Newsroom

Targi Salone del Mobile.Milano przeniesione na czerwiec

59. edycja Salone del Mobile.Milano odbędzie się w terminie 16 –21 czerwca.

Targi Salone del Mobile.Milano przeniesione na czerwiec

59. edycja Salone del Mobile.Milano, czyli najważniejsze na świecie spotkanie branży oraz wizytówka kreatywności, innowacji i jakości par excellence, odbędzie się w terminie 16 –21 czerwca.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Zmiana terminu targów Salone del Mobile.Milano oznacza, że producenci będą mogli zaprezentować swoje produkty międzynarodowej publiczności, która postrzega targi w Mediolanie jako punkt odniesienia dla innowacji, piękna i designu i nie może się doczekać, aby dowiedzieć się, co będzie modne we wnętrzach.

Wszystkie wydarzenia, które odbędą się równolegle w Fiera Milano, Rho, będą otwarte dla zwiedzających każdego dnia od 9.30 do 18.30, a dla szerszej publiczności w sobotę i w niedzielę.

W tym roku do Salone Internazionale del Mobile, International Furnishing Accessories Exhibition i Workplace3.0, dołączy odbywająca się co dwa lata EuroCucina i towarzyszące jej wydarzenie FTK (Technology For the Kitchen) oraz International Bathroom Exhibition. Powraca S.Project, przestrzeń przekrojowa poświęcona produktom wyposażenia wnętrz oraz rozwiązaniom dekoracyjnym i technicznym. SaloneSatellite tradycyjnie zaprezentuje utalentowanych młodych projektantów w wieku poniżej 35 lat.

Salone Internazionale del Mobile zostanie podzielone na trzy różne sekcje: Classic, Design i xLux. W dziale klasycznym na pierwszym planie znajdą się tradycja, kunszt i sztuka tworzenia mebli i przedmiotów w stylu klasycznym. W pawilonach Design na pierwszym miejscu będą innowacja i dbałość o najnowsze trendy, podczas gdy xLux skoncentruje się na ponadczasowym luksusie reinterpretowanym w nowoczesnym stylu.

International Furnishing Accessories Exhibition, czyli międzynarodowa wystawa akcesoriów meblowych (również podzielona na trzy sekcje: Classic, Design i xLux) zaprezentuje wszystkie najnowsze trendy w wystroju wnętrz, akcesoriach i tkaninach.

Workplace3.0 przedstawi projekty i nowe technologie do zastosowań w różnych miejscach pracy, w oparciu o modne hasła: wizja, ewolucja i technologia. Wystawa podkreśli szybkość zmian, które dokonują się w przestrzeni biur.

S.Project będzie poświęcony projektowaniu produktów oraz dekoracyjnym i technicznym projektom wnętrz.

EuroCucina wprowadzi najnowsze innowacje w zakresie wyposażenia kuchni, artykułów gospodarstwa domowego i urządzeń do gotowania. Obszar ten został wzmocniony przez FTK (Technology For the Kitchen), koncentrując się na przyszłości urządzeń do zabudowy, pozwalających na aranżację wydajnych, inteligentnych i zrównoważonych kuchni.

International Bathroom Exhibition będzie mogła się pochwalić najlepszymi meblami łazienkowymi i skupi się na zrównoważonym rozwoju i ograniczeniu zużycia wody.

SaloneSatellite będzie, jak zawsze, dedykowany młodym, wschodzącym talentom, projektantom poniżej 35 roku życia i ma służyć jako platforma startowa w świecie designu.

Ponad 400 tys. osób, w tym projektantów, architektów, dziennikarzy, kolekcjonerów i entuzjastów designu, z ponad 180 krajów, co roku przybywa do Mediolanu, aby wziąć udział w Salone del Mobile.Milano. Ponad 220 tys. m2 powierzchni wystawienniczej i ponad 2.200 wystawców przywita w czerwcu gości z całego świata w przestrzeni poświęconej kreatywności.