Design

Łódź Design Festival przeniesiony na wrzesień

Wystawa „Na styku kultury i przemysłu" przygotowana przez Form Us With Love podczas edycji 2019 Łódź Design Festival była kwintesencją działań i ideologii tego międzynarodowego zespołu projektantów.

Łódź Design Festival przeniesiony na wrzesień

14. edycja Łódź Design Festival rozpocznie się 17 września 2020 roku, nie – jak planowano – w maju. Powodem decyzji jest troska o bezpieczeństwo uczestników i poziom wydarzenia.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Zespół Łódź Design Festival poinformował: Z rozwagą i ostrożnością obserwujemy rozwój sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się nowego koronawirusa SARS-Cov-2 w Polsce i za granicą. Stale rosnące zagrożenie epidemiologiczne sprawia, że z wielu powodów nie jesteśmy w stanie zagwarantować organizacji wydarzenia na poziomie, do którego udało nam się Państwa przyzwyczaić. Ponadto społeczna odpowiedzialność nie pozwala nam na zignorowanie potencjalnych zagrożeń, z jakim mogłoby się wiązać kontynuowanie przygotowań. Dlatego w trosce o Państwa i nasze bezpieczeństwo zdecydowaliśmy o przeniesieniu 14. edycji Łódź Design Festival na późniejszy termin.

Jak zaznaczają przedstawiciele ŁDF, organizacja festiwalu to całoroczna praca zespołu i wiele miesięcy zaangażowania partnerów i współpracowników, bez których jego przygotowanie nie byłoby możliwe.

To sytuacja bez precedensu, zmieniająca się dynamicznie w bardzo krótkim czasie, dlatego nie potrafimy przewidzieć, co wydarzy się w ciągu dwóch najbliższych miesięcy – ŁDF 2020 miał wystartować 15 maja, w tej chwili powinniśmy wkraczać w najbardziej intensywny okres przygotowań – podkreślają.

Co roku staramy się programować nasz festiwal w sposób, który pozwala na obserwowanie i komentowanie zmieniającej się rzeczywistości. Wspólnie z uczestnikami pochylamy się nad najważniejszymi wyzwaniami współczesności. Dlatego czujemy, że to nasz obowiązek, by z pełną odpowiedzialnością przygotować projekty, które zwrócą uwagę również na to, co właśnie dzieje się na całym świecie – zaznaczają organizatorzy.

Nowa, na ten moment najbardziej prawdopodobna data, w której pod hasłem PROGRES rozpocznie się 14. edycja Łódź Design Festival, to 17 września 2020 roku. O wszelkich zmianach i szczegółach zespół ŁDF będzie informować za pośrednictwem mediów społecznościowych, strony internetowej oraz newslettera.