Design

Katarzyna Szostakowska i jej łazienka

Projekt łazienki: Katarzyna Szostakowska, Kate & Co.

Katarzyna Szostakowska i jej łazienka

Zaglądamy do domu znanej projektantki wnętrz. Sprawdzamy jak swoje wnętrza urządziła Katarzyna Szostakowska. Oto jej wymarzona łazienka.

Katarzyna Szostakowska, właścicielka pracowni Kate & Co, od wielu lat zawodowo zajmuje się aranżacją wnętrz, jednak ostatni projekt okazał się być dla niej prawdziwym wyzwaniem. Tym razem chodziło bowiem o urządzenie jej domu. Architekta postanowiła oprzeć się na dotychczasowych doświadczeniach zawodowych, postawiła na bezpieczną kolorystykę i sprawdzone rozwiązania.

W całym wnętrzu królują jasne beże, biel, szarości i brązy, a nowoczesne wyposażenie zapewnia najwyższy poziom funkcjonalności. Charakteru dodają wnętrzom finezyjne detale i starannie dobrane dekoracje. Zbliżoną stylistykę można zaobserwować w łazienkach – gościnnej na parterze oraz master – połączonej z sypialnią i garderobą, na piętrze.

Jak wygląda łazienka w domu projektantki wnętrz?

Gdy na tapecie pojawił się temat „wymarzona łazienka”, nie szukałam daleko, tylko skupiłam się na pracy z markami i produktami, z którymi pracuję od lat, projektując wnętrza dla moich klientów. Niemal nic z moich założeń projektowych nie uległo zmianie w trakcie realizacji i dzisiaj cieszę się dwiema łazienkami dostosowanymi idealnie do naszych potrzeb – mówi architekta wnętrz.

Jak urządzić łazienkę dla gości?

Łazienka na parterze została zaaranżowana z myślą o gościach. Kosztem pomniejszenia pomieszczenia gospodarczego od strony garażu, udało się zaprojektować małą wnękę prysznicową pod schodami. Bazą stały się tu jednolite na wszystkich ścianach płytki imitujące naturalny rysunek kamienia. Dzięki temu wystrój łazienki koresponduje z aranżacją całego parteru.  Wybór wyposażenia musiał być równie starannie przemyślany.

Przy tak pięknej bazie musiałam ostrożnie dobierać każdy detal. Wybór z pozoru prozaicznych elementów, jak miska ustępowa, stelaż czy odpowiedni przycisk spłukujący, wpływa na efektowność całego wnętrza. Wszystkie elementy dobierałam więc dokładnie tak, jakbym wybierała meble czy dekoracje – objaśnia projektantka.

Architekta postawiła na kolekcję Geberit Citterio – ceramikę o organicznych kształtach i wyjątkowo gładkim wykończeniu. 

Z racji na takie piękne i nietypowe kształty ceramiki zaprojektowanej dla Geberit przez Antonio Citterio wybrałam ją do obu łazienek. Komplet umywalki i miski ustępowej uzupełniłam przyciskiem Geberit Sigma w szlachetnym wykończeniu z białego szkła – wyjawia Katarzyna Szostakowska.

Jak ma wyglądać łazienka przy sypialni?

Łazienka master, ulokowana tuż przy sypialni i garderobie, pomieściła nie tylko obszerny prysznic, lecz także wolnostojącą wannę oraz praktyczną szafkę z dwiema umywalkami. Umywalki nablatowe, miska ustępowa i bidet pochodzą z tej samej kolekcji Geberit Citterio, co ceramika na parterze. Ich obłe kształty sprawiają, że elementy te nie tylko pięknie wyglądają, ale są łatwe w utrzymaniu w czystości. Także wzory na płytkach ułatwiają zachowanie porządku na co dzień – nie widać na nich absolutnie żadnych zabrudzeń, kropelek wody czy kurzu.

Wizualnie koresponduje z nimi blat łazienkowy, którego wzór inspirowany jest kolorami ziemi. Tak samo, jak płytki na ścianach, jego powierzchnia jest matowa, co sprawia, że całość wygląda niezwykle naturalnie. Wystrój łazienki uzupełniają proste formy armatury, które idealnie wkomponowały się we wnętrze.

W obu łazienkach projektantka postawiła na kabiny prysznicowe. Ze względu na niestandardowe rozmiary zrezygnowano tu z gotowych rozwiązań, na rzecz modeli wykonanych pod konkretny wymiar. Szklane, transparentne tafle drzwi prysznicowych korespondują z eleganckim wystrojem łazienki. Są nie tylko ładne, ale też funkcjonalne – podobnie jak całe wyposażenie przestrzeni.

Właścicielka domu i jednocześnie projektantka wnętrz podkreśla, że dla niej projekt „wymarzona łazienka” został zrealizowany w 100%.

Projekt: Katarzyna Szostakowska, Kate & Co

Zdjęcia: Yassen Hristov

Stylizacja: Anna Salak