Design

Betonowy design

Na naszym rynku zadebiutowała nowa marka wnętrzarska, marka designerskich mebli a także płyt i akcesoriów, które powstają

Betonowy design

Na naszym rynku zadebiutowała nowa marka wnętrzarska, oferująca meble oraz płyty i akcesoria betonowe, marka o nazwie Morgan & Möller.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Debiut a zarazem otwarcie pierwszego showroomu marki miało miejsce dokładnie 7 listopada br. podczas wydarzenia Burakowska Design Night w Starej Fabryce Koronek w Warszawie

Morgan & Möller bazuje na subtelnym przenikaniu się przeciwieństw. Beton architektoniczny jest materiałem stwarzającym ogromne możliwości projektowe, nie tylko pod względem form i rozmiarów, ale także barw i faktur. Wyraźnie zaznaczyć należy, że produkty Morgan & Möller tworzone są z najwyższej klasy surowców, w oparciu o starannie wyselekcjonowane naturalne komponenty.

Nasze meble betonowe, wyglądające na ciężkie monolity, są w rzeczywistości lżejsze niż mogłoby się wydawać. Niekiedy ważą mniej niż gdyby były wykonane z litego drewna – komentuje Joanna Ciecierska, Specjalista ds. Marketingu w firmie Vinderen, twórcy nowego brandu. – To wszystko za sprawą skrupulatnie dobieranych mieszanek, a także technologii natrysku, z której korzystamy przy ich produkcji.

W portfolio produktowym marki dostępne są płyty betonowe w standardowych rozmiarach 60×60 cm, 90×60 cm oraz 120×60 cm., które występują w następujących wersjach: gładkie – SILK, z wżerami – ROUGH i z efektem marmuru – MARBLE i podstawowej kolorystce: jasnoszare – MIST i ciemnoszare – TYPHOON oraz na specjalne zamówienie w antracycie, bieli jak również we wszystkich barwach zbliżonych do palety RAL.

Klient ma również wybór przy systemie montażu płyt betonowych. Decydując się na widoczny system można wybrać materiał wykończeniowy oraz kolor zaślepek w rogach płyty. Te ostatnie mogą być ze stali szczotkowanej lub betonowe – i w dowolnie wybranym kolorze.

Morgan & Möller w swej ofercie posiada także meble betonowe: regały, komody, fotele, stoły, a także sofę, akcesoria dekoracyjne i wyposażenie łazienek czy kuchni na zamówienie.

Dzięki bogatej ofercie tapicerek, fotel czy sofa mogą nabrać indywidualnego i jedynego w swoim rodzaju charakteru. A Panów z pewnością zainteresuje fakt, że skóra naturalna, dostępna w ofercie tapicerek Morgan & Möller, może być tą samą, z jakiej przy produkcji siedzeń samochodowych korzysta sama marka Bentley.

Morgan & Möller:

Nazwa marki odnosi się do amerykańskiego designu kojarzonego z wielkością, przestrzenią i wygodą, zamkniętych w inspirujących kontrastach. Koresponduje także z najlepszymi doświadczeniem północnoeuropejskiej architektury, opierającej się na funkcjonalności i minimalizmie. Oszczędność formy widoczna w kolekcjach mebli Morgan & Möller stwarza duże możliwości dekoratorskie dla pozostałych elementów wyposażenia wnętrz.
Produkty same w sobie mogą także uchodzić za przedmioty artystyczne, pełniąc funkcję wyjątkowej ozdoby przestrzeni. Produkty Morgan & Möller idealnie wkomponują się zarówno w mniejszych, jak i dużych przestrzeniach, aranżacjach komercyjnych jak i prywatnych, nadając im ponadczasowego industrialnego oraz przede wszystkim oryginalnego charakteru. Beton idealnie sprawdzi się w niebanalnych aranżacjach, a tak można określić wystrój inspirowany stylem przemysłowym.

fot. Morgan & Möller
opr. md