Design

Mobilizacja do odważnych zmian

Joanna Lisiecka, projektantka.

Mobilizacja do odważnych zmian

Joanna Lisiecka, projektantka, komentując aktualną sytuację w artykule „Projektowanie tu i teraz”, zauważa, że jedyne, co jest teraz pewne, to ciągłe zmiany.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

W opinii Joanny Lisieckiej, nie możemy mówić o świecie post-pandemicznym. Ten stan trwa, a jedyne, co jest pewne, to ciągłe zmiany, wynikające ze stale zmieniających się warunków – zauważa Joanna Lisiecka.

Przewartościowujemy nasze zasady, poglądy, otoczenie. Bardziej niż kiedykolwiek motorem do zmian staje się poszukiwanie poczucia bezpieczeństwa w opozycji do płytkiego podążania za komfortem. Nowe funkcjonowanie już nie tylko jednostek, ale całych społeczności, wytwarzać będzie pole do obserwacji i proponowania rozwiązań w tym również w meblarstwie – dodaje Joanna Lisiecka.

Joanna Lisiecka zwraca uwagę na nowe scenariusze rzeczywistości. Sytuacja ta mobilizuje do odważnych zmian oraz przedsięwzięć na większą skalę, zarówno na poziomie osobistym, jak i biznesowym. Jak możemy zreorganizować systemy, które mogłyby nam służyć? Istotne jest tworzenie nowych scenariuszy kształtowania rzeczywistości, tak by przewidywać potrzeby, jak i możliwości z nimi związane – mówi Joanna Lisiecka.

TEKST: Anna Szypulska

Artykuł opublikowany został w miesięczniku BIZNES.meble.pl, nr 6-7/2020.