikacja i zasugerowanie innych alternatyw, by uzyskać w pełni zadowalający efekt. Profesjonalny doradca pomaga zaoszczędzić czas, nerwy i pieniądze. W pełni zoptymalizuje cały proces od projektu do realizacji oraz zagwarantuje uzyskanie efektu zgodnego z wcześniej zaakceptowanym projektem.

Decydując się za zakup produktu na wymiar zapewniamy sobie także gwarancję najlepszej jakości wykonania usługi. Produkt kupiony na zamówienie musi pasować idealnie i być w pełni zgodny z założeniami. Wybierając ten model zakupu nie musimy martwić się ani dostawą, ani montażem. Ponadto, pomoc specjalisty zapewni nam zachowanie pełnej gwarancji producenta, a często nawet wydłuży czas trwania bezpłatnej gwarancji.