Rankingi

Ostatnie dni konkursu „Kolory, które budzą wnętrza”

Konkurs marki Cerames - Kolory, które budzą wnętrza.

Ostatnie dni konkursu „Kolory, które budzą wnętrza”

Na zgłoszenia do konkursu marki Cerames – „Kolory, które budzą wnętrza” – organizatorzy czekają do 15 października.

Reklama
Banner targów IFFINA 2024 750x109 px

Trwa konkurs marki Cerames „Kolory, które budzą wnętrza”. Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich architektów, projektantów, a także studentów kierunków projektowanie. Zadanie konkursowe polega na zaprojektowaniu dowolnego obiektu, w którym produkty z oferty marki Cerames zostaną wykorzystane do wykreowania wyjątkowej przestrzeni architektonicznej. Pula nagród wynosi 25 tys. złotych. Natomiast nie pozostało już wiele czasu na przesyłanie projektów. Termin ich zgłaszania upływa bowiem 15 października 2023 r.

Jak ważne są kolory we wnętrzu?

Odkrycia współczesnych nauk o człowieku sprawiają, że mechanizmy pozytywnego odbioru przestrzeni przez użytkowników architektury coraz częściej definiuje się przez pryzmat emocji. Pojawiają się one u odbiorców przez procesy psychologiczne, które często skrywają się gdzieś pod powierzchnią świadomości. Ważną rolę odgrywa w nich przede wszystkim kolor. Ponadto jego znaczenie w badaniach nad percepcją przestrzeni stale rośnie.

Marka Cerames od ponad 15 lat oferuje na polskim rynku artykuły wyposażenia wnętrz z dalekich stron świata. Ręcznie robione płytki ścienne, umywalki malowane przez artystów, miedziane lampy i zlewy, wielobarwna ceramika, ręcznie robione elementy dekoracyjne. Wszystkie te elementy wyposażenia wnętrz oferowane przez Cerames łączy jedno – wielobarwna kolorystyka.

Zgłoś swój projekt!

Organizatorzy zapraszają wszystkich architektów, projektantów, jak również studentów kierunków projektowanie do wzięcia udziału w konkursie na projekt dowolnego obiektu. Do wykreowania różnorodnej, bogatej w niespodzianki i pozytywnie odbieranej przez użytkowników przestrzeni architektonicznej powinni oni użyć produktów z oferty marki Cerames. Może być to zarówno wnętrze prywatne, jak i przestrzeń publiczna.

Jak wziąć udział w konkursie „Kolory, które budzą wnętrza”?

Projekty należy zgłaszać przez stronę cerames.pl/konkurs w postaci wizualizacji, opisu oraz rzutów i widoków zaproponowanych rozwiązań. Mogą to być zarówno przestrzenie już gotowe, jak i całkiem nowe pomysły.

Jedynym warunkiem zakwalifikowania ich do oceny przez jury konkursu jest użycie w propozycjach produktów z oferty Cerames (Pliki cad do pobrania). W pracach powinny się też pojawić kolory, które sprawią, że użytkowników zaintrygują możliwości ich wykorzystania, a także będą pozytywnie odbierali wykreowaną przestrzeń.

Jury konkursu

 • Magdalena Federowicz-Boule, Tremend
 • Anna Federowicz, Tremend
 • Lech Moczulski, Mili Młodzi Ludzie
 • Jan Sikora, Sikora Wnętrza
 • Katarzyna Westrych-Pavy, 370studio
 • Krzysztof Sołoducha, Grupa Sztuka Architektury
 • Jan Toczyski, Cerames

Terminy

 • 22 maja 2023 r. – ogłoszenie konkursu
 • 15 października 2023 r. do godz. 23:59:59 – przesyłanie prac przez stronę cerames.pl/konkurs
 • 30 października 2023 r. – ogłoszenie wyników konkursu.

Nagrody w konkursie „Kolory, które budzą wnętrza”

 1. I nagroda – 15 tys. zł
 2. II nagroda – 7 tys. zł
 3. III nagroda – 3 tys. zł

Nagrody mają formę voucherów na produkty z oferty Cerames. Pula nagród nie obejmuje płytek podłogowych z wyjątkiem płytek cementowych dostępnych od ręki grzejników, zellige, innych produktów wykonywanych na zamówienie.