Firmy na targach

Välinge Threespine ® – instalacja jednym kliknięciem

Stoisko Välinge Innovation na targach interzum 2023

Välinge Threespine ® – instalacja jednym kliknięciem

Technologia mebli zatrzaskowych Threespine® firmy Välinge Innovation to pierwszy naprawdę łatwy sposób montażu mebli za pomocą jednego kliknięcia, bez narzędzi i okuć, z solidnymi wynikami.

Na wystawie firmy podczas targów Interzum można było zobaczyć jak duży producent mebli Forte, producent mebli łazienkowych Dansani, specjalista od mebli kuchennych Sanas oraz producent paneli akustycznych I-Wood skutecznie wykorzystali montaż Threespine. Klienci lubią rozwiązania Välinge, ponieważ można z nimi pracować łatwo, szybko, bez użycia narzędzi i z doskonałymi wynikami.

Rdzeń i identyfikator

Technologia mebli zatrzaskowych Välinge Threespine jest opatentowana i dostępna wyłącznie na licencji firmy Välinge. Producent płaci za każde zastosowanie technologii w meblu – za wyprodukowaną sztukę. Rewolucyjne portfolio technologii mebli zatrzaskowych firmy Threespine obejmuje dwa rozwiązania — Core i ID. Oba niosą ze sobą kilka zalet na każdym etapie od projektu do montażu. Oba umożliwiają znaczne korzyści dla środowiska poprzez wyeliminowanie śrub, elementów złącznych i kleju, a możliwość płaskiego pakowania upraszcza logistykę i umożliwia bardziej inteligentny transport.

Välinge zapewnia licencjobiorcom niezbędne wsparcie i usługi. Doświadczony zespół inżynierów i techników wspiera klienta od etapu prototypowania i testowania do szkolenia i uruchomienia produkcji. Współpracując z rozległą siecią głównych dostawców maszyn, firma Välinge oferuje zaawansowane i ekonomiczne rozwiązania, które doskonale sprawdzają się zarówno w produkcji na małą, jak i dużą skalę. Publiczność jest zaznajomiona z technologią Threespine Core, która wykorzystuje profilowanie, aby stworzyć stronę rowka i odpowiadającą jej stronę języka. Od strony rowka umieszczone są elastyczne wkładki z tworzywa sztucznego, które tworzą mocny i aktywny element blokujący. Nawet tylne panele są wyprofilowane tak, aby łatwo się zatrzaskiwały, co oznacza, że wszystkie komponenty są zintegrowane podczas produkcji.

Välinge Threespine ID zadebiutowało na Interzum. Jest to tak proste, że montaż mebli jest nawet dziesięciokrotnie szybszy niż jakakolwiek tradycyjna opcja. Sekret nagrodzonej przez Interzum nagrody Threespine ID tkwi w nowo opracowanym urządzeniu blokującym i unikalnych kołkach ustawionych pod kątem. Komponenty są zintegrowane w produkcji, co sprawia, że montaż jest łatwy i bezpieczny. Najbardziej rzucającą się w oczy zaletą jest sprawny proces wdrożenia. Ponieważ opiera się na tradycyjnych metodach wiercenia, można łatwo uniknąć poważnych zmian konstrukcyjnych i produkcyjnych, co czyni go naprawdę ekonomicznym i przełomowym rozwiązaniem. Ukośne wiertarki do kołków są oferowane przez wszystkich głównych dostawców maszyn. Nachylone kołki ustalające są wstawiane podczas produkcji przy użyciu istniejącego sprzętu do wbijania kołków.

Aby zademonstrować niesamowite korzyści, jakie oferuje technologia oraz zademonstrować wszechstronną sieć i usługi wsparcia świadczone przez Välinge, zaprosili niektórych swoich partnerów, aby dołączyli do nich na stoisku. Można było spotkać firmy Homag, Imos i innych, aby dowiedzieć się więcej o bezproblemowym procesie wdrażania, rozwiązaniach programowych ułatwiających integrację i poznać różne możliwości projektowe.

Stoisko Välinge Innovation na targach interzum 2023

Akcent z Polski

Podczas targów Interzum Forte, jeden z największych europejskich producentów mebli do samodzielnego montażu, poinformował, że nawiązał współpracę z firmą Välinge i otrzymał licencję na stosowanie nowej, przełomowej technologii montażu Threespine ID. Misją Forte jest stworzenie lepszego domu. Dlatego rozwiązanie firmy Välinge od razu mnie przekonało. To zupełnie nowe podejście do montażu mebli, które sprawia, że jest on prostszy, szybszy i bardziej intuicyjny. Jednocześnie Threespine ID pozwala na wygodny demontaż, co wydłuża cykl życia produktu i ułatwia jego recykling, co z kolei jest kolejnym krokiem w kierunku realizacji jednego z naszych najważniejszych celów na najbliższe lata, jakim jest zrównoważony rozwój. Jestem przekonana, że łącząc siły z liderem innowacyjności, jakim jest Välinge, wspólnie dostarczymy lepsze rozwiązania naszym kontrahentom i konsumentom – powiedziała Maria Florczuk, Członek Zarządu Grupy Forte.

Johan Hallin, Senior Key Account Manager Furniture w Välinge Innovation również pozytywnie wypowiadał się o współpracy: Cieszymy się, że Forte zdecydowało się na wykorzystanie naszej innowacyjnej technologii i wprowadzenie jej w wybranych kolekcjach. Od samego początku rozmowy nastawione były na współpracę i realizację wspólnych celów, a nasze działania nakierowane były na konkretne rozwiązania i wdrożenia. Partnerstwo między Välinge i Forte to idealne połączenie – podobnie jak meble z Treespine ID.

CZYTAJ TAKŻE: FORTE z przełomową technologią Välinge