Design

Świat nie spowolni na stałe

Katarzyna Borkowska i Tomasz Pydo, czyli duet Kabo & Pydo.

Świat nie spowolni na stałe

Katarzyna Borkowska i Tomasz Pydo podkreślają, jak ważny jest dla nich osobisty kontakt i interakcje z ludźmi.

Reklama
visby.pl banner z promocją na łóżko

Blisko 30 projektantów i projektantek dzieli się swoimi refleksjami na temat nowej rzeczywistości. Większość z nich prezentuje najnowsze projekty i ujawnia swoje plany. Wszyscy są zgodni, że jest to czas bez precedensu, a wielu podkreśla, że gdy świat się zatrzymał, stali się bardziej uważni na zmiany. W gronie osób, które udzieliły komentarza do artykułu „Projektowanie tu i teraz”, opublikowanego na łamach czerwcowo-lipcowego wydania miesięcznika BIZNES.meble.pl, znaleźli się także Katarzyna Borkowska i Tomasz Pydo, czyli duet Kabo & Pydo.

Zdaniem Katarzyny Borkowskiej i Tomasza Pydo, pandemia zmusza projektantów do nabycia lepszych umiejętności komunikacji zdalnej, organizacji pracy i znajomości nowych cyfrowych narzędzi. Pokazała nam, że praca zdalna przy projektowaniu produktów fizycznych jest możliwa w niektórych etapach – zauważają Katarzyna Borkowska i Tomasz Pydo z duetu Kabo & Pydo.

Odsłoniła jej przyjemne i trudne aspekty oraz jednocześnie przypomniała nam jak ważny jest dla nas osobisty kontakt i interakcje z ludźmi. Prowadząc rozmowy z ekspertami różnych branż zauważyliśmy, że w czasie akcji #stayathome sektory ogrodnicze i budowlane odnotowały wzrost sprzedaży – zauważają Katarzyna Borkowska i Tomasz Pydo.

Ekologiczne znaczy lepsze

Wstrzymanych zostało wiele dostaw z importu. Polski rynek zaczął zastępować je lokalnymi produktami i ten trend naszym zdaniem będzie kontynuowany. Wielu ludzi zaczęło ulepszać swoje najbliższe otoczenie. W Internecie są przykłady osób, które np. zakupiły kwiaty do domu, urządziły balkony, założyły ogródki warzywne czy wyjechały na wieś w tym czasie. Zwiększyła się świadomość potrzeby bliskiego kontaktu człowieka z naturą – dodają Katarzyna Borkowska i Tomasz Pydo.

Liczymy na to, że przymusowe odosobnienie i chwilowe spowolnienie wpłyną na ekologiczne decyzje konsumentów i producentów. Sądzimy, że świat nie spowolni na stałe, a produkcja nadal będzie realizowana, ponieważ potrzebujemy infrastruktury rzeczy w naszym otoczeniu, aby żyć komfortowo i oszczędzać czas, który możemy przeznaczyć na realizację osobistych celów, takich jak rodzina czy pasje. Liczymy na to, że my – ludzie świadomie będziemy wydatkować naszą energię, kierując ją w stronę odpowiedzialnych przedsięwzięć, służących nam, zwierzętom i Ziemi – mówią Katarzyna Borkowska i Tomasz Pydo.

TEKST: Anna Szypulska