Newsroom

Jubileusz BIZNES.meble.pl. To już 150 wydań!

150 wydań BIZNES.meble.pl

Jubileusz BIZNES.meble.pl. To już 150 wydań!

Miesięcznik BIZNES.meble.pl ukazał się po raz 150. Od początku fascynują nas ludzie z branży, dlatego do jubileuszowego wydania zaprosiliśmy osoby z okładek. Ich historie są warte poznania!

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Przez cały czas tworzenia miesięcznika najważniejsi są dla nas ludzie. Od 150. wydań z każdej okładki patrzy na Was człowiek.

Pierwszy numer miesięcznika BIZNES.meble.pl ukazał się w listopadzie 2010 roku. Po raz pierwszy (i ostatni) mieliśmy na jego przygotowanie aż kilka miesięcy. Ponieważ nie dysponowaliśmy jeszcze wtedy w firmie meblami, każde z nas siedziało przy tym i na tym co przyniosło z domu. Biurka i krzesła były zatem – jak się mówi – każde z innej parafii – tak wspomina początki Marek Hryniewicki, redaktor naczelny BIZNES.meble.pl.

Zdecydowaliśmy – jednogłośnie – że na okładce debiutanckiego wydania BIZNES.meble.pl pojawi się Karolina Witek, właścicielka Centrum Witek w Modlniczce koło Krakowa. Panią Karolinę znaliśmy już wcześniej; nasze relacje były bardzo sympatyczne, a jej życiowa droga bardzo nam imponowała. Pamiętam, że gdy kilka miesięcy przed naszym debiutem wydała książkę pod znamiennym tytułem „Nigdy nie jest za późno”, stwierdziliśmy, iż są to słowa, które dotyczą także nas.

A sam pierwszy numer BIZNES.meble.pl? No cóż spóźniliśmy się kilka dni z oddaniem go do druku, bo każde z nas chciało dopieścić swoje materiały. Później tydzień oczekiwania i pewnego listopadowego poranka 2010 roku dotarła do nas paleta z miesięcznikiem. Nerwowe chwile przy otwieraniu paczek z gazetami i oddech ulgi: wszystko wyszło tak, jak miało wyjść.

Do dzisiaj przy otwieraniu przesyłek z drukarni towarzyszą nam ogromne emocje.

150. wydanie to 144 strony zapisane branżowymi historiami. Zaczynamy od jubileuszowych retrospekcji we wstępniaku Marka Hryniewickiego i wraz z nowymi motorami wzrostu Tomka Wiktorskiego, przechodzimy do recepty na kryzys, wystawionej przez Annę Gąsiorowską. Rok 2023 rzeczywiście nie zaczął się dla branży meblarskiej najlepiej, ale czy jej pozycja jest zagrożona? Z czym zmagają się obecnie meblarze, dowiecie się z kwietniowego raportu. Natomiast w kontrapunkcie zestawiamy dwa stanowiska wobec wyroku TSUE dotyczącego gospodarki leśnej.

MEBLE POLSKA na ścieżce wzrostu? Tegoroczna edycja była pokazem siły poznańskich targów. W najnowszym wydaniu obszernie relacjonujemy MEBLE POLSKA i HOME DECOR. Zobaczcie też relację Diany Nachiło z narodowej ekspozycji firm meblarskich z Ukrainy.

Co biznes ma wspólnego z grą w szachy? Dlaczego szachowy wątek jest tak istotny w rozmowie, którą z Wojciechem Przybylskim, prezesem Zarządu Komet i Bartoszem Przybylskim, wiceprezesem Zarządu Komet, przeprowadziła Anna Szypulska? Przekonajcie się czytając wywiad do końca.

Crème de la crème jubileuszowego wydania to retrospekcje osób z okładek. Koniecznie sprawdźcie, co się zmieniło w ich życiu zawodowym od momentu pojawienia się na okładce BIZNES.meble.pl.

W cyklu wnętrzarscy twórcy cyfrowi spotkanie Diany Nachiło z twórczą naturą Eweliny Więcek-Pożarskiej. A jubileuszowe wydanie kończymy konstatując z nostalgią: Nie ma jak w Poznaniu!

Dziękujemy, że od 150. wydań jesteście z nami i że każdego dnia inspirujecie nas, edukujecie, wzruszacie, rozśmieszacie, wprawiacie w zachwyt i dumę… że jesteśmy częścią tej wielkiej, meblarskiej rodziny.

Najnowszy, jubileuszowy BIZNES.meble.pl, w wersji papierowej i jako e-wydanie, już dostępny:

BIZNES.meble.pl, nr 4/2023

W 150. wydaniu BIZNES.meble.pl:

Od redakcji

Felietony

Za dużo pracy, czyli nie tak źle jak mogłoby się wydawać

„Róbmy swoje” receptą na kryzys?

Raport

Czy pozycja branży meblarskiej jest zagrożona?

