Rankingi

Plebiscyt na najważniejsze wydarzenie 2021 roku

290487502

Plebiscyt na najważniejsze wydarzenie 2021 roku

Zagłosuj na najważniejsze dla branży meblarskiej w Polsce wydarzenie 2021 roku. Organizatorem plebiscytu, który potrwa do 19 stycznia, jest redakcja BIZNES.meble.pl.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

10 stycznia 2022 roku wystartowało głosowanie na najważniejsze dla branży meblarskiej wydarzenie minionego roku.

By wziąć udział w organizowanym przez BIZNES.meble.pl plebiscycie wystarczy do 19 stycznia wskazać swoich faworytów:

Najważniejsze wydarzenie 2021 roku

Aby głos był ważny należy wytypować 5 wydarzeń (wszystkie wskazania są równorzędne).

Wyniki ogłosimy 20 stycznia. Zostaną opublikowane na portalu www.biznes.meble.pl, w miesięczniku „BIZNES.meble.pl” i w mediach społecznościowych „BIZNES.meble.pl”.

Poniżej publikujemy nominowane wydarzenia, na które można oddawać głosy.

25 wydarzeń, którymi żyła branża meblarska w 2021 roku:

CIFF

47. edycja CIFF Guangzhou, która odbyła się w marcu 2021 roku, okazała się ważną platformą umożliwiającą obserwację aktualnych trendów w projektowaniu mebli i aranżacji przestrzeni, a także innowacji.

MIFF Furniverse

Obie edycje malezyjskich targów MIFF Furniverse – w marcu i październiku 2021 roku – odnotowały bardzo dobre wyniki. Podczas październikowej dyskusji online rozmawiano o polskich meblach i drewnie z Polski.

Interzum@home 2021

Interzum to organizowane przez Koelnmesse w cyklu 2-letnim święto innowacji o bardzo silnym wpływie na przemysł meblarski. Ubiegłoroczne targi odbyły się w dniach 4-7 maja w formule cyfrowej na platformie Interzum@home.

Meble Polska Edycja Specjalna

Ponad tysiąc uczestników z 44 krajów, 54 wystawców z 8 krajów i ponad 2,6 tys. rozmów wideo to bilans biznesowych spotkań branży meblarskiej i wyposażenia wnętrz Meble Polska Edycja Specjalna, które odbywały się online od 24 do 28 maja 2021 roku.

Łódź Design Festival

W 2021 roku odbyły się dwie edycje – majowa i wrześniowa – tego inspirującego branżę wydarzenia, które prezentuje design w różnych odsłonach. Organizatorzy festiwalu, prowadząc dialog z odbiorcami skupiają się na stawianiu pytań, interpretacji zjawisk i krytycznej dyskusji.

100 lat targów w Poznaniu

Świętowanie jubileuszu rozpoczęło się 28 maja 2021 roku, w setną rocznicę organizacji I Targu Poznańskiego, który zapoczątkował istnienie Międzynarodowych Targów Poznańskich w 1921 roku.

Pierwsza prezeska targów w Mediolanie

Maria Porro to pierwsza kobieta, która stanęła na czele Salone Internazionale del Mobile, największych na świecie targów designu. Wybór, którego dokonał Zarząd Federlegno Arredo Eventi, stanowi przełom w historii Salone del Mobile.Milano.

Supersalone

Po ponad 2-letniej przerwie, w dniach 5-10 września 2021 roku, w Mediolanie odbyło się wydarzenie specjalne pod nazwą Supersalone, stanowiąc preludium dla 60. edycji Salone del Mobile.Milano, zaplanowanej na 5-10 kwietnia 2022 roku.

Proposte

W dniach 7-9 września 2021 roku we włoskim Cernobbio odbyła się 28. edycja tkaninowych targów Proposte, gromadząc stacjonarnie międzynarodowe grono wystawców i zwiedzających.

London Design Festival

Londyn słynie z tego, że jest jedną z kreatywnych stolic świata. Eklektyczny program wrześniowego festiwalu stał się nowym początkiem dla dialogu w świecie designu – wezwaniem marek do odpowiedzialnych działań.

