Newsroom

W oczekiwaniu na targi w Kolonii

Targi w Kolonii.

W oczekiwaniu na targi w Kolonii

Koelnmesse potwierdza – możliwy jest fizyczny powrót na targi w bezpiecznych warunkach. Styczniowe targi imm cologne i living kitchen w Kolonii odbędą się zgodnie z planem i będą skoncentrowane na Europie.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Globalny kryzys związany z koronawirusem ma ogromne konsekwencje dla międzynarodowej działalności targowej i prowadzi do powtarzających się odwołań i odroczeń wydarzeń we wszystkich lokalizacjach, co negatywnie wpływa na wiele sektorów. Przykładem jest decyzja ogłoszona 21 września 2020 r. przez Messe Frankfurt, które poinformowało, że nie będzie organizować własnych targów we Frankfurcie do marca 2021 r. włącznie. A targi w Kolonii? Zarząd Koelnmesse postanowił zająć stanowisko.

Moment podjęcia decyzji we Frankfurcie jest zaskakujący, zwłaszcza że rynek targowy ożywa teraz również w Niemczech. Jednak każda lokalizacja targowa musi na swój sposób stawić czoła skutkom pandemii i samodzielnie podejmować decyzje w oparciu o dane z własnego portfolio – powiedział Gerald Böse, prezes i dyrektor generalny Koelnmesse. – Oczywiście w Kolonii będziemy nadal realizować nasze plany, aby w najbliższej przyszłości rozpocząć organizację targów na naszych terenach targowych. Plany te zostały szczegółowo omówione i skoordynowane z naszymi wystawcami i odwiedzającymi. Sektory chcą ponownie zacząć brać udział w targach – zawsze pod warunkiem bezpieczeństwa i oczywiście zgody władz.

Tutaj, w Nadrenii Północnej-Westfalii, jak wykazali nasi koledzy w Düsseldorfie, w szczególności w przypadku Caravan Salon, działalność targowa może zostać wznowiona pod pewnymi warunkami. W ten sposób będziemy postępować w przypadku każdego wydarzenia, kierując się potrzebami każdego z zaangażowanych sektorów. Nie spodziewamy się powrotu do międzynarodowego wymiaru poprzednich wydarzeń już na początku nowego roku. Udział będzie znacznie bardziej skoncentrowany: listopadowe targi sztuki będą skupiać się bardziej na rynku niemieckim. Na przykład imm cologne w styczniu będzie silnie skoncentrowane na Europie, ale targi się odbędą – poinformował Oliver Frese, członek Zarządu i dyrektor operacyjny Koelnmesse. – Przygotujemy je skrupulatnie w ścisłej konsultacji z naszymi wystawcami i partnerami. Wiemy, czego potrzebują nasi klienci w kluczowych obszarach naszych targów, a my skorzystamy z doświadczeń gamescom i DMEXCO @home – które po raz pierwszy odbyły się w czysto cyfrowej formie – aby wzbogacić pozostałe targi w naszym portfolio dodatkowym zasięgiem cyfrowym na poziomie globalnym. Jesteśmy pewni siebie i nie możemy się doczekać naszych targów w Kolonii!

Rok 2021 rozpoczną targi imm cologne i living kitchen w Kolonii (od 18 do 24 stycznia 2021 r.).