Design

Nowa marka oświetleniowa Ilum w Domu Noti

Nowa marka oświetleniowa Ilum zadebiutowała w Domu Noti. Prezentację poprowadzili Maja Ganszyniec i Przemysław Rechnio.

Nowa marka oświetleniowa Ilum w Domu Noti

W połowie stycznia w Domu Noti odbyła się oficjalna premiera polskiej marki oświetleniowej Ilum. Nowości zostały zaprezentowane przez Maję Ganszyniec, dyrektor artystyczną Ilum oraz Przemysława Rechnio, właściciela marki.

Reklama
Lectra banner śródtekstowy 7500x100 16.02.-15.03.2024

Dom Noti konsekwentnie realizuje ideę miejsca spotkań z najlepszym polskim designem. W styczniu w jego przestrzeni zadebiutowała nowa marka oświetleniowa Ilum.

Dom Noti otwarty na ludzi i marki

Dom Noti to miejsce, które łączy przede wszystkim środowiska związane z architekturą, projektowaniem i sztuką. Jego misją jest promowanie szeroko pojętego polskiego wzornictwa, przeznaczonego do wnętrz prywatnych i przestrzeni komercyjnych. Charakter tego wyjątkowego miejsca w naturalny sposób ukształtował jego nazwę.

Dom Noti to zaaranżowany w domowym charakterze flagowy showroom polskiej marki. Miejsce emanuje ciepłą, przyjemną atmosferą, skłaniającą do spędzenia w nim długich chwil na pasjonujących rozmowach przy filiżance kawy.

Reklama
Banne 300x250 px Furniture Romania ZHali Imre

Marka oświetleniowa Ilum od teraz w Domu Noti

W połowie stycznia w Domu Noti odbyła się oficjalna premiera polskiej marki oświetleniowej Ilum. Nowości zostały zaprezentowane przez Maję Ganszyniec, dyrektor artystyczną Ilum oraz Przemysława Rechnio, właściciela marki i wybitnego eksperta w dziedzinie oświetlenia oraz wykładowcę akademickiego. Lampy Ilum są stworzone w duchu Nature of Light. To oznacza, że są komfortowe dla wzroku i oddają prawdziwe, naturalne kolory. Ponadto są przyjazne dla człowieka i jego otoczenia.

Nasza współpraca rozpoczęła się od rozmów o świetle, a marka Ilum to tak naprawdę efekt wielu lat pracy. Lampy, ich kształty i kolory, to jedna sprawa. Inną jest zdrowe światło, które zapewniają niezwykle zaawansowane technologie, pozwalające na to, abyśmy w pomieszczeniu, w którym mamy sztuczne światło, czuli się tak, jak w przestrzeni ze światłem naturalnym – komentuje Maja Ganszyniec.

Marka oświetleniowa Ilum to konspekt inteligentnego oświetlenia dbającego o jakość postrzegania, intuicyjność sterowania, jak również komfort przebywania. Ponadczasowy minimalizm wzorniczy sprawia, że produkty Ilum doskonale odnajdują się zarówno w tradycyjnej, jak i współczesnej architekturze. Wszystkie produkty powstają w nowoczesnej fabryce w Tarczynie, co umożliwia zautomatyzowany park maszynowy CNC.

Produkty marki Ilum w Domu Noti.
Produkty marki Ilum w Domu Noti. Fot. Iwona Dziuk.

Na przestrzeni dwudziestu lat nasz doświadczony zespół inżynierów i technologów zrealizował wiele projektów, z których każdy wpisuje się w unikalną formułę „zdrowego oświetlenia”, którego definicja to iloczyn wysokiego oddawania barw i minimalizacji olśnienia jakże powszechnego w większości opraw na bazie źródeł LED – mówi Przemysław Rechnio.

Tym samym Dom Noti potwierdza, że jest miejscem otwartym na ludzi i marki, które dopełniają jego ideę.

Nas połączyła osoba Mai Ganszyniec, która dla Noti zaprojektowała linie sof i siedzisk Sona oraz modułowe panele akustyczne Meno. Teraz w Domu Noti gościmy jej projekty dla Ilum, które reprezentują to samo połączenie estetyki i funkcjonalności. Lampy idealnie komponują się z filozofią Noti, tworząc spójną przestrzeń, która inspiruje i stymuluje kreatywność – dodaje Kamila Woynicz, dyrektor marketingu Noti.