Newsroom

Nowy CEO w Lamello

Marco Schweizer przejmie zarządzanie w firmie Lamello. Na tym stanowisku zastąpi on Susanne Affolter.

Nowy CEO w Lamello

1 stycznia 2024 r. Marco Schweizer przejmie zarządzanie operacyjne międzynarodową firmą rodzinną Lamello.

Reklama
Lectra banner śródtekstowy 7500x100 16.02.-15.03.2024

Marco Schweizer zastąpi na tym stanowisku Susanne Affolter. Pomimo zmiany będzie ona nadal przewodniczyć Radzie Dyrektorów i pomagać w kształtowaniu strategii firmy Lamello.

Kim jest nowy dyrektor zarządzający Lamello?

Urodzony we Fricktal, w północno-zachodniej Szwajcarii, Marco Schweizer był dyrektorem zarządzającym FrymaKoruma w latach 2020-2023. Swoją karierę rozpoczął w 1998 r. jako projektant u dostawcy maszyn i systemów procesowych premium FrymaKoruma. To właśnie tam przez 25 lat gromadził wiedzę na temat procesów produkcyjnych, przepływów procesów i związanych z nimi wyzwań w międzynarodowym przemyśle budowy maszyn. Jego szeroki zakres kompetencji obejmuje role kierownika projektu, kierownika działu inżynierii i rozwoju, kierownika produktu, kierownika działu obsługi klienta i dyrektora zarządzającego w FrymaKoruma w Rheinfelden w Szwajcarii. Był także dyrektorem zarządzającym ProXES Technology w Neuenburg w Niemczech.

Jeszcze przed objęciem stanowiska dyrektora zarządzającego Grupy Lamello Marco Schweizer przekonuje: Zawsze chodzi o ludzi. Dotyczy to zarówno kolegialności wśród pracowników Lamello, jak i naszych cennych i pierwszorzędnych relacji biznesowych i relacji z klientami. Chcemy wspólnie pielęgnować i rozwijać te relacje, aby w przyszłości móc nadal opracowywać pragmatyczne i pionierskie rozwiązania dla naszych klientów.

Reklama
Banne 300x250 px Furniture Romania ZHali Imre

Pożegnanie z działalnością operacyjną

Susanne Affolter ustąpi ze stanowiska dyrektor zarządzającej Grupy Lamello 31 grudnia 2023 r. Wnuczka wynalazcy ukończyła staż w rodzinnej firmie i przejęła odpowiedzialność za zasoby ludzkie w latach 90. Może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem jako menedżerka HR, członkini Zarządu, a ostatecznie jako dyrektor zarządzająca

Susanne Affolter jest przekonana, że wraz z Marco Schweizerem Grupa Lamello zyskuje top menedżera z ponad 16-letnim doświadczeniem w zarządzaniu. Na poziomie osobistym, a także dzięki swojej wiedzy, ma to, czego potrzeba, aby przenieść Lamello na kolejny etap. Z niecierpliwością czekamy na naszą silną i udaną współpracę – mówi Susanne Affolter.

Rodzinna firma Lamello, z siedzibą w Bubendorf w Szwajcarii, jest wiodącym producentem systemów łączeń dla przedsiębiorstw zajmujących się obróbką drewna. Dzięki ciągłemu dostosowywaniu się do praktycznych innowacji i specjalizacji w wysokiej jakości rozwiązaniach premium w zakresie technologii łączenia mebli, Lamello osiągnęło dobrą pozycję na rynkach na całym świecie.