Rankingi

Promocja marki za granicą – 155 mln zł wsparcia

Promocja marki za granicą, pawilon Polski proj. WXCA.

Promocja marki za granicą – 155 mln zł wsparcia

Chcesz promować swoją markę za granicą? To ostatnie dni naboru do konkursu „Promocja marki innowacyjnych MŚP”.

Reklama
Lectra banner śródtekstowy 7500x100 16.02.-15.03.2024

Wzmocnienie potencjału eksportowego przedsiębiorców MŚP na rynkach międzynarodowych – to główny cel konkursu „Promocja marki innowacyjnych MŚP”. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) wesprze kwotą 155 mln zł małe i średnie firmy w organizacji działań promocyjnych skierowanych na rynki międzynarodowe. Nabór wniosków trwa do 30 listopada 2023 r.

Pierwsze kroki w promowaniu marki za granicą

Konkurs „Promocja marki innowacyjnych MŚP” jest przeznaczony dla firm MŚP z wybranych sektorów, które prowadzą swoją działalność na obszarze Polski i chcą ją rozszerzyć o rynki międzynarodowe. PARP udzieli wsparcia tym podmiotom, które planują przede wszystkim:

 1. udział w wydarzeniach targowych w celu promowania własnej marki produktowej i Marki Polskiej Gospodarki,
 2. wyjazdowe misje gospodarcze w celu odbycia spotkań z potencjalnymi kontrahentami, połączone z udziałem w targach lub konferencjach w charakterze zwiedzającego,
 3. kampanie promocyjne związane z udziałem w wydarzeniach targowych, a odbywające się w elektronicznych mediach masowych.

Stawianie pierwszych kroków poza granicami swojego kraju – nawet dla doświadczonych firm – bywa niełatwe. Dlatego Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zdecydowała się wesprzeć starania przedsiębiorców. Celem konkursu jest przede wszystkim znalezienie firm, które mają największy potencjał eksportowy. PARP chce w ten sposób pomóc w jego pełnym wykorzystaniu. Dostępny w ofercie konkurs „Promocja marki innowacyjnych MŚP” to świetne narzędzie do realizacji strategii ekspansji zagranicznej. Środki pomogą też dopasować produkty i usługi do konkretnych rynków docelowych, segmentów klientów i kanałów sprzedaży.

Reklama
Banne 300x250 px Furniture Romania ZHali Imre

Nabór wniosków trwa do 30 listopada 2023 r. Wsparcie PARP w konkursie wyniesie do 50% wartości projektu, a środki dostępne w naborze to 155 mln zł. Konkurs finansowany jest z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki.

By uzyskać więcej informacji i złożyć stosowny wniosek należy przejść na stronę PARP.

Dofinansowanie dla branży meblarskiej i sektora kreatywnego oraz maszynowego

W konkursie mogą wziąć udział mikroprzedsiębiorstwa, małe i średnie przedsiębiorstwa, które wpisują się w jeden z następujących sektorów gospodarki:

 • sektor medyczny i farmaceutyczny,
 • sektor budowy i wykańczania budowli,
 • sektor elektroniki profesjonalnej, mikroelektroniki i fotoniki,
 • sektor zielonych technologii (w tym OZE, GOZ),
 • sektor IT/ICT,
 • sektor przemysłu kreatywnego,
 • sektor kosmetyczny,
 • sektor maszyn i urządzeń,
 • sektor meblarski,
 • sektor motoryzacyjny,
 • sektor pojazdów szynowych,
 • sektor statków specjalistycznych, jachtów i łodzi,
 • sektor wysokich technologii w obszarze bezpieczeństwa i towarów podwójnego zastosowania,
 • sektor lotniczo-kosmiczny,
 • sektor spożywczy.

Wsparcie nowoczesnej gospodarki

Program Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021–2027 stanowi kontynuację dwóch wcześniejszych programów – Innowacyjna Gospodarka 2007–2013 oraz Inteligentny Rozwój 2014–2020.

ZOBACZ TAKŻE: Dofinansowanie dla firm – konkursy PARP

W ramach blisko 8 mld euro dostępnego budżetu realizuje cele, takie jak: wzmacnianie potencjału badawczego i innowacyjnego poprzez wykorzystanie zaawansowanych technologii. Wspiera też wzrost konkurencyjności małych i średnich przedsiębiorstw, rozwijanie umiejętności w dziedzinie inteligentnej specjalizacji, transformacji przemysłowej i przedsiębiorczości oraz kierowanie gospodarki w kierunku Przemysłu 4.0 i ekologicznych technologii.