Branża

JYSK z certyfikatem Global Recycled Standard

JYSK uzyskał Global Recycled Standard (GRS).

JYSK z certyfikatem Global Recycled Standard

Już od kilku lat skandynawska sieć sprzedaje produkty z materiałów pochodzących z recyklingu, certyfikowane zgodnie z Global Recycled Standard (GRS). Teraz JYSK uzyskał certyfikat jako firma.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

JYSK zrobił ważny krok naprzód w pracy nad zwiększeniem ilości materiałów pochodzących z recyklingu w swoich produktach. JYSK jako firma uzyskał certyfikat Global Recycled Standard (GRS), co oznacza, że firma spełnia wymagania GRS dotyczące, m.in. pełnego i dokładnego weryfikowania materiałów pochodzących z recyklingu w odniesieniu do produktów w asortymencie.

Global Recycled Standard (GRS) to międzynarodowy, dobrowolny standard certyfikacji, który weryfikuje surowce pochodzące z recyklingu i śledzi ich zastosowanie od podmiotu zajmującego się recyklingiem do użycia w produkcie końcowym. Aby zapewnić możliwość śledzenia kolejnych etapów, wszystkie ogniwa w łańcuchu dostaw muszą być certyfikowane, w tym JYSK.

Certyfikat GRS dla JYSK jako firmy to ważny krok na drodze do oferowania naszym klientom większej liczby produktów wykonanych w całości lub częściowo z materiałów pochodzących z recyklingu. Od wielu lat używamy materiałów pochodzących z recyklingu we wszystkim, od poduszek po szklane wazony i dzięki certyfikacji zapewniamy jeszcze wyższy stopień identyfikowalności i dokumentacji takich surowców – mówi Peter Andsager, wiceprezes wykonawczy ds. zakupów w JYSK.

500 produktów z certyfikatem GRS

JYSK ma już w swoim asortymencie ponad 500 produktów z certyfikatem GRS, a kolejnym krokiem będzie zdefiniowanie konkretnego celu dla rozszerzenia tego typu produktów w ofercie.

Wierzymy w GRS jako dokładną i ważną certyfikację w odniesieniu do materiałów pochodzących z recyklingu. Gdy wprowadzamy na rynek produkt zawierający materiały pochodzące z recyklingu, musimy mieć pewność, że recykling faktycznie został zastosowany. Kontrolowanie tego w całym łańcuchu dostaw jest bardzo złożoną procedurą, ale pomaga nam w tym system GRS, a my możemy czerpać korzyści z ich pracy i systemu kontroli – mówi Lars Ringtved Nielsen, dyrektor ds. zgodności i jakości.

Ważnym powodem, dla którego JYSK wybrał GRS, jest to, że certyfikacja obejmuje coraz więcej materiałów, takich jak poliester i bawełna. To sprawia, że jest to bardzo istotne dla JYSK jako firmy z szeroką gamą różnych produktów.

Więcej produktów z materiałów z recyklingu

Zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produktach jest ważną częścią działań JYSK na rzecz zrównoważonego rozwoju, a liczba produktów, które są w całości lub częściowo wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu, nieustannie wzrasta.

Oprócz produktów z certyfikatem GRS, które są opatrzone logo GRS, mamy również wiele innych produktów, które zawierają pewien procent materiału pochodzącego z recyklingu. Dla nas już niewielka ilość materiału pochodzącego z recyklingu jest lepsza, niż zupełny brak tego typu przetworzonych surowców, nawet jeśli te produkty nie są opatrzone logo GRS. Jako firma nadal możemy korzystać z naszego certyfikatu GRS, aby zapewnić identyfikowalność tego materiału – mówi Peter Andsager.

Global Recycled Standard – co to jest?

  • Global Recycled Standard (GRS) to międzynarodowy, dobrowolny standard certyfikacji, który weryfikuje surowce pochodzące z recyklingu i śledzi ich zastosowanie od podmiotu zajmującego się recyklingiem do użycia w produkcie końcowym.
  • GRS określa również surowe wymagania społeczne i środowiskowe. Ponadto w produktach z certyfikatem GRS nie wolno stosować chemikaliów, które mogą być szkodliwe.