DREMA

To była już druga edycja, która odbyła się podczas pandemii. Trudne warunki nie przeszkodziły wydarzeniu zorganizowanemu przez Grupę MTP w dniach 14-17 września 2021 roku w pozostaniu w czołówce światowych wystaw dedykowanych obróbce drewna, przemysłowi meblarskiemu i tartacznemu, co potwierdza EUMABOIS.

M.O.W.

Wrześniowe targi M.O.W. były pierwszą prawdziwą imprezą branżową w Niemczech, która odbyła się w 2021 roku, udowodniając, jak ważnym są wydarzeniem dla europejskiego rynku meblarskiego.

LIGNA. Innovation Network

W dniach od 27 do 29 września 2021 roku Deutsche Messe oraz stowarzyszenie VDMA zorganizowały wydarzenie cyfrowe – LIGNA. Innovation Network. Uczestnicy targów online wzięli udział w pokazach i dyskusjach na temat najważniejszych światowych trendów dotyczących obróbki drewna.

Polskie meble na High Point Market

W październiku 2021 roku na wspólnym stoisku w High Point w Karolinie Północnej, gdzie odbywają się najstarsze i największe targi mebli na świecie, zaprezentowało się siedem polskich firm i marek:Benix, Black Red White, Gala Collezione, Raw, Szynaka Meble, Vzór oraz Zieta Studio.

Powstanie grupy Kolektywni

5 października 2021 roku ogłoszono powstanie grupy Kolektywni, zrzeszającej 5 marek: Borcas, Loft Decora, Miloni, Nobonobo i Swallow’s Tail, których wyznacznikami są unikatowe wzornictwo, lokalne rzemiosło i wysoka jakość.

SICAM

12. edycja targów odbyła się w Pordenone w dniach 12-15 października 2021 roku i odniosła sukces przewyższający najbardziej optymistyczne prognozy. W wydarzeniu bierze udział coraz więcej czołowych graczy z branży meblarskiej, oferujących innowacyjne rozwiązania, oryginalne produkty i technologie.

Warsaw Home & Contract

Pod inną nazwą, z wydzielonymi na nowo strefami tematycznymi i pod nowymi auspicjami, w dniach 27-30 października 2021 roku, w Ptak Warsaw Expo odbyły się targi Warsaw Home & Contract. Po 2-letniej przerwie w Nadarzynie spotkali się wszyscy spragnieni nowości ze świata designu.

20. edycja PE-P

Realizowana przez prof. Katarzynę Laskowską i as. Joannę Lisiecką z Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu 20. edycja Programu Edukacyjno-Projektowego udowodniła, jak ważna jest współpraca przyszłych projektantów z przedsiębiorcami.

Rekordowe archiDAY

Zrealizowana w systemie hybrydowym 7. odsłona archiDAY była największą i najbardziej rozbudowaną tematycznie edycją wydarzenia skierowanego do architektów i projektantów.

Polskie wzornictwo na EXPO 2020

Od 18 listopada do 1 grudnia 2021 roku w zaprojektowanym przez WXCA polskim pawilonie na EXPO 2020 w Dubaju można było oglądać wystawę Creative by Nature pod kuratelą Doroty Koziary. Objęła ona zarówno sztukę współczesną, design, jak i innowacyjne produkty z różnych dziedzin życia.

60-lecie IKEA w Polsce

60 lat temu Polska stała się pierwszym krajem po Szwecji, z którym IKEA związała swoją przyszłość, nawiązując współpracę z polskim dostawcą.

Problemy z dostępnością i wzrostami cen surowców

Miniony rok upłynął branży meblarskiej pod znakiem zerwanych łańcuchów dostaw i drastycznych podwyżek cen drewna oraz materiałów i komponentów do produkcji mebli, takich jak płyty, czy pianki.

Rekordy branży meblarskiej

Rekordowe przychody polskich producentów mebli (wzrost o 18% w porównaniu z 2020 roku wg wstępnych szacunków).

Walka o zakaz masowego eksportu drewna

Mobilizacja przeciwko masowemu eksportowi drewna nabrała tempa i nie ograniczała się tylko do podpisania petycji dotyczącej zakazu eksportu drewna okrągłego z Unii Europejskiej.

Rekordowa inflacja

W grudniu padł kolejny rekord – inflacja nie zwalnia i na koniec roku wyniosła już 8,6%.