Design

Polskie wzornictwo w Nowym Jorku na NYCxDESIGN

Polskie wzornictwo w Nowym Jorku na NYCxDESIGN

Polskie wzornictwo w Nowym Jorku na NYCxDESIGN

NYCxDESIGN to najważniejsze designerskie wydarzenie w USA. Od 9 do 20 maja w Nowym Yorku odbędą się prestiżowe wystawy, pokazy instalacji, wernisaże, debaty, a to wszystko będzie działo się wokół ICFF – Międzynarodowych Targów Mebli Współczesnych. Meble.pl są patronem medialnym wystawy polskiego wzornictwa na targach ICFF.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Właśnie na targach ICFF, w dniach 17-20 maja, producent marki Defra wraz z dwoma projektantami Katarzyną Laskowską i Ryszardem Mańczakiem zaprezentują swoje najnowsze projekty pod hasłem Polskie wzornictwo w Nowym Jorku.

Odwiedzający stoisko nr 976 będą mogli obejrzeć: wyjątkową rodzinę lamp BA, mobilne pufy TANGO oraz dwie nowatorskie kolekcje mebli łazienkowych OP-ARTY i INTRO. Organizatorzy wystawy: Katarzyna Laskowska, Ryszard Mańczak i Defra

Rodzina Lamp BA, proj. Katarzyna Laskowska

Nylonowa powłoka rozpięta na sztywnej fiszbinie zapewnia równomierną dyfuzję światła, oświetla wnętrze wielokierunkowo i miękko. Podstawa z laminowanej na biało sklejki. Lampa BA jest lekka, łatwa do zmontowania, pakowana w poręczną paczkę. Koncepcja lampy BA jest wynikiem poszukiwań relacji formy miękkiej  i podążającej za nią formy sztywnej. Eksperyment ten wpisuje się w historię podobnie postawionego problemu przez klasyków designu, m.in. Bruno Munariego i  Formy Spontaniczne.

Meble łazienkowe OP-ARTY, proj. Olga Mężyńska i Milena Wójcik, producent DEFRA

Kolekcja mebli łazienkowych inspirowanych stylem lat 60. Składa się z czterech elementów, które można ze sobą dowolnie zestawiać, tworząc indywidualną przestrzeń. Charakterystyczny akcent w postaci ukośnych nóżek dodaje bryłom lekkości. Połączenie koloru i drewnopodobnego dekoru podkreśla nietuzinkowy charakter całej kolekcji. Zastosowanie systemów „push-to-open” oraz ruchome lustro zwiększają komfort codziennej toalety.

Meble łazienkowe INTRO, proj. Maria-Magdalena Cieślak i Wioletta Kazukiewicz, producent DEFRA

Zestaw funkcjonalnych otwartych i zamkniętych elementów. Wysoka szafka, szuflady na kosmetyki oraz szafka na akcesoria pomieszczą wszystkie niezbędne przedmioty, których używamy na co dzień w łazience. Geometryczna linearność brył oraz złamana biel płyty lakierowanej zestawiona z wyrazistym rysunkiem dekoru nadają meblom charakter, wdzięk i klarowność. Poprzez  zastosowanie systemu „push-to-open” projektantkom udało się zachować prostotę form, dzięki czemu meble z kolekcji INTRO są uniwersalne i wpisują się w nowoczesne wnętrza łazienek.