Design

Targi w Sztokholmie wesprą lokalną produkcję

Targi meblowe w Sztokolmie zaprosiły studio Jordens Arkitekter, by zaprezentowało wizjonerską wystawę na temat zrównoważonego budownictwa przyszłości.

Targi w Sztokholmie wesprą lokalną produkcję

Stockholm Furniture Fair odbędą się w dniach 6-10 lutego 2024 r., równolegle do Tygodnia Designu w Sztokholmie, który potrwa od 5 do 11 lutego.

Reklama
Lectra banner śródtekstowy 7500x100 16.02.-15.03.2024

Targi meblowe w Sztokholmie powracają z odnowionym programem, łączącym kulturę z handlem. Tegoroczna edycja gromadzi zarówno duże, uznane marki, jak i mniejsze start-upy. Jej największym atutem jest bogaty program z aktualną tematyką wystaw i wykładów.

Wydarzenie skupi się na trzech aspektach:

  1. lokalnej produkcji,
  2. zrównoważonych praktykach,
  3. fazie zmian w projektowaniu.

Targi meblowe w Sztokholmie – co w programie?

Organizatorzy targów w Sztokholmie zapraszają do udziału w wystawach, które rodzą pytania dotyczące szwedzkich lasów, zrównoważonej produkcji i przyszłości budownictwa mieszkaniowego. Dynamiczny program wydarzenia wzbogaci zarówno zwiedzających, jak i wystawców o istotne i angażujące treści.

Reklama
Banne 300x250 px Furniture Romania ZHali Imre

Targi meblowe w Sztokholmie gromadzą pod jednym dachem nowości, innowacje i pomysły na przyszłość. Tutaj zwiedzający uzyskuje kompleksowy wgląd w najważniejsze zagadnienia i trendy, a firmy i projektanci mają możliwość podzielenia się swoją wiedzą.

Targi to wspólna platforma, ważna zarówno jako miejsce do handlu, jak i spotkań. Tutaj również mamy okazję podkreślić innowacje, młode firmy i znaczenie zachowania lokalnej produkcji. Odgrywają niezwykle ważną rolę dla szwedzkiego przemysłu – mówi Hanna Nova Beatrice, kierownik projektu Stockholm Furniture Fair. 

Z szeregiem powracających wystawców, takich jak Massproductions, Hem, Vestre, String, Porcelanosa, Ogeborg, Blå Station, Lammhults, Karl Andersson & Söner, Gärsnäs i Gemla, ale także nowymi firmami, takimi jak Niko June, Vaarnii i Wekino With – targi meblowe w Sztokholmie zapowiadają się w tym rokuwyjątkowo dynamicznie. Wydarzenie jest również nową areną dla młodych marek. To część większej inwestycji w design, co czyni targi meblowe w Sztokholmie wyjątkową platformą.

Kim są goście Stockholm Furniture Fair 2024?

Gościem honorowym targów będzie studio Formafantasma, które kładzie nacisk na procesy projektowe i transformacyjne pomysły, a nie na produkty końcowe. Twórcy instalacji Reading Room zaproszą do zacisznego miejsca. Odwiedzający będą mogli uczestniczyć w koncepcjach, które wpłynęły na Formafantasma jako studio projektowe. W przestrzeni pojawią się meble powstałe w wyniku współpracy studia z firmą Artek, gdzie proces produkcji podlega stałej weryfikacji pod kątem wykorzystania drewna.

Szwedzkie studio projektowe Folkform na swojej wystawie The Museum of Masonite podkreśli znaczenie dzielenia się wiedzą na temat wytwarzania mebli i przedmiotów w epoce, w której lokalny przemysł stoi przed wyzwaniami wynikającymi z globalnej masowej produkcji. Na ekspozycji zaprezentowane zostaną prace wykonane z wykorzystaniem szwedzkich płyt, opracowanych na przestrzeni ostatnich 15 lat, a także kilka nowości.

Natomiast studio Jordens Arkitekter zaprezentuje wizjonerską wystawę na temat zrównoważonego budownictwa przyszłości. Na targach nie zabraknie także ekspozycji platformy produkcyjnej SPOK, która gromadzi wiedzę o lokalnych możliwościach produkcyjnych. Studio Contem zaprezentuje swoje prace z wiązami, które zostały ścięte z powodu choroby wiązów, a pracownia dała im nowe życie.