Firmy na targach

Rewolucyjne rozwiązania Felder

Na stoisku można było również zobaczyć gniazdo produkcyjne, porozmawiać z ekspertami o automatyzacji, a także uczestniczyć w pokazach na żywo, przygotowanych przez zespół specjalistów z Felder Group Polska.

Rewolucyjne rozwiązania Felder

W jubileuszowym roku – 65-lecia Felder Group – firma Felder Group Polska udowadnia, że jest liderem innowacyjności. Na targach „Drema 2021” postawiła na prezentację maszyn i technologii do obróbki drewna i płyt drewnopochodnych, dopasowanych do aktualnych wyzwań klientów.

Uwagę zwiedzających targi zwracała przemysłowa pilarka formatowa Format4 kappa 550. Ta maszyna klasy premium stanowi przykład zaawansowanej technologii jutra, o czym świadczą solidna konstrukcja, inteligentne oprogramowanie i nowoczesny design. Format4 kappa 550 to również jedyna na świecie pilarka formatowa z rewolucyjnym systemem bezpieczeństwa PCS®. Opatentowane rozwiązanie PCS® Preventive Contact System – zdobywca Złotego Medalu MTP – jest bezdotykowy i całkowicie eliminuje obrażenia, nie uszkadzając maszyny i tarczy piły. Sprawia, że urazy dłoni odchodzą w przeszłość przez eliminację zagrożenia natychmiast, w momencie jego wykrycia. PCS® opiera się na czujniku pojemnościowym, który rozpoznaje tkankę ludzką i w momencie gdy dłoń zbliża się do tarczy piły, powoduje jej automatycznie opuszczenie. Dzięki systemowi „Easy-Glide” kappa 550 nie wymaga dodatkowych nakładów na konserwację i jest odporna na pył.

Felder - Pilarka Formatowa Format4 kappa 550 z opatentowanym rozwiązaniem PCS® Preventive Contact System - miesięcznik i portal informacyjny branży meblarskiej biznes.meble.pl
Pilarka Formatowa Format4 kappa 550 z opatentowanym rozwiązaniem PCS® Preventive Contact System.

Innym rewolucyjnym rozwiązaniem, które mieli okazję podziwiać zwiedzający targi, był agregat glueBox do okleiniarki prostoliniowej Format4 tempora F600 60.06. Dzięki niemu obróbka z użyciem klejów PUR jest tak łatwa, jak nigdy wcześniej. Odporność na ciepło i wodę, minimalna fuga sklejenia oraz ograniczone zużycie kleju – GlueBox pozwala na wykorzystanie wszystkich zalet klejów PUR. Wady klejenia z wykorzystaniem PUR, takie jak krótki czas na skomplikowaną obróbkę, zabrudzony i pokryty stwardniałym klejem zbiornik kleju, a także uciążliwe czyszczenie oraz kosztowne przechowywanie, dzięki glueBox odchodzą w niepamięć. Klej PUR ma krótki okres, w którym można z nim pracować przy glueBox dużym plusem jest też to, że tego problemu nie ma, bo są różne długości taśmy. Zamiast nanoszenia płynnego kleju za pomocą rolki na formatkę, wąska taśma klejowa nakładana jest za pomocą glueBox w niemal niewidoczny sposób pomiędzy obrzeżem i płytą. Przy uwzględnieniu wszystkich kosztów (inwestycji, zużycia kleju oraz czyszczenia), efektywne zastosowanie glueBox zapewnia oszczędności na poziomie ok. 70% w porównaniu do konwencjonalnej obróbki z użyciem patrony lub granulatu PUR.

Felder - Okleiniarka prostoliniowa Format4 tempora F600 60.06
z agregatem glueBox - miesięcznik i portal informacyjny branży meblarskiej biznes.meble.pl
Okleiniarka prostoliniowa Format4 tempora F600 60.06 z agregatem glueBox.

Felder Group Polska Sp. z o.o. | 44-240 Żory | Aleja Jana Pawła II 43 | info@felder.pl | www.felder.pl

Artykuł dostępny miesięczniku „BIZNES.meble.pl” 11/2021, w wydaniu online TUTAJ.