Nie dajmy się zaszufladkować!
7 marca, 2020 2023-03-08 8:27Nie dajmy się zaszufladkować!
My, Polacy, mamy jakiś sentyment do szufladySzuflada – pojęcie szuflada pochodzi od słowa schublade (z j. niemieckiego), co oznacza wysuwaną część jakiegoś mebla (np. komody, biurka), rodzaj otwartej skrzynki służącej do przechowywania. Jest to podzespół mebli (najczęściej mebli skrzyniowych oraz mebli szkieletowych). Od kiedy wykonuje się szuflady? Szuflada pojawiła się w życiu człowieka praktycznie wtedy, kiedy zaczęto wytwarzać meble z drewna, a wraz z rozwojem przemysłu. Wielu niespełnionych pisarzy pisze do niej. Pewnie w wielu szufladachSzuflada – pojęcie szuflada pochodzi od słowa schublade (z j. niemieckiego), co oznacza wysuwaną część jakiegoś mebla (np. komody, biurka), rodzaj otwartej skrzynki służącej do przechowywania. Jest to podzespół mebli (najczęściej mebli skrzyniowych oraz mebli szkieletowych). Od kiedy wykonuje się szuflady? Szuflada pojawiła się w życiu człowieka praktycznie wtedy, kiedy zaczęto wytwarzać meble z drewna, a wraz z rozwojem przemysłu znajdziemy wiersze, książki, które pewnie w innych okolicznościach zasługiwałyby jeśli nie na literacką nagrodę Nobla, to chociaż na inne literackie nagrody.
Wielu też trzyma w szufladach swoje pomysły, plany, które czekają na lepsze czasy. Podobnie – jak chowane w niej oszczędności. Mało tego – chyba w każdym polskim domu jest przynajmniej jedna szufladaSzuflada – pojęcie szuflada pochodzi od słowa schublade (z j. niemieckiego), co oznacza wysuwaną część jakiegoś mebla (np. komody, biurka), rodzaj otwartej skrzynki służącej do przechowywania. Jest to podzespół mebli (najczęściej mebli skrzyniowych oraz mebli szkieletowych). Od kiedy wykonuje się szuflady? Szuflada pojawiła się w życiu człowieka praktycznie wtedy, kiedy zaczęto wytwarzać meble z drewna, a wraz z rozwojem przemysłu na drobiazgi – na coś, co może kiedyś się przyda, a w obawie przed zgubieniem tej rzeczy – wkładamy ją do naszej specjalnej szuflady. Często też – szufladkujemy innych, a także – bronimy się przed tym, by to inni nas nie zaszufladkowali.
Tak, wiem – stereotypy, skróty myślowe pozwalają nam szybciej podejmować decyzje, a przecież czas to pieniądz. Pomyślmy jednak, jak wiele tracimy przez to, że zbyt szybko szufladkujemy niektórych ludzi albo zbyt szybko odkładamy jakieś pomysły do szuflady.
Jako negocjator windykacyjny – wiem, jak szufladkowanie potrafi zamknąć drogę do porozumienia W równym stopniuStopień – 1) Stanowi podstawowy element lub zespół schodów. Elementami głównymi stopnia są stopnica oraz podstopnica. Płaszczyzną poziomą stopnia jest podnóżek, natomiast pionową (jeśli w konstrukcji schodów występują podstopnice) podstopień. Kształt oraz wymiary stopnia powinny zapewniać bezpieczne i wygodne poruszanie się po schodach. Wyróżniamy stopnie wstępne, środkowe kończące oraz jałowe (tzw. spocznikowe), które wbudowywane są w spocznik. 2) W języku wierzyciele wkładają wszystkich dłużników do jednej szuflady, jak i dłużnicy robią to samo z wierzycielami. Nie jest łatwo pozbyć się uprzedzeń, jednak powinniśmy do tego dążyć. Przecież żaden producent mebliMebel – to sprzęt użytkowy należący do wyposażenia ruchomego oraz stałego wnętrz mieszkalnych, biurowych, hotelowych itp., służy do przechowywania, pracy, siedzenia, leżenia, wypoczynku, spożywania posiłków. Każdy mebel może być użytkowany indywidualnie, w kompletach mebli lub zestawach mebli. Jak dzielą się meble? Ze względu na konstrukcję meble można podzielić na • meble skrzyniowe,• meble szkieletowe,• meble tapicerowane. Źródła: • Swaczyna I., nie chciałby, by był kojarzony na przykład tylko z biurkami, gdy oferuje też całą gamę mebli do biura.
Przy tej okazji – warto też zwrócić uwagę na to, że jako przedsiębiorcy, możemy być szufladkowani zarówno przez kontekst całej branży, jak i nawet – przez pryzmat jednego salonu meblowego, z którego obsługi nasz klient nie był zadowolony.
