Design

Architektura krajobrazu – Nowe Bemowo

1778684461

Architektura krajobrazu – Nowe Bemowo

SHAKKEI Krajobraz zapożyczony – Nowe Bemowo w Warszawie to temat webinarium architektonicznego, które Virtus organizuje 21 października 2021 roku o godzinie 11.00.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

To już 50. odcinek webinarium architektonicznego! Virtus Studio zaprasza na webinar z cyklu Architektura Krajobrazu. Tym razem gościem specjalnym będzie Magdalena Wnęk z pracowni topoScape, która opowie o zapożyczonym krajobrazie na Osiedlu Nowe Bomowo w Warszawie.

Pod względem krajobrazowym koncepcja zakłada wprowadzenia w wewnętrzną przestrzeń pomiędzy budynkami biotopu o charakterze lasu sosnowego z domieszką brzóz oraz charakterystycznej dla niego wydmowej rzeźby terenu. Koncepcję oparto o archetyp lasu Kampinoskiego – siedliska leśnego najbliższego tej lokalizacji. Posługując się paletą barw oraz faktur z tego ekosystemu wykreowano przyjazne człowiekowi wnętrze o czytelnej strukturze i wielu planach.

Pracownia topoScape powstała w 2017 roku w wyniku współpracy dwóch doświadczonych projektantek: Magdaleny Wnęk oraz Justyny Dziedziejko. Projektując uwzględniają kontekst miejsca, uwarunkowania przyrodnicze i ekonomiczno-eksploatacyjne, relacje społeczne pomiędzy użytkownikami, potrzeby zrównoważonego rozwoju oraz gospodarowanie wodami opadowymi.

Jednym z patronów medialnych wydarzenia jest miesięcznik BIZNES.meble.pl.