Firmy na targach

Gała Meble wśród zwycięzców

Gała Meble stoisko na targach Meble Polska 2024 w Poznaniu

Gała Meble wśród zwycięzców

Gała Meble to wieloletni wystawca targów Meble Polska. Wprawdzie pandemia pokrzyżowała plany i firma przez kilka ostatnich lat nie pojawiała się w Poznaniu, ale ponowny debiut wypadł nadzwyczaj okazale.

W tym czasie firma Gała Meble nie próżnowała, wręcz przeciwnie zostały  podjęte inwestycje, których zwieńczeniem był piąty zakład produkcyjny przy ulicy Wojska Polskiego w Twardogórze. Trafiliśmy idealnie z zakupem w pełni zautomatyzowanych maszyn w bardzo atrakcyjnych cenach, ponieważ zostały zamówione tuż przed pandemią, a otrzymaliśmy je w trakcie jej trwania. W ten sposób udało nam się zaoszczędzić na sprzęcie zwiększającym nasze moce przerobowe. To sprawiło, że obecnie możemy konkurować z największymi polskimi producentami mebli skrzyniowych opisuje Paweł Sidor, dyrektor generalny firmy Gała Meble. Dzisiaj potencjał produkcyjny firmy to 55 tys. m2 i 15 tys. m2 centrum dystrybucyjnego.

Ostatnich 10 lat to dla Gała Meble okres spektakularnego rozwoju. W ciągu dekady firma ze średniej wielkości zakładu stała się jednym z największych producentów mebli w Polsce. W tym czasie obroty wzrosły z około 40 mln do 330 mln zł.

Gała Meble przeciera szlaki

Gała Meble to firma znana z tego, że nie idzie na skróty, ale produkuje i oferuje meble wyżej przetworzone. Duża ilość ramek i znaczący udział MDF-u to elementy, które wyróżniają nasze produkty. Poszliśmy za trendem, czyli podnieśliśmy meble do góry i ustawiliśmy je na nóżkach, do tego postawiliśmy na naturalną kolorystykę co spotkało się z bardzo dobrym odbiorem w Poznaniu. Dwie topowe kolekcje w kolorze Dąb Cremona z oferty Kronospanu, a także, mocno rozbudowany system szaf w kolorze Dąb Puccini firmy Pfleiderer. Gała Meble znana jest z trafnych wyborów dekorów. 12 lat temu pokazaliśmy Dąb Burgundzki kilka lat później Sosnę Andersen, oba kolory okazały się hitem sprzedaży natomiast dzisiaj mocno wierzę w dekory Dąb Cremona i Dąb Puccini – wylicza Paweł Sidor.

Gała Meble - meble pokojowe Uni na stoisku, na targach Meble Polska 2024 w Poznaniu

Nic dziwnego, że powrót do Poznania okazał się wielkim sukcesem, a stoisko Gała Meble o powierzchni 300 m2 przeżywało prawdziwe oblężenie. 13 nowych kolekcji zachwycało designem klientów regionalnych i exportowych.

Jak zapewnia Dyrektor generalny Paweł Sidor na tegorocznych targach Meble Polska wszystkie zaproponowane kolekcje cieszyły ogromnym zainteresowaniem, co sprawiło, że wszystkie nowości trafią do produkcji w ciągu najbliższych 2 miesięcy i będą w regularnej ofercie firmy. Część z zaprezentowanych w Poznaniu nowości tj. szafy modułowe Combo, systemy kuchenne oraz projekt Frida są już na zaawansowanym etapie produkcji, co umożliwi ich szybkie wdrożenie.

Produkty Gała Meble dostępne są w największych sieciach meblowych polskich i europejskich. Dzisiaj firma skupia się przede wszystkim na rynkach eksportowych. Jak podkreśla Dyrektor generalny Paweł Sidor klienci szukają dzisiaj mebli budżetowych, dlatego na rynkach eksportowych będzie walka o każde euro. A przy dzisiejszych rosnących kosztach nie będzie łatwo.

Gała Meble - meble do salonu Saori na stoisku, na targach Meble Polska 2024 w Poznaniu

Dumni z polskich mebli

Gała Meble to jeden z najważniejszych dostawców do sieci Jysk, a od ubiegłego roku to także dostawca firmy IKEA. Do Jysk dostarczamy własne kolekcje, jesteśmy dostępni w 2,5 tys. sklepów w 26 krajach. Jysk to dzisiaj trzecia siła w handlu meblami na ternie Europy, a nasze meble to absolutna czołówka sprzedaży tej sieci. Siła przebicia Jysk jest tak ogromna pomimo tego, że na poszczególnych rynkach sytuacja branży meblowej nie wygląda kolorowo, to ilość sklepów Jysk równoważy to. Ponadto jesteśmy w Tureckiej i Irańskiej sieci Jysk, a w niedługim czasie będziemy także w Kanadzie i  Maroko – wylicza Paweł Sidor.

Na potrzeby zwiększenia serii produkcyjnych dla największych odbiorców Jysk i IKEA firma Gała Meble otworzyła wspomnianą halę produkcyjną o powierzchni 9 tys. m2 z nowoczesnym parkiem maszynowym wyposażonym w zaawansowane technologicznie maszyny. Firma spełniła wszystkie, bardzo wysokie, normy Jysk i IKEA. W najbliższym czasie audyt przeprowadzi sieć Leroy Merlin, która planuje wprowadzić do swojej oferty więcej produktów Gała Meble.

Gała Meble - garderoba na stoisku, na targach Meble Polska 2024 w Poznaniu

Możemy być dumni z polskiej branży meblowej, ponieważ pieniądze zostały produktywnie wykorzystane co namacalnie widać w zakładach produkcyjnych. W Polsce wygrają duże firmy,  które dysponują środkami na zakup nowoczesnych i wydajnych maszyn, nie bojące się wprowadzać innowacji, a do tego rozumieją  potrzeby internetu. Firmy, które to wszystko zintegrują – wygrają. Głęboko w to wierzę, że Gała Meble będzie wśród nich – podsumowuje Paweł Sidor.

www.galameble.pl

ZOBACZ TAKŻE: Fotorelacja z targów MEBLE POLSKA i HOME DECOR