Obecna sytuacja na rynkach międzynarodowych to stan oczekiwania – jedni przygotowują się na kryzys gospodarczy i ekonomiczny, wstrzymując się z większym zaangażowaniem finansowym, inni – wypatrują jaskółek na niebie, jako sygnałów, że zapowiadana burza przejdzie bokiemBok – 1) Podzespół stanowiący boczne ograniczenie, często również podstawę w meblach tapicerowanych do siedzenia i leżenia; w zależności od rodzaju mebla rozróżnia się bok fotela, kanapy, łóżka. 2) Też: sposób otwierania drzwi: na bok(i). 3) Też: prawa bądź lewa strona przedmiotu albo jakiejś przestrzeni. Źródło: BN-87/7140-01 – Meble. Elementy, podzespoły i zespoły. Terminologia.. Jedni i drudzy – zamiast inwestować, wolą przetrzymać przez jakiś czas gotówkę w wirtualnej szufladzieSzuflada – pojęcie szuflada pochodzi od słowa schublade (z j. niemieckiego), co oznacza wysuwaną część jakiegoś mebla (np. komody, biurka), rodzaj otwartej skrzynki służącej do przechowywania. Jest to podzespół mebli (najczęściej mebli skrzyniowych oraz mebli szkieletowych). Od kiedy wykonuje się szuflady? Szuflada pojawiła się w życiu człowieka praktycznie wtedy, kiedy zaczęto wytwarzać meble z drewna, a wraz z rozwojem przemysłu. Nie mi oceniać, czy to słuszne czy nie – wierzę, że takie decyzje podejmują osoby odpowiedzialne, świadome zagrożeń i szans. Jestem jednak pewna jednego – ten, kto wyciągnie pieniądze z szuflady w odpowiednim czasie i zainwestuje w odpowiedni projekt – ten zostawi w tyle konkurencję. Szuflady są cierpliwe – nie narzucają się nam swoją zawartością, nie informują wszystkich dookoła, co ukrywają.
Nie dajmy się zaszufladkować. Świat oferuje nam tak wiele możliwości, że szkoda tracić czasu na zajmowanie tylko jednej półkiPółka – 1) luźno ułożony element płytowy poziomy do układania różnych przedmiotów. 2) W języku potocznym słowo „półka" oznacza też pewien poziom (np. „półka cenowa", „półka jakościowa" itp.). Źródło: BN-87/7140-01 – Meble. Elementy, podzespoły i zespoły. Terminologia.. Szkoda również tracić energii na wychodzenie z szuflady – często nie jest to łatwe, kosztuje wiele czasu i pieniędzy. Pokusa pozostania w niej – jest jednak ogromna. Tak jest wygodniej, znamy naszą szufladęSzuflada – pojęcie szuflada pochodzi od słowa schublade (z j. niemieckiego), co oznacza wysuwaną część jakiegoś mebla (np. komody, biurka), rodzaj otwartej skrzynki służącej do przechowywania. Jest to podzespół mebli (najczęściej mebli skrzyniowych oraz mebli szkieletowych). Od kiedy wykonuje się szuflady? Szuflada pojawiła się w życiu człowieka praktycznie wtedy, kiedy zaczęto wytwarzać meble z drewna, a wraz z rozwojem przemysłu jak nikt inny, a inne szuflady – to podróż w nieznane, bez gwarancji sukcesu.
Skoro szuflady – zarówno te przysłowiowe, jak i te, jako elementElement mebla – 1) Pojedynczy, podstawowy składnik konstrukcji mebla. Może być wykonany z jednego materiału lub z kilku różnych materiałów trwale ze sobą połączonych. Łączenie materiałów może prowadzić do uzyskania po stosownej obróbce elementu w postaci bryły (np. klejenie warstwowe) lub elementu w formie warstwowej z pustymi przestrzeniami (np. płyta komórkowa). Zazwyczaj do uzyskania elementu wymagane jest pełne spektrum produkcyjne mebli, pełnią aż tyle funkcji w naszym życiu – nie dziwi zatem, że projektanci i producenci mebli czy okućOkucia – konstrukcja, funkcjonalność, estetyka czy standard mebla zależą w znacznej mierze od tego, w jakie okucia zostanie wyposażony. Z tego względu okucia oraz akcesoria muszą spełniać wiele zróżnicowanych wymagań w kontekście bezpieczeństwa użytkowania – przenosić duże obciążenia, być niezawodne i trwałe oraz estetyczne. Okucia często stanowią ozdobę mebli. Jakie są rodzaje okuć? Najogólniej okucia można podzielić na: • okucia, przykładają aż taką wagę do ich designu i funkcjonalnościFunkcjonalność mebla – 1) Zespół cech mebla najlepiej odpowiadających potrzebom użytkownika osiągnięty poprzez m.in. dobór materiałów, wymiarów, ergonomicznych kształtów itp. Funkcjonalność mebla jest kryterium oceny poprawności rozwiązania konstrukcyjnego i zarazem estetycznego. 2) W języku potocznym słowo „funkcjonalność” oznacza wszystkie cechy przedmiotu, urządzenia, oprogramowania itp., które definiują możliwość zapewnienia określonych potrzeb w trakcie użytkowania.. Obserwując nagrodzonych w konkursie „Diament Meblarstwa”, pozostaje mieć nadzieję, że wiele pomysłów, planów, które teraz są pochowane gdzieś w szufladach, ujrzą światło dzienne.
TEKST: Anna Gąsiorowska