Edukacja

Rośnie znaczenie zakupów mebli przez Internet

meble są coraz częściej kupowane przez Internet

Rośnie znaczenie zakupów mebli przez Internet

Z badań B+R Studio na potrzeby raportu „Ranking e-sklepów meblowych w Europie” wynika, że IKEA oraz Wayfair to sprzedawcy mebli, których strony internetowe są najbardziej popularne.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Wśród sklepów remontowo-budowlanych natomiast wyróżnia się Leroy-Merlin. Niebagatelny wpływ na popularność zakupów online miała w ostatnim czasie pandemia Covid-19. W wielu krajach na świecie życie przeniosło się do sieci. W wielu momentach sprzedaż e-commerce była rozwiązaniem na funkcjonowanie placówek stacjonarnych, które na moment lockdownu działały jako punkty wydawania zamówionego on-line towaru.

Najpopularniejsze na świecie strony prowadzące sprzedaż mebli przez Internet należą do IKEA oraz Wayfair. Miesięcznie strony IKEA notują ponad 200 mln wejść. Nieco ponad 20% ruchu na tej stronie Drugim najpopularniejszym e-sklepem meblowym jest Wayfair. Miesięcznie stronach tej firmy notuje się ponad 174 mln wejść z czego za ok. 16,5% te liczby odpowiadają brytyjski wayfair.co.uk oraz niemiecki wayfair.de i przekłada się to na ok. 29 mln wejść.

Wyniki odwiedzin najpopularniejszych stron internetowych prowadzących sprzedaż mebli to jedna z wielu interesujących informacji. W najnowszym raporcie B+R Studio Tomasz Wiktorski „Ranking e-sklepów meblowych w Europie” można znaleźć dane dotyczące najpopularniejszych e-sklepów pod względem liczby odwiedzających oraz generowania największego ruchu na stronie w 14 największych krajach UE oraz w Wielkiej Brytanii. Jest to pozycja, która powinna zainteresować właścicieli i menadżerów firm meblarskich, które prowadzą sprzedaż internetową, ale również takich, którzy chcą taką działalność rozpocząć.

W najnowszym raporcie B+R Studio poddało analizie sklepy internetowe posiadające w swojej ofercie meble i artykuły dekoracyjne, z wyłączeniem portali aukcyjnych. Na tej podstawie przygotowano ranking najczęściej odwiedzanych e-sklepów w wybranych krajach UE.

Badanie objęło 14 największych pod względem ludności krajów UE oraz Wielką Brytanię, tj. Niemcy, Francja, Włochy, Hiszpania, Polska, Rumunia, Holandia, Belgia, Czechy, Grecja, Portugalia, Szwecja, Węgry oraz Austria.

Rynek e-commerce rozwija się bardzo dynamiczne, a trwająca pandemia jeszcze bardziej przyspieszyła ten proces. Jak wygląda rynek w największych krajach UE? Które e-sklepy są najbardziej popularne? Raport B+R Studio przybliży wiedzę na ten temat.