Design

„NÓW w Pełni”

1494820212

„NÓW w Pełni”

Wernisaż wystawy odbędzie się 25 września o godzinie 20:00 w pasażu Wiecha w Warszawie. Wystawa została
zrealizowana w witrynach Domów Towarowych Centrum.
Ekspozycję będzie można oglądać przez całą dobę, bez konieczności wchodzenia do budynku, aż do
Wernisaż wystawy odbędzie się 25 września o godzinie 20:00 w pasażu Wiecha w Warszawie. Wystawa została
zrealizowana w witrynach Domów Towarowych Centrum.
Ekspozycję będzie można oglądać przez całą dobę, bez konieczności wchodzenia do budynku, aż do
24 października.
 
Wernisaż wystawy odbędzie się 25 września o godzinie 20:00 w pasażu Wiecha w Warszawie. Wystawa została zrealizowana w witrynach Domów Towarowych Centrum.
 
Ekspozycję będzie można oglądać przez całą dobę, bez konieczności wchodzenia do budynku, aż do 24 października.
Reklama
Meblarski-1000-banner-srodtekstowy-750x100-gif-miesiecznik-i-portal-informacyjny-branzy-meblarskiej-biznes-meble-pl

Podczas drugiej edycji wystawy NÓW w Pełni zaprezentowane zostaną najciekawsze prace powstałe na przestrzeni minionego roku. Na wystawie pojawią się obiekty z siedemnastu różnych pracowni z całej Polski, wykonane w różnych technikach i z różnych materiałów. Będą wśród nich meble, ceramika, akcesoria wyposażenia wnętrz, obiekty artystyczne, biżuteria, galanteria i tkanina. Można pokusić się o stwierdzenie, że to pełnia tego, co w polskim rzemiośle obecnie się dzieje. Rozwój stowarzyszenia i powstawanie kolejnych pracowni rzemieślniczych jednoznacznie wskazują, że dobrej jakości i unikalne rękodzieło ma się w Polsce coraz lepiej.

Wystawa organizowana jest jako część „Nocy Rzemiosła”. Poprzedzi ją debata „Rzemiosło i Miasto”, która odbędzie się w Zodiaku Warszawskim Pawilonie Architektury. Debatę poprowadzi Agata Nowotny, a wezmą w niej udział Ewa Klekot, Piotr Jędras oraz Franciszek Sterczewski. Na wystawie NÓW w Pełni zaprezentowane zostaną prace: Cottongras, Ende, Hadaki, Maciej Gąsienica Giewnot, Magdalena Maślerz, In Weave, Karina Królak, Kłosy, Kuźnia Skały, Mosko Ceramics, Olga Mliczyńska, Aleksander Oniszh, Square Drop, Tartaruga, The Whole Elements, Wenska, Wood Workshop.

Partnerzy: Projekt Pracownie, C&A.

Współpraca: Zodiak Warszawski Pawilon Architektury/ Stowarzyszenie z Siedzibą w Warszawie.

NÓW. Nowe Rzemiosło to stowarzyszenie zrzeszające współczesnych rzemieślników, niezależnie od ich specjalizacji i materiału w jakim pracują. To, co ich łączy to doskonała jakość wyrobów, wysokie kompetencje wykonawcze i projektowe oraz produkcja ręczna przy niewielkim udziale maszyn. NÓW. Nowe Rzemiosło zrzesza autorskie pracownie rzemieślnicze z całej Polski. Celem stowarzyszenia jest szerzenie wiedzy na temat współczesnego, polskiego rzemiosła, promowanie go w kraju i zagranicą, a także reprezentowanie interesów rzemieślników w kontaktach z instytucjami publicznymi i biznesem.