Newsroom

Coraz lepsze wieści z branży

Według B+R Studio: Analizy rynku meblarskiego sytuacja branży meblarskiej poprawia się.

Coraz lepsze wieści z branży

B+R Studio: Analizy rynku meblarskiego od kilku miesięcy przygląda się skutkom pandemii w branży meblarskiej w Polsce. Ostatnie dane przedstawiają się optymistycznie.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Według B+R Studio: Analizy rynku meblarskiego do maja informacje płynące bezpośrednio od firm meblarskich i oficjalne dane statystyczne nie napawały optymizmem. Jednak sytuacja od maja, czyli od momentu otwarcia handlu, zmienia się w tempie ekspresowym. Wszystko wskazuje na to, że zmienia się na lepsze. Tak wynika z ostatnich danych przedstawionych przez Główny Urząd Statystyczny na temat produkcji sprzedanej mebli.

W czerwcu br. wartość wyprodukowanych mebli wyniosła dokładnie 4 014,2 mln złotych, co oznacza wzrost aż o 33% wobec maja 2020 r. i o 18% więcej niż w czerwcu ub.r. – czytamy w komunikacie B+R Studio: Analizy rynku meblarskiego. – Biorąc pod uwagę dane za I półrocze br. w tym zakresie, to wartość wyprodukowanych mebli była o 11% niższa w porównaniu do analogicznego roku poprzedniego.

B+R Studio: Analizy rynku meblarskiego przeanalizowało również dane na temat wolumenu produkcji poszczególnych grup mebli. Jak się okazało w czerwcu wrócił on do poziomu sprzed 12 miesięcy. Jeszcze w maju odnotowano spadki na poziomie 30% w stosunku do kwietnia br., a w czerwcu dynamika w poszczególnych grupach mebli oscylowała między 1,12 a 1,34 wobec poprzedzającego miesiąca. Porównując dane do analogicznego miesiąca ub.r., najwyższy wzrost odnotowano w meblach drewnianych w rodzaju stosowanych w pokojach stołowych i salonach (dynamika 1,07). W przypadku mebli kuchennych ilość wyprodukowana w czerwcu br. była niższa o 4% w porównaniu do czerwca ub.r. W pozostałych grupach mebli dynamika wyniosła od 0,99 do 1,00.

W podsumowaniu informacji B+R Studio: Analizy rynku meblarskiego pojawia się stwierdzenie, że polscy producenci mebli są mocno zmotywowani i nadrabiają stracony czas wywołany ograniczeniami w czasie pandemii.