Branża

BIZNES.meble.pl po raz 150.

Marek Hryniewicki, redaktor naczelny BIZNES.meble.pl.

BIZNES.meble.pl po raz 150.

Czas mija nieubłaganie. Od wydarzeń, które – jak nam się wydaje – miały miejsce niedawno, w rzeczywistości minęły już całe wieki.

Reklama
visby.pl banner z promocją na łóżko

Za nami z górą 4 lata od ukazania się 100. numeru miesięcznika BIZNES.meble.pl, a mi ciągle w uszach pobrzmiewają słowa prof. Jerzego Hausnera z wystąpienia „Archipelag rozwoju: przejście od oportunistycznej do relacyjnej gry ekonomicznej”, które wygłosił podczas targów Meble Polska 2019, w trakcie konferencji towarzyszącej naszemu jubileuszowi. Ciągle mam w pamięci dyskusję, która odbyła się po wystąpieniu prof. Hausnera, w której oprócz niego wzięli także panowie Mirosław Wolski (Schattdecor), Maciej Karnicki (Swiss Krono) oraz Marcin Barański (VOX), a którą miał niekłamaną przyjemność prowadzić niżej podpisany. Ciągle towarzyszy mi muzyka z serialu „Friends”, która była wtedy motywem przewodnim naszej wieczornej jubileuszowej imprezy.

ZOBACZ TAKŻE: Jubileusz BIZNES.meble.pl. To już 150 wydań!

Dotarliśmy właśnie do 150. wydania naszego miesięcznika. Jubileuszowym akcentem są wspomnienia osób, które pojawiały się na okładkach BIZNES.meble.pl w ciągu minionych kilkunastu lat. Większość z nich nadal funkcjonuje w branży meblarskiej, chociaż nie zawsze w tych samych firmach. Kilka osób przeszło na emeryturę, ale problemy branży nadal są im bliskie. Miło nam niezmiernie, że przyjechawszy na tegoroczne targi Meble Polska w Poznaniu, zaszczycili swoją obecnością także i nasze stoisko.

Mimo emerytury pojawiłem się na targach Meble Polska 2023 w Poznaniu, bo zawsze uważałem i nadal uważam targi za święto polskiego meblarstwa. Spotykam się z kolegami, wymieniamy poglądy. Oczywiście dzień dzisiejszy to zupełnie inny etap w rozwoju naszej branży i inne kompetencje – podsumował swoją tegoroczną wizytę na targach Wojciech Gieburowski, wieloletni prezes firmy KMK Kolekcja Mebli Klose.

Dziękujemy wszystkim, którzy nas odwiedzili podczas czterech targowych dni. Za życzenia oraz wiele ciekawych i inspirujących rozmów. Do zobaczenia za rok.

TEKST: Marek Hryniewicki

Wstępniak Marka Hryniewickiego, redaktora naczelnego BIZNES.meble.pl, prezesa Zarządu Wydawnictwo meble.pl, został opublikowany w jubileuszowym wydaniu miesięcznika BIZNES.meble.pl, nr 4/2023