Firmy na targach

Z lotu ptaka

Stoisko firmy Layman na targach Meble Polska 2023 w Poznaniu - miesięcznik i portal informacyjny branży meblarskiej biznes.meble.pl

Z lotu ptaka

Widzieć więcej i dalej, przewidywać trendy a jednocześnie być w dobrym kontakcie z potrzebami najbliższego otoczenia – to sztuka prowadzenia biznesu, którą firma Layman z sukcesem wdraża w życie od 30 lat, także na targach Meble Polska 2023.

O tym, że Layman wyróżnia znakomite wyczucie rynku, ale też długofalowa perspektywa widzenia świadczyły nie tylko pięknie namalowane ptaki na froncie firmowego stoiska podczas targów Meble Polska 2023. W aktualnej sytuacji rynkowej doskonale pozwala jej się odnaleźć wdrażanie w życie takich wartości, jak holizm, troska i progresywność. Firma, zamiast patrzeć na każdy element z osobna, ma całościową wizję świata. Podobnie patrzy na przestrzeń mieszkalną swoich klientów. Wychodzi z założenia, że styl salonu determinuje styl kuchni i odwrotnie.

Najlepiej świadczy o tym oferta zaprezentowana na targowej ekspozycji, którą wyróżniono tytułem Acanhus Aureus. Kuchnie, lamele dekoracyjne i premium, a także debiutujące modułowe meble łazienkowe powstały w oparciu na rzetelnej pracy i fachowym wykonaniu. Progresywność Laymana w sferze ludzkiej i zawodowej widać w obserwacji trendów rynkowych i przewidywaniu kierunków zmian. Firma nie boi się wprowadzać nowych rozwiązań. Wie, że potencjał zmian tkwi w małych szczegółach, w niewielkich udogodnieniach, które w diametralny sposób mogą poprawić nasze codzienne funkcjonowanie.

O kreatywności firmy świadczy zarówno wprowadzenie nowych grup produktowych, jak też rozwój dotychczasowej oferty, nie tylko wzorniczy, ale też ekonomicznie zróżnicowany w zależności od aktualnych potrzeb odbiorców. Widać było dużą wrażliwość np. na klientów, którzy wyposażają pierwsze mieszkania. Choć nie stać ich na pełną zabudowę, potrzebują funkcjonalnych produktów w klasie standard. W miarę poprawy warunków finansowych będą mogli bezproblemowo rozbudowywać kuchnię. Pracujemy na standardach zabudowy i bardzo dobrych jakościowo materiałach – powiedziała Izabela Rzeczycka, dyrektor fabryki Layman. Wysoką jakość i wrażliwość na trendy widać w każdym z zaprezentowanych produktów. W odpowiedzi na potrzeby odbiorców poszukujących lekkości powstała np. Italia, której charakterystycznym elementem jest wyspa z narożnym przeszkleniem. Kuchnię zaprezentowano w różowym akrylu z efektem metalicznym – jednym z 6 nowych kolorów. Dużo przeszkleń znajdziemy w kuchni Lora, której subtelności lekkości dodał zarówno zielony kolor, jak też odmieniony układ szprosów. Lżejsza stała się też Vera – kuchnia w stylu angielskim, adresowana do wielbicieli klasyki, która jednocześnie zyskuje na nowoczesności dzięki szprosom na skos, a także zastosowaniu blatu glamour wood z subtelnym efektem blasku. Precyzję wykonania mebli kuchennych widać w szczegółach takich, jak łagodne przejście dekoru drewnianego na dużych powierzchniach, a także estetycznych smaczkach, jak czarne fronty w stylu marmuru ze złotą nitką, złotych ryflowanych uchwytach czy czarnych obrzeżowaniach.

Layman oferuje również funkcjonalność, co widać przede wszystkim w mocnym akcentowaniu rozwiązań marki Blum. Klienci stawiają na akcesoria dobrej jakości. Wiedzą, że nawet jeśli po jakimś czasie znudzi im się front, mają świetną bazę w postaci wysokiej jakości akcesoriów. Mogą zmienić fronty oraz blat i mają zupełnie inną kuchnię – powiedziała Izabela Rzeczycka. Na różnych systemach bazują funkcjonalne, zaprezentowane po raz pierwszy, modułowe meble łazienkowe, zróżnicowane na trzy grupy cenowe. Odbiorcy poszukiwali takich designerskich rozwiązań. Zaplanowaliśmy na tyle dowolne moduły, które pozwolą swobodnie zaaranżować przestrzeń, konfigurując ją wedle własnego uznania – podkreśliła. Na potrzeby klientów powstały również szafy modułowe. Mogą służyć jako spiżarnia lub zabudowa przedpokoju. Ich wysokość i wybór dekorów jest kompatybilna z opcjami znanymi z mebli kuchennych. Dodatkowo, można je kreatywnie skomponować z lamelami produkowanymi przez Layman, zyskując spójne, modne i funkcjonalne wnętrze.

Kuchnia Blanka w kolorze jednego drewna z czarnymi elementami na stoisku firmy Layman na targach Meble Polska 2023 w Poznaniu - miesięcznik i portal informacyjny branży meblarskiej biznes.meble.pl

ZOBACZ TAKŻE: Layman – debiut z sukcesami