Firmy na targach

Layman – debiut z sukcesami

Layman - stoisko targowe podczas Warsaw Home & Contract 2021.

Layman – debiut z sukcesami

Dla Fabryki Mebli Layman obecność na „Warsaw Home & Contract 2021” to debiut. Dwa lata temu byliśmy jako goście, bardzo nam się spodobało, postanowiliśmy się zatem wystawić. Jesteśmy bodaj jedynym wystawcą meblowym jeśli chodzi o producentów kuchni – mówi prezes firmy Maciej Seroka.

Na stoisku o powierzchni blisko 70 m2 firma Layman zaprezentowała same nowości. Pierwszą z nich była kuchnia „Elin”, o foliowanej ramce i niebanalnym układzie, bez przeszkleń i witryn. W złotawym odcieniu są zarówno blaty, jak i zlewy oraz uchwyty, a także panel. Wszystko to tworzy efekt glamour, dzięki czemu kuchnia podobała się zwłaszcza paniom. Kolejna kuchnia, „Blanka”, to ciekawe połączenie frontów akrylowanych z frontami laminowanymi. Całość uzupełniają uchwyty w kolorze czarnym oraz podświetlenia.

Layman - biała kuchnia Blanka prezentowana na targach Warsaw Home & Contract 2021 - miesięcznik i portal informacyjny branży meblarskiej biznes.meble.pl
Kuchnia Blanka

Zarówno „Elin” jak i „Blanka” to kuchnie typowo apartamentowe, dedykowane głównie dla deweloperów i firm, które wyposażają duże ilości mieszkań. Z kolei kuchnia „Italia”, z podświetloną wyspą, to kuchnia z wyższej półki, w której gramy światłem, podświetleniem, elementami złotymi oraz  czarnymi uchwytami.

Layman - kuchnia Italia prezentowana na targach Warsaw Home & Contract 2021 - miesięcznik i portal informacyjny branży meblarskiej biznes.meble.pl
Kuchnia Italia

Jednym ze sztandarowych produktów firmy Layman jest modułowy mebel salonowy „Briks”, uhonorowany aż trzema Diamentami Meblarstwa w 2012 r. W Nadarzynie firma zaprezentowała „Briksa” w zupełnie nowej odsłonie, gdzie główną rolę gra kolorystyka frontów, która jest identyczna z meblami kuchennymi, co daje możliwość stworzenia spójnego, eleganckiego wnętrza. Przyświecała nam idea połączenia kuchni z salonem – to wyjście naprzeciw postulatom rynku i klientów – wyjaśnia Maciej Seroka.

Oprócz mebli firma zaprezentowała także szeroką ofertę lameli premium, zarówno przyczepianych bezpośrednio na ścianę (w tym w gotowych płytach), jak i tworzących przepierzenia np. między salonem, a kuchnią. Lamele wykonane są z płyty MDF opłaszczowanej folią finish. Lamele wytwarzamy od 15 lat, przy czym do tej pory produkowaliśmy je na zlecenie innych firm, gdzie stanowiły elementy mebli. Teraz proponujemy lamele jako produkt samodzielny, który nie jest stosowany w meblach, tylko stanowi wyposażenie domu. Możemy zaproponować różne kształty: prostokątne, z ryflowaniem, półokrągłe, trójkątne itp. Połączenie dwóch lameli w jedną całość pozwala stworzyć indywidualne zestawienie  kolorystyczne dopasowane do dwóch pomieszczeń: z jednej strony inny kolor, z drugiej – inny – mówi Maciej Seroka.

Ocena targowego debiutu jest pozytywna. Odwiedziło nas wiele osób, nie tylko przedstawicieli salonów meblowych, ale też projektanci, architekci, dostawcy, a także – co dla nas jest bardzo ważne – liczna grupa deweloperów – podsumowuje Maciej Seroka.

Layman sp. z o.o. sp. k. | 82-300 Elbląg | ul. Słonecznikowa 10 tel. | +48 55 234 88 77 | sekretariat@layman.pl | www.layman.pl

Czytaj więcej: www.biznes.meble.pl/kuchenna-rewolucja-warta-diamentow/