Design

Z wizytą w luksusowym gabinecie SPA

Luksusowy gabinet SPA, proj. Hanna Pietras.

Z wizytą w luksusowym gabinecie SPA

Architektka Hanna Pietras ceni sobie projekty z duszą. Takie, które konsumuje się nie tylko oczami, ale i wszystkimi zmysłami. Taki właśnie jest jej najnowszy projekt gabinetu SPA.

Reklama
Lectra banner śródtekstowy 7500x100 16.02.-15.03.2024

W tym luksusowym gabinecie SPA już od progu zachwycą Was meble, podłoga, ściany, oświetlenie. A kiedy przejdziecie dalej – oddacie się w ręce specjalistów, którzy zadbają przede wszystkim o komfort Waszego ciała. Tę przestrzeń można poczuć dosłownie „całą sobą”.

Luksusowy gabinet SPA, proj. Hanna Pietras.
Projekt: Hanna Pietras, współpraca: Julia Pałuba. Wizualizacje: Anna Orłowska.

SPA to szczególne miejsce, w którym każdy chce odnaleźć harmonię w ciele i spokój w duszy. Najnowszy projekt pracowni Hanna Pietras Architects stanowi połączenie naturalnych materiałów w ich najlepszym wydaniu z przepychem luksusowych dodatków, jak oświetlenie czy witrażowe drzwi. W tej przestrzeni zdecydowanie nie ma miejsca na przypadek. Tu każdy element został starannie przemyślany.

Jakie kolory budują nastrój w luksusowym SPA?

Ciepłe kolory, otulające, miękkie tkaniny, barwy jesieni – pomarańcz, czerwień, zieleń, burgund.
To jest kolorystyka, która otula klientów SPA. Wszystko zostało zaprojektowane w taki sposób, żeby zapomnieć tutaj na chwilę o pędzie codzienności
– zauważa Hanna Pietras, architektka .

Reklama
Banne 300x250 px Furniture Romania ZHali Imre

Eklektyzm w eleganckim wydaniu

Do tej pory najczęściej można było się spotkać z dwoma rodzajami aranżacji SPA. Pierwszy rodzaj to proste, minimalistyczne wnętrze, bez zbędnych dekoracji. Drugi typ nawiązuje zazwyczaj do klimatu panującego na Bali. Hanna Pietras postanowiła nieco wyłamać się z tego sposobu projektowania tego typu przestrzeni. To oznacza, że zadbała o efekt „wow”, który widoczny jest zaraz po przekroczeniu drzwi gabinetu.

Luksusowy gabinet SPA, proj. Hanna Pietras.
Projekt: Hanna Pietras, współpraca: Julia Pałuba. Wizualizacje: Anna Orłowska.

Zdrowie było dla nas na pierwszym miejscu przez ostatnie kilka lat. Spotęgowało się skupienie na spersonalizowanej opiece zdrowotnej, dobrym samopoczuciu i sprawności fizycznej. Strefa Wellness w projektowaniu przeszła niemałą rewolucję, ponieważ dzisiaj zadajemy sobie pytania dotyczące już samej przestrzeni. „Czy jest dla mnie komfortowa?” „Czy czuję się bezpiecznie?” i najważniejsze – „czy lubię do niej wracać?” – podkreśla Hanna Pietras.

Każdy projekt jest wyjątkowy, do każdego podchodzę bardzo osobiście. Tak właśnie było też z propozycją recepcji w SPA. Miało być przytulnie, eklektycznie, z pazurem i zaskakująco. Pojawiają się tutaj bardzo różnorodne elementy, ale wspólnie tworzą spójną całość – dodaje architektka.

Luksusowy gabinet SPA, proj. Hanna Pietras.
Projekt: Hanna Pietras, współpraca: Julia Pałuba. Wizualizacje: Anna Orłowska.

Łazienka w luksusowym SPA

Witrażowe drzwi, o których była już mowa, czy płytki marki WOW oraz efektowne oświetlenie od DCW LUB CTO LIGHTNING to dopełnienie tego, jak ma się czuć klient w tym gabinecie SPA. Dzisiaj luksusem jest przede wszystkim czas. Natomiast Hanna Pietras kolejny raz pokazuje, co oznacza luksus we wnętrzach. Chociażby, przechodząc do jednej z łazienek.

Minimalistyczna i czysta w formie. Jedni powiedzą, że zimna, a inni, że zaskakująco przytulna. Ta łazienka SPA ma oczarować swoją prostotą i jakością materiałów. Nie ma tutaj miejsca na kompromisy – przekonuje Hanna Pietras.

Luksusowy gabinet SPA, proj. Hanna Pietras.
Projekt: Hanna Pietras, współpraca: Julia Pałuba. Wizualizacje: Anna Orłowska.

Dodatkowo, w tym projekcie warto zwrócić uwagę na szczegóły i materiały. Luksusowe SPA charakteryzuje się detalami, które wprowadzają atmosferę relaksu i komfortu. Ponadto budują one przestrzeń. Tak jak w projekcie Hanna Pietras Architects, którego realizacja przewidziana jest na rok 2024.

Hanna Pietras Architects to powstała w 2012 roku butikowa pracownia architektury luksusowych wnętrz prywatnych oraz komercyjnych (medycznych, hotelowych). Od ponad 10 lat stanowi wyjątkowe miejsce na projektowej mapie Łodzi. W procesie twórczym Hanna Pietras kieruje się przekonaniem, że piękno i harmonia wymykają się skończonym definicjom, sztywnym ramom i ustalonym schematom. Lubi eksperymentować z kolorem i formą, przełamywać konwencje, łączyć style, inspirować się trendami, ale nie ulegać im. Projektuje wnętrza, które rezonują z energią ich właścicieli i pozwalają im czuć się w nich swobodnie.