Branża

Wyobraźnia, determinacja, sukces

Siegfried Schreiner.
Spotkanie w Trade Leaders Club. Od lewej: Arsenio Pardo Rodriguez, Hildegarda, Siegfried i dwóch oficjalnych reprezentantów Trade Leaders Club z żonami.
Na „Interzum” w 1963 roku.
Siegfried Schreiner z klientem na „Interzum” w 1961
Targowa ekspozycja w Kolonii. 1963 rok.

Wyobraźnia, determinacja, sukces

Rodzina Schreinerów kreatywność ma we krwi. W genach przekazywana jest też chęć do współpracy, bez której nie byłoby targów „Interzum”. Jednym z założycieli największej na świecie platformy spotkań z dostawcami do meblarstwa był Siegfried Schreiner.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Biorąc pod uwagę historię rodziny można przypuszczać, że najmłodsze pokolenie rodziny Schreiner, podobnie jak dziadkowie i pradziadek, nawet po przekazaniu firmy kolejnym pokoleniom i przejściu na emeryturę, wciąż będzie aktywne zawodowo. Bez pracowitości i pasji nie byłoby dziś firmy o międzynarodowym zasięgu i zróżnicowanym profilu działalności, w dużym stopniu skupionym jednak na produkcji materaców.

Wszystko zaczęło się od Maxa Schreinera, który w 1928 roku stworzył podwaliny pod Max Schreiner GmbH&Co. Już przed II wojną światową miał wizję, która przeniosłaby produkcję materacy i mebli tapicerowanych z opcji manualnej na automatyczną. Czasy nie były jednak temu sprzyjające. Po wojnie, w wieku niemal 70 lat, przekazał zmodernizowane przedsiębiorstwo swemu synowi – Siegfriedowi Schreinerowi. Nowe, młode idee zasiliły firmę i pozwoliły na budowę sieci odbiorców na całym świecie.

Wizjoner w przemyśle

Przedsiębiorstwo szybko zyskało pozycję lidera w zakresie dostaw do produkcji materacy i mebli tapicerowanych. Z dzisiejszej perspektywy można powiedzieć, że Siegfried był wizjonerem. Już od późnych lat 50. był zwolennikiem idei, że przedstawiciele przemysłu tylko zyskają na łączeniu sił i prezentacji własnych innowacji w jednym miejscu i w tym samym czasie.

Pierwsza edycja targów w Kolonii odbywa się w 1959 roku. Firma Schreiner od 1961 roku nie opuściła ani jednej edycji wydarzenia. Siegfried Schreiner do 2002 roku pozostał członkiem Advisory Board Interzum Koelnmesse. Rodzina Schreinerów była też zaangażowana w tworzenie edycji targów w Guangzhou i w Moskwie. Od początku pracy Siegfrieda było widać jego zmysł handlowy i innowacyjność. Wraz z partnerami biznesowymi realizował wizję automatyzacji produkcji materaców i mebli tapicerowanych, zakładał kolejne spółki pozwalające na rozwój cyfrowy i budowę międzynarodowej sieci sprzedaży. Siegfried, podobnie, jak jego ojciec Max, w wieku 70 lat przekazał firmę w dobrej kondycji swoim synom: Rudolfowi, Klausowi i Georgowi, nadal pozostając aktywnym zawodowo.

Dziś działalność spółek rodziny Schreiner jest szeroka. Obejmuje zarówno produkcję wyspecjalizowanych maszyn do materaców i tapicerki, jak też kreację i sprzedaż oprogramowania. Pracują w nich kolejne pokolenia przedsiębiorczej rodziny.

Artykuł opublikowany został w miesięczniku BIZNES.meble.pl, nr 9/2019