Branża

IKEA testuje nowe rozwiązania w Chinach

IKEA w Chinach otworzyła nowe centrum dystrybucji dla klientów (CDC) w Tiajin.

IKEA testuje nowe rozwiązania w Chinach

Centrum dystrybucji dla klientów IKEA w Chinach wprowadzi więcej autonomicznych rozwiązań. Koncern przetestuje m.in. system automatycznego pakowania.

Reklama
Lectra banner śródtekstowy 7500x100 16.02.-15.03.2024

IKEA Retail (Ingka Group) otwiera nowe centrum dystrybucji dla klientów (CDC) w Tiajin. Inwestycja znajduje się pod Pekinem. Obiekt ma powierzchnię około 46.240 m2, pojemność magazynową 25 tys. m3 i pomieści ponad 9.500 produktów. W ten sposób nowe centrum IKEA w Chinach zapewni dostępność większej liczby produktów klientom w okolicy.

Celem firmy jest zbliżenie się do klientów z Pekinu i północy Chin, zarówno fizycznie, poprzez punkty kontaktu, jak i za pośrednictwem usług online z wygodnymi opcjami dostawy. Nowe CDC zostało zaprojektowane tak, aby obsługiwać dodatkowe zamówienia i wzmacniać zaangażowanie IKEA w regionie.

Krok w kierunku zrównoważonych centrów dystrybucji IKEA

Dostosowując się do strategii IKEA People and Planet Positive oraz celów zrównoważonego rozwoju Chin, nowe CDC pracuje nad wdrożeniem wielu zrównoważonych funkcji.

Reklama
Banne 300x250 px Furniture Romania ZHali Imre

Koncepcja ta obejmuje m.in.:

  • wózki widłowe w całości zasilane akumulatorem litowym,
  • energooszczędny system oświetlenia LED,
  • dachowy system fotowoltaiczny.

Według szacunków, fotowoltaika zmniejszy emisję CO2 o około 3312,94 ton rocznie, co odpowiada sadzeniu 184 tys. drzew rocznie. Ponadto CDC dysponuje zbiornikiem do gromadzenia wody deszczowej. Zapewni on roczne oszczędności wody na poziomie około 2 tys. ton. W ramach globalnego przejścia na pojazdy elektryczne CDC oferuje również 12 punktów ładowania dla elektrycznych pojazdów dostawczych.

IKEA w Chinach wprowadza innowacyjne rozwiązania w zakresie automatyki

Centrum dystrybucji dla klientów przetestuje kilka rozwiązań automatyzacyjnych, które mają na celu zwiększenie wydajności operacyjnej, dokładności kompletacji i jakości. Wprowadzenie autonomicznych robotów mobilnych (AMR) do operacji magazynowych to wydajne rozwiązanie transportowe. Przede wszystkim pozwala zmniejszyć potrzebę ręcznej kompletacji, a tym samym znacznie poprawia warunki pracy współpracowników. IKEA testuje także system automatycznego pakowania w Centralnej Jednostce Paczek (CPU) w Szanghaju. Ma to na celu zwiększenie wydajności pakowania i dalsze oszczędzanie materiałów eksploatacyjnych do wypełniania przyszłych paczek, co stanowi znaczący krok w kierunku bardziej ekologicznej przyszłości.

ZOBACZ TAKŻE: IKEA odsłania nowości na 2024 rok

CDC jest częścią szerszych planów firmy i jej celem w zakresie odpowiedzialnej automatyzacji. Dzięki ponad 40 różnym autonomicznym rozwiązaniom firma wykorzystuje sztuczną inteligencję (AI) i robotykę w całej swojej działalności, w tym w sklepach, punktach realizacji zamówień i we wszystkich usługach obsługi klienta. W ubiegłym roku IKEA celowo zainwestowała miliardy dolarów w ponad 370 sklepów na całym świecie, aby zmodernizować i zmienić położenie swoich sklepów i lokali, aby oferować więcej inspiracji w zakresie wyposażenia domu, zapewniając jednocześnie szybkie, niedrogie i zrównoważone dostawy.

O Grupie Ingka

Prowadząc działalność detaliczną IKEA na 31 rynkach, Grupa Ingka jest największym sprzedawcą detalicznym IKEA i reprezentuje około 90% sprzedaży detalicznej IKEA. Jest strategicznym partnerem, który rozwija i wprowadza innowacje w działalności IKEA oraz pomaga w definiowaniu wspólnych strategii. Grupa Ingka jest właścicielem i operatorem kanałów sprzedaży IKEA w ramach umów franczyzowych z Inter IKEA Systems BV. Posiada trzy obszary biznesowe: IKEA Retail, Ingka Investments i Ingka Centers.