Branża

Krzesła JYSK w drugim obiegu

krzesła JYSK zyskują drugie życie

Krzesła JYSK w drugim obiegu

W centrum wiedzy o Celach Zrównoważonego Rozwoju KATO Urban Corner w Katowicach odbyły się warsztaty less waste z renowacji krzeseł.

Drugie życie mogły dzięki temu zyskać produkty, które zostały zwrócone przez klientów JYSK lub odrzucone ze sprzedaży z powodu defektów technicznych.

Mniej znaczy lepiej

Trend less waste, czyli nie wyrzucanie, a przerabianie mebli, to temat, który coraz bardziej zyskuje na popularności, zwłaszcza wśród młodszej części społeczeństwa. Warsztaty w Katowicach miały na celu pokazać od strony praktycznej jak można ponownie wykorzystać krzesła, które zostały uszkodzone lub po prostu znudził się ich design.

Sami dokładamy starań i w możliwie najlepszy sposób ograniczamy wpływ naszej działalności na środowisko. Wspieramy również zewnętrzne inicjatywy, które uczą dobrych nawyków i pokazują pozytywne przykłady. Zwłaszcza w odniesieniu do redukowania ilości wytwarzanych odpadów. Cieszymy się, że wspólnie ze ekspertami w tym temacie mogliśmy pokazać jak można wydłużyć używanie mebli, poprzez proste zmiany w ich wyglądzie – mówi Sylwia Filimon, dyrektor ds. komunikacji JYSK Polska.

Less waste to filozofia, która zachęca do ograniczenia produkcji odpadów. Warsztat renowacji krzeseł pokazał uczestnikom na co zwrócić uwagę przy pracy nad odrestaurowaniem krzesła, jak je zeszlifować i pomalować a na koniec wypleść. Wszystko pod okiem eksperta z Fundacji Bobrowe Żeremia.

JYSK daje przykład

JYSK to firma, która jako jedna z pierwszych dołączyła do grona partnerów projektu KATO Urban Corner. Łączy nas chęć znajdowania rozwiązań ograniczających nasz wpływ na środowisko i budujących nasz dobrostan. Dzięki warsztatowi uczyliśmy uczestników konkretnych umiejętności przydatnych do realizacji zasady 4R – mówi Małgorzata Żmijska, współtwórczyni i kuratorka KATO Urban Corner.

KATO Urban Corner to centrum wiedzy o Celach Zrównoważonego Rozwoju, które powstało przy okazji Światowego Forum Miast ONZ w Katowicach. Odwiedzający to miejsce mogą nauczyć się o dobrych praktykach ekologicznych poprzez interaktywną wystawę, organizowane wydarzenia, warsztaty i spotkania oraz stronę z grami online poświęconymi zrównoważonemu rozwojowi miast.