Branża

Nowa strategia B&B HOTELS

Nowa strategia B&B Hotels według Jakuba Bilika, dyrektora zarządzającego B&B Hotels Polska.

Nowa strategia B&B HOTELS

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Grupa B&B HOTELS zatwierdziła niedawno nową strategię dla Polski i planuje zostać liderem rynku w segmencie value-for-money.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Najważniejsze cele, które zakłada nowa strategia, to rozwój sieci hoteli oraz ewolucja standardu obiektów. B&B HOTELS chcą stanowić smart choice for guests, employees and investors – rozsądny wybór dla gości, pracowników oraz inwestorów.

Już od jakiegoś czasu sieć B&B HOTELS otwarcie mówi o swoich ambitnych planach rozwojowych związanych z Polską. Nowa strategia i powiązane z nią cele dla naszego rynku tylko je potwierdzają.

Wraz z nową strategią wrzucamy wyższy bieg. W latach 2023 i 2024 będziemy wzmacniać struktury oraz intensyfikować nasze działania w zakresie oferty i rozwoju. Polska jest dla Grupy B&B HOTELS jednym z sześciu największych rynków w Europie, licząc Francję, Niemcy, Włochy, Hiszpanię i Wielką Brytanię. W Polsce naszą ambicją jest osiągnięcie pozycji lidera rynku w segmencie value-for-money – mówi Jakub Bilik, dyrektor zarządzający i członek Zarządu w B&B HOTELS Polska.

Wielotorowa ścieżka wzrostu

Oznacza to, że w najbliższych latach możemy spodziewać się istotnego przyrostu liczby hoteli B&B HOTELS w naszym kraju. W jaki sposób sieć chce to osiągnąć?

Planujemy rozwój w oparciu o długoterminowe umowy najmu w trzech kierunkach:

  1. przejęcia hoteli, które wpisują się w naszą strategię, a nie mogą lub nie chcą kontynuować swojej działalności;
  2. konwersje nieruchomości innych niż hotelowe;
  3. nowe inwestycje we współpracy z deweloperami oraz inwestorami.

Chcemy aktywnie uczestniczyć w kształtowaniu przyszłego krajobrazu polskich miast i zapewnić ofertę dla naszych gości w każdym miejscu, do którego podróżują w celach biznesowych lub wypoczynkowych.

Jesteśmy otwarci na współpracę z partnerami z innych segmentów rynku nieruchomości jak np. centra handlowe lub inwestycje typu mixed-use. Poszukujemy również inwestorów, którzy posiadają lub zamierzają zakupić nieruchomość, w której byliby gotowi przygotować dla nas powierzchnię i wynająć nam ją długoterminowo – wyjaśnia Jakub Bilik.

Nowa strategia to szersza oferta

W ofercie poszczególnych hoteli mają pojawić się pokoje biznesowe i pokoje premium. Dodatkowo spółka B&B HOTELS Polska planuje także rozszerzyć ofertę dostępną w lobby hoteli o dodatkowe produkty w sklepikach B&B Shop, ofertę napojów i posiłków oraz możliwość wykorzystania powierzchni na spotkania biznesowe lub co-working. – Pracujemy również nad wzbogaconą ofertą śniadań i ofertą gastronomiczną na pozostałe pory dnia po śniadaniu – wyjaśnia Łukasz Kaleta, dyrektor operacyjny w B&B HOTELS Polska.

Rozwój również technologiczny

Zatwierdzona niedawno strategia B&B HOTELS zakłada także wdrożenie w najbliższych latach nowych rozwiązań technologicznych w polskich hotelach, należących do sieci. Mowa między innymi o platformach rezerwacyjno-marketingowych, które przyspieszą obsługę i podniosą komfort gości.

ZOBACZ TAKŻE: Długie weekendy i wakacje nadzieją dla hoteli

Sieć B&B HOTELS to jedna z wiodących sieci hotelowych w Europie, która zdobywa zwolenników bardzo korzystną relacją jakości do ceny. W jej strukturach działa obecnie blisko 700 hoteli, wyróżniających się doskonałą lokalizacją. W Polsce ma ich obecnie 11: w Poznaniu, Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Krakowie, Lublinie, Katowicach, Toruniu, Nowym Targu, Rzeszowie, a od maja 2023 roku również w Kielcach.