Branża

Przede wszystkim funkcjonalne

Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka mebli kuchennych w Spółce Meblowej KAM.

Przede wszystkim funkcjonalne

Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka mebli kuchennych w Spółce Meblowej KAM mówi, że kuchnie powinny być przede wszystkim funkcjonalne.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Współczesne kuchnie, a takie są systemy mebli kuchennych KAM, mają być przede wszystkim funkcjonalne, komfortowe w użytkowaniu i zapewnić możliwie dużo miejsca do przechowywania. Dlatego coraz większego znaczenia nabiera optymalizacja dostępnej powierzchni użytkowej.

Zabudowa meblowa na przestrzeni ostatnich lat musiała dostosować się do zmieniających się potrzeb. Z jednej strony mamy coraz więcej akcesoriów i robotów kuchennych, które mają ułatwiać codzienną pracę. Z drugiej, zwłaszcza w przypadku mieszkańców dużych miast – coraz mniej miejsca, aby to wszystko przechowywać i jeszcze magazynować zapasy żywnościowe.

Dlatego w naszych systemach mebli wprowadzamy rozwiązania, dzięki którym znajdujemy dodatkowe miejsce do przechowywania. Można je wygodnie zrealizować w każdym wnętrzu, niezależnie od jego wielkości. Praktyczne są wyższe korpusy szafek dolnej zabudowy lub powiększona głębokość szafek wiszących, ponieważ przekłada się to na większą pojemność szafek. Kuchnie KAM Premium Plus, nasz najnowszy system mebli, wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom, dzięki czemu użytkownik mebli zyskuje więcej miejsca w strefie przechowywania.

ZOBACZ TAKŻE: Jaka kuchnia? Od 11 do 20 metrów

Bardzo dobrym sposobem na optymalizację dostępnej przestrzeni a jednocześnie zwiększenie komfortu użytkowania mebli są ergonomiczne i spersonalizowane systemy szuflad. Wysokość każdej z nich można z góry zaplanować, dopasowując do wysokości określonych produktów, które będą w konkretnej szufladzie przechowywane. Dzięki temu powierzchnia każdej z szuflad jest lepiej wykorzystana i przejrzyście zorganizowana.