Rosnące ceny surowców i energii, walka o utrzymanie certyfikacji, spadek rentowności firm i osłabiony popyt na meble – w którą stronę nie spojrzeć, na horyzoncie widać problemy. Zagrożenie, że budowana przez lata pozycja polskiej branży meblarskiej może ucierpieć, nie było tak realne od wybuchu pandemii.

Wyrok TSUE w sprawie polskich lasów – sukces czy zagrożenie?

2 marca 2023 r. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał wyrok w sprawie skargi Komisji Europejskiej dotyczącej gospodarki leśnej. TSUE wskazał w nim na uchybienia Polski. Podczas gdy organizacje ekologiczne świętują, resort Klimatu i Środowiska oraz Lasy Państwowe wieszczą gospodarczy paraliż.

Branża

Wiadomości

MEBLE POLSKA – pokaz siły

Tegoroczna edycja targów MEBLE POLSKA porównywana jest do przedpandemicznej. Czy to oznacza, że poznańskie kontraktacje najtrudniejsze chwile mają już za sobą i właśnie wróciły na ścieżkę wzrostu?

Ukraina rozwija potencjał

W tegorocznej edycji ukraińskiej prezentacji mebli na targach Meble Polska w Poznaniu wzięły udział 24 firmy. Ukrainian Association Furniture Manufacturers wspiera ich aktywność eksportową.

Tkaniny i dekoracje

Tegoroczna edycja targów Home Decor była nieco większa niż w ub.r. Oprócz tkanin dekoracyjnych, które stanowią najliczniejszą część prezentowanego asortymentu, pojawiło się też kilka ciekawych propozycji dekoracji wnętrzarskich.

Wood Tech Warsaw Expo po raz drugi

Integracja sektora technologii obróbki drewna i produkcji mebli oraz odpowiedź na globalne wyzwania, wśród których priorytetem jest współpraca polsko-ukraińska – to cele, które przyświecały organizatorom drugiej edycji targów Wood Tech Warsaw Expo.

Biznes to sztuka podejmowania decyzji

Rozmowa z Wojciechem Przybylskim, prezesem Zarządu Komet i Bartoszem Przybylskim, wiceprezesem Zarządu Komet o budowaniu marki My Modern Home, rozwoju e-commerce i wpływie makroekonomii na działalność.

Nowy początek targów w Sztokholmie

Po trzyletniej przerwie Stockholm Furniture Fair zainaugurowały rok projektowy 2023. Targi odwiedziło prawie 27 tys. gości z całego świata, a Sztokholm ponownie znalazł się na międzynarodowej mapie designu.

Design

Wiadomości

Idziemy w miasto

Architektura miejska wraca po okresie zastoju: jeszcze bardziej kreatywna i dostosowana do nowych, coraz większych potrzeb użytkowników.

Trendy

Nowości

Temat wydania: organizacja pracy

Natura nas inspiruje

Głębszy relaks, większa efektywność – inspiracji naturą w biurze jest sporo. Temat jest dużo głębszy niż zieleń w miejscu pracy. Chociaż – to też.

Spotkajmy się

Spotkania w biurze zyskały na wartości. Warto poświęcić uwagę aranżacji dedykowanych im miejsc.

Dobra akustyka ma znaczenie

Koszty niewłaściwej akustyki są wysokie dla pracodawcy. Jak pokazują badania, ponad 67% pracowników odczuwa spadek dokładności wykonywanej pracy spowodowanej hałasem w biurze, ponad 40% nie jest w stanie w pełni wykonywać swojej pracy, 30% pracowników odczuwa spadek produktywności, a ponad 64% pracowników odczuwa dyskomfort z powodu hałasu spowodowanego przez rozmowy i telefony.

Chillout

Twarze BIZNES.meble.pl

150 wydań BIZNES.meble.pl to 139 okładek i 163 osoby, z których duża część – za co jesteśmy ogromnie wdzięczni – odpowiedziała na pytanie, co się zmieniło w ich życiu zawodowym od czasu pojawienia się na okładce naszego miesięcznika.

Nie ma jak w Poznaniu!

MEBLE POLSKA 2023 to powrót do tego wszystkiego, czego co roku doświadczaliśmy w stolicy Wielkopolski, zanim odebrała nam to pandemia. Powrót w bardzo dobrym stylu, w świetle jupiterów i przy dźwięku fanfar, ale przede wszystkim w wyjątkowej atmosferze, w jakiej od wielu lat spotyka się ta wielka meblarska rodzina.

Ciągle szukam czegoś nowego

Twórcza natura Eweliny Więcek-Pożarskiej wyraża się zarówno w tańcu, jak też w aranżacji wnętrz i wizualizacjach. W obu dziedzinach czuje się jak w swoim żywiole.

Felietony

Na okładce:

Zespół BIZNES.meble.pl. Fot. Tomasz Markowski.