Design

„NÓW w Pełni”

1494820212

„NÓW w Pełni”

„NÓW w Pełni” to tytuł przeglądu najlepszych prac polskich rzemieślników. To też coroczne święto stowarzyszenia Nów. Nowe Rzemiosło.

Reklama
visby.pl banner z promocją na łóżko

Podczas drugiej edycji wystawy NÓW w Pełni zaprezentowane zostaną najciekawsze prace powstałe na przestrzeni minionego roku. Na wystawie pojawią się obiekty z siedemnastu różnych pracowni z całej Polski, wykonane w różnych technikach i z różnych materiałów. Będą wśród nich meble, ceramika, akcesoria wyposażenia wnętrz, obiekty artystyczne, biżuteria, galanteria i tkanina. Można pokusić się o stwierdzenie, że to pełnia tego, co w polskim rzemiośle obecnie się dzieje. Rozwój stowarzyszenia i powstawanie kolejnych pracowni rzemieślniczych jednoznacznie wskazują, że dobrej jakości i unikalne rękodzieło ma się w Polsce coraz lepiej.

Wystawa organizowana jest jako część „Nocy Rzemiosła”. Poprzedzi ją debata „Rzemiosło i Miasto”, która odbędzie się w Zodiaku Warszawskim Pawilonie Architektury. Debatę poprowadzi Agata Nowotny, a wezmą w niej udział Ewa Klekot, Piotr Jędras oraz Franciszek Sterczewski. Na wystawie NÓW w Pełni zaprezentowane zostaną prace: Cottongras, Ende, Hadaki, Maciej Gąsienica Giewnot, Magdalena Maślerz, In Weave, Karina Królak, Kłosy, Kuźnia Skały, Mosko Ceramics, Olga Mliczyńska, Aleksander Oniszh, Square Drop, Tartaruga, The Whole Elements, Wenska, Wood Workshop.

Partnerzy: Projekt Pracownie, C&A.

Współpraca: Zodiak Warszawski Pawilon Architektury/ Stowarzyszenie z Siedzibą w Warszawie.

Czym jest NÓW. Nowe Rzemiosło?

NÓW. Nowe Rzemiosło to stowarzyszenie zrzeszające współczesnych rzemieślników, niezależnie od ich specjalizacji i materiału w jakim pracują. To, co ich łączy to doskonała jakość wyrobów, wysokie kompetencje wykonawcze i projektowe oraz produkcja ręczna przy niewielkim udziale maszyn. NÓW. Nowe Rzemiosło zrzesza autorskie pracownie rzemieślnicze z całej Polski. Celem stowarzyszenia jest szerzenie wiedzy na temat współczesnego, polskiego rzemiosła, promowanie go w kraju i zagranicą, a także reprezentowanie interesów rzemieślników w kontaktach z instytucjami publicznymi i biznesem.