Branża

JYSK chce sprzedawać zrównoważone produkty

JYSK chce oferować tylko zrównoważone produkty.

JYSK chce sprzedawać zrównoważone produkty

Jako globalna firma zajmująca się handlem detalicznym, JYSK dołączył do międzynarodowej inicjatywy Science Based Targets (SBTi). Sieć deklaruje tym samym konkretne zobowiązania związane z ograniczeniem globalnego ocieplenia.

Reklama
visby.pl banner z promocją na łóżko

Przystąpienie do SBTi to ze strony JYSK jasna deklaracja. Sieć chce w ten sposób zaangażować się w redukcję emisji w ramach swojej własnej działalności. JYSK bierze odpowiedzialność za kompleksową emisję gazów cieplarnianych z produktów sprzedawanych w swoich sklepach.

Cel JYSK – zrównoważone produkty w ofercie

Chcemy być częścią dobrych rozwiązań dla klimatu i mieć pewność, że nasze wysiłki przyczynią się do ograniczenia globalnego ocieplenia do 1,5 stopnia. Dołączyliśmy do inicjatywy Science Based Targets, aby uzyskać ich oficjalną akceptację dla naszych działań na rzecz bardziej zrównoważonej przyszłości – mówi Rami Jensen wiceprezes i dyrektor generalny JYSK.

Ogólnym celem JYSK jest osiągnięcie neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla w całym swoim łańcuchu wartości. Sieć chce to osiągnąć nie później niż do 2050 roku. Zależy jej również na ograniczeniu emisji o 50% w ramach własnej działalności do 2030 roku. Dotyczy to ogrzewania, chłodzenia i ogólnego zużycia enerigii w sklepach, centrach dystrybucji, biurach oraz floty firmowej.

Na rzecz zrównoważonego rozwoju

Działania na rzecz zrównoważonego rozwoju to coś, co JYSK wdraża od wielu lat. JYSK jest członkiem Forest Stewardship Council® w Danii (FSC®) od prawie dwóch dekad. Wszystkie drewniane meble ogrodowe sprzedawane na całym świecie w JYSK posiadają certyfikat FSC (FSC® N001715). Firma dąży również do tego, aby do końca 2024 roku wszystkie produkty i opakowania wykonane z drewna, tektury i papieru miały certyfikat FSC.

Ponadto JYSK jest członkiem Better Cotton, największej na świecie inicjatywy na rzecz bardziej zrównoważonej produkcji bawełny. JYSK zobowiązał się również do pozyskiwania do końca 2024 roku całej bawełny do wyrobów tekstylnych tylko ze zrónoważonych upraw. Obejmuje to bawełnę Better Cotton, bawełnę z recyklingu i bawełnę organiczną.

Firma posiada również certyfikat Global Recycled Standard (GRS). Ma on na celu minimalizację odpadów i zwiększenie wykorzystania materiałów pochodzących z recyklingu w produktach.

Certyfikaty i ograniczenie plastiku

JYSK nieustannie pracuje nad zmniejszeniem ilości plastiku wykorzystywanego w opakowaniach, a zdecydowana większość wyrobów tekstylnych oraz duża część kołder i poduszek w JYSK posiada certyfikat STANDARD 100 by OEKO-TEX. OEKO-TEX to jeden z wiodących na świecie systemów etykiet zdrowotnych dla tekstyliów. Norma ta stanowi gwarancję dla JYSK i klientów, że produkty nie zawierają szkodliwych substancji, które mogą stanowić problem dla zdrowia i środowiska.

ZOBACZ TAKŻE: JYSK z certyfikatem Global Recycled Standard

Prace nad obliczeniem pełnej wartości bazowej CO2e dla całego łańcucha wartości trwają, a ich efekty wskażą, gdzie JYSK może znaleźć największe przestrzenie do redukcji, aby osiągnąć swój cel klimatyczny.